Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

Strana 1 / 1, celkem 38 příspěvků
14.11.2017 (19:06) Odpovědět # X
Lenka Krybusová E-mail

Odpovídáte X

26.7.2017 (17:19) Odpovědět # X
Marcy E-mail

Odpovídáte X

15.9.2016 (20:59) Odpovědět # X
Krausová

Petr reaguje E-mail:

5.5.2017 (09:00)X

Přesunout paní do klece 1x1 metr.

Odpovídáte X

24.7.2016 (23:01) Odpovědět # X
Friedlová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje:

25.7.2016 (00:01)X

Ano

Odpovídáte X

16.7.2016 (14:26) Odpovědět # X
Miluše E-mail

Tomáš Mrózek reaguje:

25.7.2016 (00:10)X

Pokud vám jeden vet. nepomohl, zkuste jiného.

Sám se při zdravotních problému u mých koček obracím na veterináře, nejsem vševěd.

Co se týká toho co píšete, o chovateli co má 40 koček, dost dobře si nedovedu představit, jak se může o tolik zvířat postarat. O jejich pohodu, zdraví atd. Pomohla jstě té, kterou teď máte doma, ale zároveň podpořila někoho kdo v tom bude pokračovat a nepoohla těm co se tam dál rodí.

Arya reaguje:

21.9.2016 (21:36)X

Naše kočka to dělala taky několik týdnů a na veterině nám doporučili tenhle šampón proti blechám: http://www.petamour.cz/kosmetika/179-univerzalni-sampon-jean-peau-200ml.html

Dá se používat i preventivně na různé kožní anomálie a můžu potvrdit, že opravdu funguje.

Odpovídáte X

16.7.2016 (14:11) Odpovědět # X
Miluše E-mail

Odpovídáte X

29.1.2016 (21:31) Odpovědět # X
JAROSLAV HRONÍK E-mail

Odpovídáte X

17.12.2015 (18:25) Odpovědět # X
Martina Krenželoková E-mail

Odpovídáte X

2.9.2015 (14:27) Odpovědět # X
Alena E-mail

Odpovídáte X

14.6.2015 (21:28) Odpovědět # X
natalie

Odpovídáte X

18.5.2015 (19:49) Odpovědět # X
natalie

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

19.5.2015 (13:42)X

Nenajdete mezi šesti z jednoho vrhu dva stejná koťata. A cena se proto může lišit. Nevím, o jaké kotě máte zájem, chovné a výstavní, chovné, výstavního domácího mazlíčka, pouze domácího mazlíčka??? Kotě je živý tvor a každé je originál, není to model telefonu, který si vyberete podle obrázku a všichni prodejci mají ten stejný, jen ceny se liší. Viz k předchozímu příspěvku paní San o Bengálce, nalezenci z útulku.

Odpovídáte X

9.5.2015 (21:01) Odpovědět # X
jana

Tomáš Mrózek reaguje:

9.5.2015 (23:05)X

Stojí spoustu času, práce s uklidem, peči o zdraví a mazlením s koťaty. Pokud vás zajíma cena a platí to i pro další tazatele. Ceny se mohou lišit dle exterieru a je to i spíše předmětem osobního jednání při návštěvě a prohlídce aktuálních koťat která jsou k dispozici.

S pozdravem

Tomáš

Odpovídáte X

25.4.2015 (16:20) Odpovědět # X
San E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

19.5.2015 (13:31)X

Váš dotaz začíná „Čtu tady…“. Ale myslím, že není potřeba vysvětlovat, že rozdíl najdete mezi vším. A ne jinak je tomu i u zvířat, koček všech plemen a nakonec i koček bengálských. Pokud jste získala kočičku způsobem, jak uvádíte je smutné, že už jsou chovatelé nebo množitele i bengálského plemene, kteří díky své dobré práci, dostali Bengálku na seznam plemen jež se někteří jedinci najdou odložená v útulku. Jak věc popisujete, kočka je plachá a nesocializovaná a někdo nejspíš takovou nechtěl.

Pokud si někdo opatří zvíře z útulku, je to chvályhodný skutek a oceňuji vaši snahu postarat se o živého tvora a poskytnout mu lepší domov. Horší je z mého pohledu zkušenost, kolik se najde hloupých lidí, kteří při výběru domácího společníka mají jediné kritérium a tou je cena. Ono těm hodně výhodným cenám odpovídá i kvalita. Všem zájemcům říkám, podívejte se nejen na exteriér, ale i na chování rodičů. Koťata přejímají po svých rodičích aspekty: Zdravotní, Socializace - vymazlenosti a nakonec i exteriér.

