Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 5, celkem 29 příspěvků  Další → RSS
13.2.2018 (21:42) Odpovědět # X
Jana Šichová E-mail

Kovář reaguje:

17.2.2018 (08:20)X

Dobrý den, dotaz je hodně specifický a nedá se odpovědět jednoznačně. Jelikož jsem snímky RTG obdrzěl na mail, odpovím přímo prostřednictvím e -mailu.

Děkuji ostatním za pochopení.

Přeji hezký den

Odpovídáte X

31.8.2017 (11:59) Odpovědět # X
Petra

kovar reaguje:

1.9.2017 (16:33)X

Dobrý den,

Svým dotazem jste si vlastně odpověděla sama. Vývojová vada, která nebyla řešena a vyústila v jednostranné zatěžování končetin způsobilo zkrácení šlachy hlubokého ohýbače u špalkového kopyta. Pokud patky snížíte, šlacha se přetíží a kůň kulhá více. Asi bych hledal pomoc u odborného veterináře, který udělá i RTG v jakém stavu jsou struktury kostí.

Dá se něco dělat?? Po důkladném vyšetření je na zvážení přetětí šlachy hlubokého ohýbače aby se prodloužil. V sedmi letech stáří se bude jak já říkám velmi špatně přepisovat HDD. Já osobně u takto špatně utvářejících se hříbat, doporučuji práci na ruce, kdy koně nutíte k práci na nohu kterou si ulevuje. Odpověď je velmi stručná. Pokud budete chtít více informací a kontakty na odborné MVDr. použijte můj mail.

Přeji hezký den

Odpovídáte X

19.1.2017 (16:17) Odpovědět # X
Tereza

Kovář reaguje:

28.1.2017 (16:22)X

Dobrý den,

váš dotaz je trochu nesrozumitelný. Pokud je podkova uvolněná ( klape ) pak je zapotřebí ji dotáhnout. Hlavy podkováků by měly vyčnívat jelikož slouží s dalšími prvky jako protiskluzová zábrana. To co mio ale popisuje svědčí spíš o tom, že vám podkovář dal podkováky s vidiem. To je problém na površích které popisujete. Zároveň i vybalancování se zřejmě nepovedlo. A proto ve spojení s podkováky nastaly problémy které popisujete. Pokuste se mi na můj mail zaslat foto případu. Obrátil bych se na podkováře ať s kováním něco udělá než se kůň poraní.

Přeji hezký den.

Kovář

Odpovídáte X

19.8.2016 (09:44) Odpovědět # X
kateřina E-mail

Kovář reaguje:

20.8.2016 (07:34)X

Dobrý den,

Problém luxace čéšky už dnes není problémem kování. Je to hlavně o práci s koněm, která vede k posílení tohoto svalu. Já v současné době kování které se provádělo zavrhuji. Zavrhuji proto, že zbytečně zatěžuje jiné klouby a šlachy. Pokud se vám nasvalení zdá jako dlouhá cesta kontaktujte p. MVDr. Žerta. On vám více poví a provede jednoduchou veterinární techniku, která tento problém dost účinně řeší.

Pokud budete potřebovat ještě pomoci jsem k dispozici.

Přeji hezký den.

Kovář

Odpovídáte X

25.7.2016 (18:20) Odpovědět # X
marcela kankova E-mail

Kovář reaguje:

25.7.2016 (20:18)X

Dobrý den.

Zastihla jste mně v mezipřistání doma. Na vašem místě bych se zatím neznepokojoval. Při současném suchém období se není čemu divit. Prosím použijte můj mail a po návratu z cest se vám přihlásím.

Přeji mnoho pěkných dnů

Kysilka Karel

Odpovídáte X

25.7.2016 (18:17) Odpovědět # X
marcela kankova E-mail

Odpovídáte X

12.1.2016 (10:15) Odpovědět # X
Markéta Prokopcová E-mail

Kovář reaguje:

19.1.2016 (18:15)X

Dobrý den,

váš veterinář vám diagnostikoval problém a navrhl opatření ke zmírnění bolesti pohybového aparátu. Pokud jde o pomoc podkováním, tak já osobně bych před okováním chtěl RTG vidět. Nejde jen o odvalení, ale i o kloubní štěrbiny. Pokud by bylo zapotřebí použil bych i podkovu s klínovými rameny. Odvalovací podkovu vytvoří kdejaký šikovný podkovář, který hrany zbrousí do kulata. Koník by měl mít možnost odvalit do všech stran, tak aby odvaloval tam kde mu to nezpůsobuje bolest. Není možné vyhledávat odvalovací podkovy, ale takové které mají v názvu ROLL. Pokud bych se takovémuto koni měl věnovat já tak bych nejdříve zakulatil na zkoušku jen rašplováním kopyto. Posléze bych rozhodl.

Přeji mnoho úspěchů.

Kovář

Odpovídáte X

Strana 1 / 5, celkem 29 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz