Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
14.3.2017 (19:01) Odpovědět # X
Luděk Maděra E-mail

David Helcl reaguje:

15.3.2017 (08:54)X

Vážený pane Maděro,

děkuji Vám za reakci, podporu a Vaší dlouhodobou aktivitu. Takových lidí je potřeba více a je podle mě nutné, aby se spojili.

Teď k věci. MVČR již ve svém zrušujícím rozhodnutí odkázalo na výrok NSS 3 As 278/20105-44 ze dne 10. 11. 2016, dle něhož, v případě, kdy povinný subjekt zcela ignoruje závazný právní názor nadřízeného orgánu, je možné napadnout žalobou přímo jeho následné rozhodnutí, odmítající informaci poskytnout. MVČR tedy ve své podstatě již předpokládalo, že KúÚk opět zveřejnění informací odmítne. Zeptám se obecně, k čemu nám je ministerstvo, které si není schopno prosadit svůj názor a toto břemeno přenáší na občana?

Zde je silný předpoklad toho, že další odvolání povede opět ke stejnému výsledku, a proto mi zřejmě nezbývá nic jiného, než na KúÚk podat žalobu.

V případě zájmu bych vám zaslal sken všech tří rozhodnutí, a zároveň Vám dal souhlas s jejich případným zveřejněním.

Ještě jednou Vám děkuji za Vaší aktivitu a práci.

Hezký den,

D. Helcl

Luděk Maděra reaguje E-mail:

15.3.2017 (22:18)X

Pěkný večer,

pokud se týká odkazu MVČR na rozsudky, tak podle mých zkušeností tím ministerstvo spíš upozorňuje příslušné úřady na nebezpečí, že proti nim bude podaná žaloba.

Jak jsem již psal, musíte nadále podávat odvolání a samozřejmě pokud Vám KÚ pošle stejné, nebo podobné, zdůvodnění odmítnutí žádosti je jediná cesta soudní žaloba. Tu si můžete podat sám, nebo se můžete spojit s nějakým advokátem / advokátkou. Já spolupracuji s Mgr. Petrou Bielinovou z organizace Právo ve veřejném zájmu. Možná by bylo účinné zorganizovat nátlakovou akci - sehnat co nejvíc lidí, kteří by podali stejné, nebo podobné žádosti a dát KÚ najevo, že pokud informaci neposkytnou, tak budou čelit sérii žalob. K tomu bych připojil odkazy na několik rozsudků, kterými byli úředníci odsouzeni k úhradě vzniklých škod. Nevím, o jaké informace jste žádal, jestli o platech a odměnách, nebo o proplacených fakturách. U odměn je nebezpečí, že budou požadovat úhradu vysokých nákladů za hledání, lepší je žádat o úhrn příjmů. Ale i tam to mohou zkusit. Já momentálně čekám na několik soudů, od okresních, přes krajské a Nejvyšší až po Ústavní.

Odpovídáte X

14.3.2017 (18:05) Odpovědět # X
David Helcl E-mail

Odpovídáte X

23.1.2016 (21:19) Odpovědět # X
Luděk Maděra E-mail

Odpovídáte X

21.1.2016 (13:15) Odpovědět # X
Karel L.

Odpovídáte X

Strana 1 / 1, celkem 4 příspěvků RSS
Kniha od BlueBoard.cz