Jsou to aspekty dědičné a pak samozřejmě i záleží, v jakém prostředí kotě vyrůstá.

Je snazší si koupit pohodlné boty, pokud je možnost si je vyzkoušet. Je možné vidět rozdíly, pokud si člověk nevybírá jen podle ceny a obrázku, ale jede se podívat na více míst, aby viděl rozdíl.

Nevěřím v radikální změnu, kotě se učí reagovat na lidi i podle své mámy a jsou kočky, které jsou společenské a důvěřivé jak ke svým pánům, tak k cizím lidem. A jsou kočky, které jsou nedůvěřivé a chovají se plaše (jako divoce žijící kočka).

Nevím, co bych poradil. Když se ke kočce přibližujete a chcete se jí dotknout, vždy nastavit opatrně ruku, aby si vás mohla očichat.

Snažit si s kočkou hrát, mávátka jsou na to nejlepší, delší hůlka s provázkem a na koci uvázat něco, cokoliv, třeba mašlička z novin a může to lovit.

Postupem času, by se její plachost mohla zmírnit.

No vidíte a mezitím co píšu, mě se na klině tetelí tři koťata.

Držím palce.

Odpovídáte X

31.1.2015 (14:40) Odpovědět # X
tatana E-mail

Odpovídáte X

12.1.2015 (11:53) Odpovědět # X
Nikola E-mail

Odpovídáte X

4.3.2014 (12:03) Odpovědět # X
Kateřina E-mail

Odpovídáte X

19.2.2014 (18:29) Odpovědět # X
tynka E-mail

Odpovídáte X

18.2.2014 (15:20) Odpovědět # X
Klára

Odpovídáte X

18.11.2013 (18:32) Odpovědět # X
Agáta E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

19.11.2013 (00:03)X

Návštěva u nás je samozřejmě možná.

Prosím ale o kontakt přes email, nebo FB a můžeme se dohodnout na termínu návštěvy.

Odpovídáte X

18.11.2013 (08:29) Odpovědět # X
Agáta E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

18.11.2013 (17:14)X

Dobrý den

Děkuji za váš kompliment, doufám a snažíme se, abychom mohli nabízet bengálské kočky nadprůměrné kvality i do budoucna. Nyní k vaší otázce:

Bengálka muže spokojeně žit v menším bytě a pro její pohodu a štěstí bych doporučil jen doplnit interiér tak, aby mohla prostor bytu využívat v několika výškových úrovních. (např. horní část šatních skříní, kuchyňské linky atd. tam se vám Bengálka ráda uvelebí i bez vašeho souhlasu). Jen podlaha, aktivnímu plemeni jakou Bengálka je, stačit nebude. Ideální jsou tři výškové úrovně, podlaha, prostor pod stropem a třetí úroveň, ve středu mezi podlahou a stropem, kde se kočka ráda uloží k odpočinku a muže z těchto vyvýšených míst sledovat dění kolem. To všechno má doma snad každý, skříně, nástěnnou polici atd. Dále je pak vhodné instalovat vertikální kůl, sloup či hranol, ovinuté sisalovým lanem, kde si kočka nejraději obrušuje drápky a zároveň na něm může šplhat a dostat se třeba do míst na které by již vyskočit nemohla. Pouštět kočku volně a bez dozoru byť jen na zahradu nedoporučuji, kočka se vám jednoho dne zaběhne a muže vám být odcizena. Vodítko je dobrá volba, kočka si na oblékání postroje zvykne celkem snadno, což je těžší část a samotná procházka z vlastních zkušeností je pak méně problematická. Jen je třeba počítat s tím, že kočička nebude při procházce doprovázet vás, ale spíše vy kočku. Každá kočka má jinou povahu, ale zpravidla půl dne o samotě Bengálka zvládne sama doma bez problému. Je však známo, že druhý kočičí kamarád je ideální pro dobu, kdy by mněla zůstávat kočka doma sama. Pravdou je, že o dvě kočky je prakticky stejná starost, ale z nich dvojnásobná radost.

Na dotaz kolik stojí?

Bengálkou kočku či kotě, nelze chápat jako zboží konkrétního výrobku, značky a typu či modelu. A samotná cena Bengálského kotěte, by mněla být odvozena od jeho kvality. Použiji přirovnání, pokud si dva lidé pořídí auto, nebudou to stejná auta, zaleží jaké je to auto. Pokud bylo jedno pořízeno za 200tisic a druhé za několik milionů jistě uvidíme rozdíl.

