Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 1, celkem 12 příspěvků
21.3.2018 (02:43) Odpovědět # X
Aleš E-mail

Odpovídáte X

5.11.2015 (18:03) Odpovědět # X
Jakub Krejsek E-mail

Odpovídáte X

30.4.2013 (12:36) Odpovědět # X
David Sokol E-mail

Odpovídáte X

2.9.2011 (15:00) Odpovědět # X
Martin Beseda E-mail

Martin Beseda reaguje E-mail:

21.9.2011 (11:12)X

Milý příteli, nejdříve se omluvím, že reaguji na dotaz tak pozdě. Je to moje nedbalost, které jsem „nechal vzniknout" tak, že jsem do návštěvní knihy nechodil. Rok tam nic nebylo - tak jsem ji neotevíral. á vím: Je to omluva/neomluva. Ale teď k dotazu: Rozpoznat záběr na mokrou mušku je tak někdy věc intuice, v lepším případě výsledek sledování krátkého potažení místa spojení šňůry a na ni navazujícího návazce. Ale to Vy poz pochyby víte. Nyni k těm parmám. Já sám těch zkušeností mnoho nemám, jen ty, které jsem nasbíral na mimopstruhové Bečvě v úseku mezi Špičkami a Černotínem. Je to krásný úsek řeky (mezi zástavbou) s proudnými úseky, hloubkou kolem 50 cm. Parmy jsem tam převážně lovil na dvě mušky. Přívěsnou byl dosti silně zatížený oranžový blešivec , koncovou nezatížená, to podtrhuji, March Brown Spider na 8 - 10 háčku. Úspěšné byly i koncové mušky s tenkým béžovým nebo světle olivovým tělíčkem, ale vždy s černým „límečkem" goldheady. Já vím, to není vyčerpávající odpověď - ale já, bohužel, víc nevím. A tak nebudu „machrovat". Opravdu poučenou odpověď Vám dá můj přítel Ing. Milan Steuer, který publikuje na stránkách Muškařského klubu Karlovy Vary. http://www.mkkv.org/index.php

Ale můžete se na něho obrátit i přímo. Zde je kontakt na Milana: milansteuer@seznam.cz. Přeji Vám Petrův zdar - a ozvěte se! Teď už se na návštěvní knihu častěji podívám - a co hlavně: Otevřu ji!

Martin Beseda reaguje E-mail:

26.9.2011 (13:56)X

Moc děkuji, i tohle je pro mě velký krok kupředu :-D

Zkusím Vámi popisovanou sestavu a snad se mi zadaří nějakou parmu ulovit ještě letos. Jinak velmi děkuji i za kontakt na p. Steuera, kontaktuji ho taky.

Dále by mě zajímalo, jestli máte nějaké zkušenosti z revíru Bečva Rožnovská 1 chyť a pusť - sám tam někdy zajdu jen tak se splávkem a parmy tam jsou také, i když jsem tam žádnou nad 50 ještě nechytil... Slyšel jsem ale, že tam jsou pěkné nejen parmy, ale i pstruzi, jaký na to máte názor vy?

Odpovídáte X

3.2.2011 (22:31) Odpovědět # X
Jan Kretek E-mail

Jan Kretek reaguje E-mail:

5.2.2011 (20:24)X

Děkuji, milý příteli za Vaše slova, za vzpomínku.A Františkovi Sokolovi je budu hned zítra tlumočit. Vím, jakou mu to udělá radost! Jistě víte, že přišel o nohy a tak jeho „rybaření" se zredukovalo jen na vzpomínání. Franta je statečný chlap - nezatrpkl! A takové pohlazení od Vás mu hodně pomůže. Děkuji za nás oba!

Odpovídáte X

31.12.2009 (11:14) Odpovědět # X
Jaromír Kudlák E-mail

Odpovídáte X

23.12.2009 (18:16) Odpovědět # X
Zdeněk Michalík E-mail

Zdeněk Michalík reaguje E-mail:

31.12.2009 (11:12)X

Milý příteli, využívám dnešní den, poslední den v roce, abych Vám poděkoval. Ano, Vy jste to dobře vystihl! Bez hesel, transparentů, posunout si sám laťku etiky lovu výš. Mnozí to takto nepochopili spíše proto, aby mohli - jakkoliv - zaútočit, vystřelit si třeba i do autorova břicha. Tak to ve světě chodí.Jsem šťastný, že Vy jste to pochopil, že to pochopil Bohušek Šumský a ještě několik muškařů. „Masařství zážitků". Dobře jste to nazval! (To kupuju).