A stejně je to i u bengálského kotěte na mazlíka, ale cenové rozdíly nejsou zas až takové.

Pokud chce někdo vybírat jen s ohledem na cenu, u výběru kotěte by mněl zvážit i tyto náležitosti:

- Socializace a mazlivost kotěte. Existují opravdu v tomto ohledu velké rozdíly, od koček plachých a nespolečenských, po ty mazlivé, dobře vedené, zvyklé na kontakt s lidmi a po dobře socializovaných rodičích.

- Exteriér, je to čeho si na Bengálce všimne okamžitě každý, ale rozdíly mezi jednotlivými Bengálkami je velký a patrný jak na rodičích, tak i koťatech.

- Zdraví. Nejen kotě zdravé v době odběru, je zárukou dlouhého života kočky. Existuji nemoci, které se u kočky mohou vyskytnout, až dospějí. Např. známá a smrtelná HCM.

Chovatelé rovněž sledují zdravotní hledisko u svých chovných zvířat a snahou je vyšlechtit další zdravé krevní linie nepostižené vrozenými genetickými nemocemi. Anebo to chovatele zajímat nemusí. Existují mnohé genetické testy, nebo vyšetření, kterými chovatelé prověřují zdravotní předpoklady a vhodnost kočky k chovu. Jde především o zdraví koček z našich odchovů, protože každá léčba je nepříjemná jak pro kočku samotnou tak i pro jejího majitele a finanční náklady jsou rovněž nemalé. Nejtragičtější jsou předčasná úmrtí na nevyléčitelné nemoci a smutek ze ztráty milovaného kočičího kamaráda, nemůže byt vykoupen nějakou tou uspořenou tisícikorunou při pořízení kotěte.

- Záruky ve smlouvě

- Příslušenství k poskytovanému kotěti

- Chovatelský servis (poradenství pokud se nový majitel kočky ocitne v nesnázích)

Cenu, kterou jste vy zmínila, je dle mého názoru obecně průměrem za kotě slušné kvality na mazlíka (domácího společníka) dle kritérií, které jsem uvedl, na území České republiky. Může to být o pár tisícikorun více či méně. Dle mého názoru však není dobré hodnotit a vybírat jen dle cenového kritéria, ale je rozumné navštívit vice chovatelů, dobře si vše prohlédnout, zvážit své rozhodnutí a výběr kotěte hlavně neuspěchat.

Odpovídáte X

4.9.2013 (18:34) Odpovědět # X
Jitka Fořtíková E-mail

Míša Beranová reaguje:

5.9.2013 (10:37)X

Dobrý den, musím se připojit k paní Fořtíkové a doporučit koťátka z vaší stanice jako extrémně společenská, krásná a čistotná zvířátka. Náš Luigi je sice trochu živější darebák, co rozhází na co přijde, ale je to náš mazel a už bychom ho nikomu nedali. I on se u nás začal chovat bezvadně během prvních deseti minut a všechny si nás získal. :-)

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

23.9.2013 (22:48)X

Moc Moc Moc děkuji. To je to nejkrásnější, čeho se můžeme dočkat.

Pokud kotě z našeho odchovu poskytneme laskavým a milujícím lidem, kteří jím dopřejí láskyplný a milující domov a porozumění. A mohou tak rovněž zakusit, jak umí být Bengálka laskavým, milujícím, přátelským, nádherným a vznešeným tvorem.

Odpovídáte X

20.8.2013 (20:11) Odpovědět # X
Diana E-mail

Iveta reaguje E-mail:

14.9.2013 (08:25)X

Dobrý den, asi je to neslušná otázka, ale také by mě zajímala cena koťát ka, ne na chov, ale jako domácího kamaráda

Odpovídáte X

15.8.2013 (02:32) Odpovědět # X
Инна E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

15.8.2013 (09:41)X

Добрый день

Мне очень жаль, но у меня нет ваших контактов и я не могу ответить.

Вы можете написать мне по электронной почте или на facebook.

Cпасибо

excellentcats@gmail.com

https://www.facebook.com/beex.bengal

Odpovídáte X

14.8.2013 (08:23) Odpovědět # X
Lucie Penn E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

14.8.2013 (09:56)X

Moc děkujeme, rád bych věřil a chtěl bych prokázat, že máte pravdu.

Ale stále se něco učíme a někdy i chybujeme. Tak například se nám před par týdny nepodařilo odhalit říji naší kočičky Mia Wanted. Při svých vycházkách od koťat do voliéry, jsme si mysleli, že si chce jen odpočinout a proběhnou se. Na kocoura syčela a odmítala jej, ale to možná jen před námi.

A včera nám u nás při prohlídce vet. potvrdil, že je kočička v březí a začátkem září nebo v půli září můžeme čekat další koťátka.

Lucie Penn reaguje E-mail:

19.9.2013 (11:49)X

Určitě mám pravdu .Přeji kočičce Mie a Vám vrh zdravých a krásných koťátek.

Odpovídáte X

13.8.2013 (18:25) Odpovědět # X
Jarka Urbanová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

14.8.2013 (12:15)X

Dobrý den.

Pokud se mně zeptáte jako osoby spravující útulek, nebo člověka, který kočky chová jen za účelem prodeje, jistě se budu snažit vás přesvědčit, že mít a milovat jen jedno kotě je týrání.

Stejně tak jsem četl, jak je množitel schopen nabízet šestitýdenní kotě a přesvědčovat nezkušené zájemce, že koťátko jim zbylo doma již poslední, všechny jeho sourozence si majitelé odvezli a je mu smutno za novými pány. Přitom kotě musí být se svojí mámou nejméně 13 týdnů než muže odejít do nového domova.

A k odpovědi na váš dotaz...

Kočka prospí, řekl bych víc jak polovinu dne a pokud lidé pracují a denně se vrací domu, ráno se loučí před odchodem, pak je kočka 10 – 12hodin sama a po příchodu domů muže být znovu ve vaší společnosti, vidím to jako ideální stav.

A pořizovat si ihned kočičky dvě, by bylo i ukvapené. Na to je vždycky času dost.

Ale říká se také a je pravda, že práce a starost o jednou kočkou, nebo kočky dvě je prakticky stejná.

Čistíte toaletu jednou denně, krmivo a vodu doplňujete stejně tak a pokud nebudete mít plemeno s vysokými nároky na údržbu srsti, což je u krátkosrstých plemen myslím spíše výjimečné a další každodenní starost mít s kočku nebudete.

A pohled na dvě kočky, které spolu dovádějí, spokojeně v jednom pelechu odpočívají nebo společně žádají o vaší přízeň, pohlazení, či něco dobrého k snědku spíše dělá šťastnými nás lidi.

Jistě je pro kočku i kočičí kamarád přínosem, ale nemyslím si, že je to nutností a kočka by mněla strádat, pokud se jí dostatečně věnuje sám majitel a ony ty dámy si o to pohlazení umněji říci i samy, když chtějí.

Nezkušenému zájemci bych já doporučil hlavně vybrat si nejprve koťátko zdravé a opravdu vymazlené, po kontaktních a společenských rodičích (Kočce-Kocourovi) a u lidí, kteří žijí s kočkami doma v harmonii a s láskou. Také se nejprve informovat a dobře zvážit, kde a jakou kočičku si pořídit.

Nespěchat! U některých zájemců, kteří nás oslovili, mi připadalo, že si nechtějí pořídit domácího společníka na dalších 15 let života, ale chtějí si výhodně koupit např. DVD přehrávač Sony model. 1052 ale bez papíru - faktury a hlavně se slevou a bez DPH. Například PP (průkaz původu – rodokmen) je vystaven plemennou knihou za 150,- Kč a to jistě nečiní rozdíl v ceně několik tisíc, tak jak se mnohým muže zdát.

Přitom když z nich, když si jdou vybírat vánočního kapra na štědrovečerní stůl, jistě vybírají a koukají do kádě, aby jejich kapr nebyl ten leklý.

A vybrat si mazlíka na dalších 15let života nejde jen podle obrázku, jsou to taky živé bytosti s osobností a povahou.

Odpovídáte X

6.8.2013 (17:21) Odpovědět # X
Iveta Černá E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

14.8.2013 (10:20)X

Dobrý den

Omlouvám se za pozdní odpověď, byli jsme teď dost zaneprázdnění.

Obecně lze říct, že kočka je fixovaná na své teritorium a cestování, nebo změnou prostředí ji velkou radost neuděláte a nemyslím si, že je některé z plemen vhodnější či méně vhodné.

Na výstavách můžete vidět kočky, které snášejí stres a změnu prostředí lepe či hůře a nejde říci, že je to otázkou plemene, spíše je to v povaze kočky. Pak je to i otázka zvyku, znám chovatele kteří například i kočku v březí převezou k rodičům a tam jí nechají vrhnout a odchovat koťata, aby nebyla stresovaná ostatními kočkami u nich doma. První cesta autem je také plná mňoukání a naříkání, ale postupem času je cestování lepší, stejně jako i výstavy a ne jinak to bude i v případě střídání dvou domácností. Kočka si jistě zvykne, procházel jsem diskuze na téma, jestli kočka muže jezdit s majiteli na chalupu a zkušenosti byly kladné. V tomto ohledu bude znovu platit, nejlepší kočka je ta nejlépe domestikovaná, socializovaná a mazlivá. A poznáte to návštěvou a pohlazením mámy koťat a dalších koček, jak jsou kontaktní a mazlivé.

Odpovídáte X

23.7.2013 (20:48) Odpovědět # X
Veronika Skalová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

14.8.2013 (10:40)X

Dobrý den

Omlouvám se za pozdní odpověď, byli jsme teď dost zaneprázdnění.

Dle mého názoru, jsou tyto svorky určeny na krátkodobé použití v rámci sekund, maximálně minut.

Princip je stejný jako když kočku uchopíte rukou za krkem a lehce nadzvednete, tím ji paralyzujete a je tak možné například ostříhat drápky, podat lék, odstranit klíště a vše při čem kočka nespolupracuje. Kočky jsou ale velice vnímavé a je lepší tuto metodu aplikovat co nejméně, používat silu u kočky nic dobrého nepřináší. Je lepší na kočku klidným hlasem promlouvat a hlavně nepřenášet stres a vše se snažit provést rychle, kočku následně pochválit.

Lucie Penn reaguje E-mail:

19.8.2013 (07:46)X

Já jsem našla tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=oYr1q2QYEQs

Odpovídáte X

21.6.2013 (18:39) Odpovědět # X
Růžena Hiermanová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

22.6.2013 (14:01)X

Moc děkujeme a vážíme si vašeho komplimentu

Odpovídáte X

18.6.2013 (19:44) Odpovědět # X
Michaela Fíkarová

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

22.6.2013 (14:25)X

Dobrý den

Nemám zkušenost, jak reaguje Bengál na králíka. Ale myslím si, že kočka nebo kocour nemusí na králíka utočit jak je to obvyklé v případě malých hlodavců a ptactva. Bengál muže mít tendenci si hrát jako se sobě rovným a mohl by ták králíkovi ublížit, ale nemyslím, že by hra Bengálky dospěla až k usmrcení králíka. Nejlepší je asi vyzkoušet jak na vašeho králíka reaguje kterákoliv kočka a podobná bude i reakce Bengálky. Bude také nejspíš záležet na povaze každé konkrétní kočky nebo kocoura.

Doporučuji si přečíst článek http://www.miciny.cz/clanky/o-kockach-51/souziti-kocky-a-zakrsleho-kralika-5298/

i když, ani ten vám jednoznačnou odpověď asi nedá.

Odpovídáte X

8.6.2013 (20:30) Odpovědět # X
Eva Skopalíková E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

8.6.2013 (23:00)X

Dobrý večer

Děkuji za váš kompliment.

Tak Bengálky jsou aktivní plemeno a je pro ty kteří chtějí kočku živou a energickou.

Jinak všechna koťata jsou jak demoliční četa a které z koťat bude aktivnější asi poznat nedokážeme.

Sice se traduje, že člověka si kotě vybere samo, a když jste se zeptala, přemýšlím co odpovědět.

Asi to nejde brát tak, že si vás vybere kotě vždy a za každých okolností.

Zaleží i na tom v jaký čas se objevíte.

Koťata si hrají a spí na přeskáčku, pokud přijdete, některé bude zrovna utahané hrou a druhé po probouzení plné energie.

Nebude asi tolik důležité, jestli si kotě vyberete vy, nebo ono vás, nemůžete totiž hned čekat a rovnou sklízet jen jeho lásku a přítulnost.

Všechno je vzájemné a spolu souvisí.

Kotě určitě nemůže poznat, jaký jste člověk z prvního okamžiku, a pak také zaleží hlavně na člověku, jak se ke zvířeti chová.

Stejně jako čekáte její lásku vy, čeká jí i kočička.

Pokud byste se k vaší Mínušce přestala hezky chovat, jistě by se vše také změnilo k horšímu.

Já bych při výběru kotěte koukal na reakce jeho mámy a samotného kotěte ve vztahu k majiteli i dalším, třeba cizím lidem a jak reagují na lidskou ruku a dotek.

Pokud je máma nekontaktní naučí se to i kotě a pak muže být plaché. Poté je moc těžké hladit kočku zalezlou pod skříní a hledat si vzájemně cestu k sobě. Naopak pokud si kočka sama přijde, pro pohlazení za chvíli vás sama ovládne.

Odpovídáte X

24.4.2013 (21:19) Odpovědět # X
Markéta Roubalová

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

24.4.2013 (22:01)X

Dobrý večer Markéto

I když domestikované plemeno kočky Bengálské vzniklo šlechtěním a křížením s divoce žijícím druhem koček bengálských "ALC" Asian Leopadr Cat. A je plemenem poměrně mladým, uznaným cca před 20ti lety, není však rozdíl v chování těchto koček nebo soužitím v bytě s lidmi oproti jiným kočičím plemenům. Plemena koček můžete řadit do různých skupin, např. dle délky srsti, Bengálky jsou krátkosrstým plemenem. Dále dle pohybové aktivity, Bengálky spadají mezi aktivnější plemena. Podle náročnosti na údržbu, bengálské kočky a jejich srst nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Česat jejich srst není vhodné, z důvodů příliš jemné podsady, která by se česáním mohla poškodit a o svou srst se Bengálka postará sama nejlépe. Velikostně jsou středním plemenem, (jako např. kočka domácí) kočky dosahují váhy cca 4kg až 5kg a kocouři 6kg až 8kg. Bengálka jen svým vzhledem vyvolává dojem divoké kočkovité šelmy a tímto jsou také tak originální a krásné, ale povahou jsou mazlivé a přítulné.

S pozdravem

Odpovídáte X

18.4.2013 (07:17) Odpovědět # X
Verka Skorcova E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

18.4.2013 (13:42)X

Dobrý den

Bengálské kočky se řadí do kategorie aktivních plemen jako i mnoho dalších. Např. Mainská mývalí, Kočka domácí, Sibiřská, Norská lesní, Egyptská atd. Ale i mezi těmito jednotlivými plemeny budou jistě rozdíly v jejich pohybových aktivitách, nejsou to však plemena středně aktivitní, nebo nevyžadující téměř žádný pohyb. Aktivní plemena si rády hrají, skotačí, a potřebují více pohybu ve chvíli, kdy nespí, nebo neodpočívají. I Bengálka je stejná jako každá jiná kočka, větší část dne (24hodin) prospí nebo odpočívá. Při vašem příchodu domů vás ale přiběhne přivítat, rády se mazlí, asistují v koupelně, když člověk bere koupel, sprchuje se, nebo si čistí zuby, všechno je zajímá a jsou více zvídavé, než plemena středně aktivní, nebo plemena nevyžadující téměř žádný pohyb.

Prostor bytu (nebo i části bytu) jim však k jejich spokojenosti a štěstí naprosto dostačuje. Je potřeba počítat že Bengálka bude šťastná, pokud si její majitel najde čas na hru s mávátkem, míčkem a podobně a bude moci trávit s vámi čas po vašem příchodu domů. Každá kočka bude nadmíru spokojená a vděčná za škrabadlo, v případě Bengálů čím bude větší tím lépe.

Odmění vás za něj nevídanými akrobatickými kousky a stejně tak pohled na spokojeného, odpočívajícího malého leoparda ve vyšších patrech místnosti je okouzlující.

K vaší druhé otázce.

Nemyslím si, že by byla v česku běžná kastrace koťat ve třech měsících věku. Je jen velmi málo veterinářů, kteří poskytují tento zákrok a většina vet. lékařů také kroutí hlavou při tomto dotazu. Běžnou praxí kastrovat koťata před příchodem do nových domovů je v Kanadě, USA a některých dalších zemích. V těchto zemích také absolvovali stáže veterináři schopni provádět tento zákrok. Mate pravdu, kastrování před pohlavní dospělosti způsobí, to co uvádíte.

Navíc zákrok v takto mladém věku před odchodem do nového domova, je díky menším proporcím těla a orgánu pro kotě více rizikový. Ale jsem v Čechách a musíte se na celou situaci podívat z obou stran.

Každému kdo předává své vypiplané kotě novým majitelům, záleží na tom, zda kotě bude mít dobré podmínky ve svém novém domově, dostatek péče, lásky a aby nestrádalo. Mnozí zájemci nedodrželi v případě jiných dohody a smlouvy, ale to by nebylo to nejhorší. Jsou případy, a je jich popsáno mnoho i na internetu, kdy se chovatelé dověděli, že jejich kotě, kočka, kocour skončilo u množitele, který absolutně nedodržuje žádná pravidla o zacházení s chovným zvířetem, jsou drženi v nevyhovujících prostorách a podmínkách, není jim poskytována dostatečná zdravotní péče, kočky jsou neustále v březí bez možnosti regenerace a odpočinku, koťata množitelů jsou odebírána matkám a odesílaná do nových domovů v polovině doby potřebné pro přirozený vývoj kotěte u své kočičí mámy atd. Je pak k zamyšlení chovatele jak postupovat a této situaci předejít.

Možná mi budete moci poradit lepší způsob, ale my máme připraveny možnosti dvě.

1) Kotě předat novým majitelům nesterilizované a dopřát mu přirozený vývoj.

Úhrada ceny kotěte by ale musela být navýšená o částku za chovnost (zálohu), kterou se jako prodávající smluvně zavážeme vrátit kupujícímu, ve chvíli kdy bude zvíře sterilizováno a pokud nebylo do té chvíle použito k chovu.

2) Druhá možnost je sterilizovat kotěte před jeho odchodem od nás.

Jak na toto budu reagovat zájemci o kotě nebudu předjímat, je však zřejmé co bude pro nás přijatelnější a co uvítáme raději. Dle i tohoto kritéria budeme jistě vybírat nové domovy naším koťatům.

I když jen stručně, snad se mi podařilo vysvětlit tuto problematiku a chápete nás.

Ale vždy se dá hledat cesta a řešení.

Vanda reaguje:

19.4.2013 (13:06)X

Dobre odpo,musím dát za pravdu paní Věře. najít např. Habešanku nekastrovanou ( z domova jdou ve 12 týdnech) v ČR nelze,tak jsme ji nakonec koupili v Bavorsku.Nehodláme zakládat chov ani legální a kastrovat budeme až na doporučení zvěrolékaře.Chápu obavy chovatelů,ale proč bychom kupovali kočku ,kteŕa NIKDY nebude vypadat jako jejich krásný otec a

matka po předčasné kastraci ? Proč není ilegální chov zde zakázán? O to by měl svaz chovatelů usilovat!!!!!! Přeji vašim bengálkám solidní a milující majitele,Vám taktéž

Martina reaguje E-mail:

27.5.2013 (17:03)X

Dobrý den, dovolím si malý komentář k reakci paní Věry a paní Vandy:

- přestože názory na časnou kastraci se různí a i mnoho veterinářů s tímto zákrokem nesouhlasí nebo s ním nemá zkušenosti, ve Spojených Státech a v Kanadě se takto kastruje 90% psů i koček a i v mnoha zemích západní Evropy se tento zákrok provádí běžně, nejedná se tedy v žádném případě o "specialitu České republiky". Přestože v souvislosti s časnou kastrací koluje mezi lidmi mnoho pověr a předsudků, žádné s tím související zdravotní komplikace nebyly ve skutečnosti prokázány a i tvrzení, že taková kočka nebude "NIKDY" vypadat jako její krásní rodiče je značně přehnaná.

- nevím, co má paní Vanda na mysli pod pojmem "ilegální chov", ale chov zvířat bez PP ilegální není, je pouze z chovatelského hlediska nežádoucí a nevím o žádné zemi, kde by byl zakázaný

- smluvní dohoda mezi chovatelem a kupujícím je věc jedna, vymahatelnost takové smlouvy v případě jejího nedodržení je věc druhá. V Německu je legislativa postavena tak, že pokuta za nedodržení smlouvy je poměrně snadno vymahatelná, takže jen málokdo si dovolí smlouvu nedodržet. V České republice je bohužel situace trochu jiná. Porušování či obcházení zákonů je téměř národním sportem a naopak vymáhání pokuty by v mnoha případech znamenalo vleklý soudní spor s nejistým výsledkem. Kromě toho, ze zkušeností mých i jiných chovatelů musím smutně konstatovat, že z většiny zájemců o nekastrovaného mazlíka se skutečně vyklubali podvodníci

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

8.6.2013 (22:31)X

Moc děkuji Martinovi za reakci a komentář.

Napsat lépe bych to nesvedl.

Jen bych doplnil, že k časné kastraci se názory různí i mezi chovateli.

Jedni jsou názoru, že by se báli vypiplané tříměsíční kotě kastrovat z důvodů rizik s každým chirurgickým zákrokem spojenými. A raději volí cestu prověřování a zjišťování informací o zájemcích, kterým mají dát kotě k dispozici.

Pak jsou další, kteří tvrdí:

Všichni dlouholetí chovatelé, kteří nekastovali koťata před odchodem do nových domovu, podvedeni nakonec byli. Je jen otázka času, kdy vás někdo podvede.

Nejhorší představa není, že by člověk mohl být sám podveden, ale představa jak bude s kočkou (kocourem) zacházeno, a za to nese odpovědnost opět sám chovatel.

Odpovídáte X

16.4.2013 (08:03) Odpovědět # X
Verka Skorcova E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

16.4.2013 (10:30)X

Dobrý den p. Věro.

Těší nás váš zájem a děkujeme za příspěvek v návštěvní knize. Konkrétní cenu kotěte můžeme stanovit až ve věku tří týdnu, dle jeho exteriéru a dalších kritérií. Cenové rozpětí našich koťat se bude pohybovat v průměrných cenách chovatelů koček bengálského plemene na území ČR. Zároveň podotýkám, naše Mia Wanted importovaná z Kanady jedné z nejprestižnějších chovatelských stanic světové úrovně, má daleko větší kvalitu, lepší exteriér a i její finanční hodnota byla daleko vyšší, než je průměr Bengálský koček (kocourů) tuzemských chovatelů. Pro vaši představu, dle mých posledních informací se cena bengálského kotěte na mazlíka u tuzemských chovatelů pohybuje plus/mínus 20.000,-Kč za kotě, dle kvality. (uvádím opravdu jen orientační částku). Zároveň podotýkám, že cena kotěte pro nás nebude rozhodující při výběru nových majitelů. V případě jakýchkoliv dalších dotazů mně neváhejte kontaktovat.

Přeji hezký den.

S pozdravem

Tomáš a Denisa Mrózkovi

Chs. Beex

Odpovídáte X

15.4.2013 (16:00) Odpovědět # X
Hedvika Hametová E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

16.4.2013 (10:26)X

Dobrý den p. Hedviko

Děkujeme moc za přívětivý vzkaz. Kochat se je povoleno a jistě není kam spěchat.

Pozdravujeme

Tomáš a Denisa Mrózkovi

Chs. Beex

Odpovídáte X

14.4.2013 (22:12) Odpovědět # X
Päivi Bärgård

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

16.4.2013 (10:17)X

Thank you very much. We are happy.

Odpovídáte X

15.1.2013 (15:15) Odpovědět # X
Tereza Š E-mail

Tomáš Mrózek reaguje E-mail:

16.4.2013 (10:13)X

Dobrý den p. Terezo

Děkujeme za milý vzkaz.

Informace o narození koťat vám byla odeslána na váš email.

S pozdravem

Tomáš a Denisa Mrózkovi

Chs. Beex

Odpovídáte X

17.4.2012 (08:02) Odpovědět # X
Ivana

Denisa Mrózková reaguje E-mail:

20.4.2012 (15:17)X

Dobrý den

Stejně i vám, se omlouvám za pozdní odpověď, kterou způsobila porucha našeho počítače.

S granulemi CHICOPEE Cat-Seafood osobní zkušenost nemám a krmíme granulemi značky Royal Canin.

Royal Canin se řadí do kategorie Superprémiová, dále existují krmiva Prémiová a nakonec Levná.

Kanadská krmiva Chicopee jsou dle stránek http://www.spokojenypes.cz/krmiva-pro-kocky/

v kategorii prémiové kvality.

Odpovídáte X

27.2.2012 (19:52) Odpovědět # X
Petra Sládková E-mail

Denisa M reaguje E-mail:

20.4.2012 (14:52)X

Dobrý den

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale mněli jsme počítač mimo provoz.

Cena krytí kocourem, odpovídá ceně kotěte pro chov z uskutečněného vrhu.

Takto poskytuje kocoura ke krytí většina chovatelů, konkrétně ale vše záleží na dohodě obou stran.

Odpovídáte X

Strana 1 / 1, celkem 38 příspěvků
Kniha od BlueBoard.cz