Oceňuji Váš optimismus, sdílím ho s Vámi. Kormoráni i islamismus jsou hrozba, ale my se nedáme! Tak hodně sil, zdravého optimismu - no a rybářského štěstí v nadcházejícím roce Vám přeje Mirek Kudlák

Odpovídáte X

13.11.2009 (12:54) Odpovědět # X
Vít Pošvář E-mail

Odpovídáte X

11.11.2009 (12:59) Odpovědět # X
Vítek E-mail

Jaromír Kudlák reaguje E-mail:

12.11.2009 (13:57)X

Milý příteli, budu se tedy snažit navrhnout Vám autory, kteří nejsou noví a nejnovější, ale také ty, jejichž publikace jsou již dnes téměř nedostupné (K. Liška: Sportovní chytání pstruhů, Jaroslav Tejčka: Rybářský sport). Tedy k Sportovnímu rybářství Z. Šimka (str. 333) se ještě můžete u známých dostat, M. Kurnocik: Encyklopédia muškarenia - je rovněž dosažitelná a konečně též B.Sláma, M.Zelinka: Základy muškaření 1. Zde všude najdete to co hledáte - vcelku slušné základy. Škoda, že Opava už nepořádá svou Muškařskou školu.Zde byste poctivý základ toho co hledáte dostal.

Přeji Vám ze srdce úspěšný start do muškaření.

Zdravím!!

Odpovídáte X

4.11.2009 (21:14) Odpovědět # X
Bohuslav Rybka E-mail

Jaromír Kudlák reaguje E-mail:

8.11.2009 (11:53)X

Milý příteli, ani netušíte, jak mne Vaše věty potěšily! Konečně se mi dostavil pocit, že ty moje článečky někoho oslovily, že to neodešlo jen tak s větrem, s vodou. Děkuji Vám!!

Odpovídáte X

1.9.2009 (19:48) Odpovědět # X
Zdeněk Michalík E-mail

Zdeněk Michalík reaguje E-mail:

2.9.2009 (09:37)X

Milý příteli, děkuji Vám!! Pokládal jsem už svoji stránku za mrtvou, ale teď jste přišel Vy a dodal mi energie. Snad se tedy - díky Vám - o něco pokusím. Tak dobře! Budu ještě bojovat. A za připomenutí mého učitele a vzoru Zdeňka Šimka Vám z čistého srdce děkuji!

Váš přítel z Rožnova pod Radhoštěm

Odpovídáte X

18.4.2009 (16:19) Odpovědět # X
Ivan Šimek E-mail

Jaromír Kudlák reaguje E-mail:

23.4.2009 (08:32)X

Milý příteli, promiňte, že jsem Vás nechal čekat na odpověď. Už jsem si tak zvykl,že do mé návštěvní knihy nikdo nenahlíží, že jsem ji už ani neotevíral. Ale nyni k Vašemu dotazu: Ano, můj článek - Muškařský rok na Bečvách - je skutečně letitý a mnoho se od té doby změnilo, a to hlavně v početnosti rybí obsádky a ve velikosti rybářského tlaku. Kdyby zůstalo vše při starém, potom by výběr mušek s vysokou pravděpodobností platil. Ale všechno je jinak. Ryby jsou - jak se říká - „daleko od sebe" a rybářský tlak je neúnosně vyšší. To vysvětluje Vaše, jak sám říkáte, „spíše neúspěchy". To je ale také důvod, proč si sám už na Vsetínku z nostalgie zajedu tak jedenkrát za rok. Budete se muset přizpůsobit novému trendu v muškaření, to je používat dobře zatížené mikronymfy a francouzský návazec. Pak se Vaše úspěšnost zvýší, ale to už je jakési muškaření - nemuškaření, když se sama šňůra na vodu prakticky nedostane. Tabulky, o kterých se zmiňujete, exitují. Např. ve Sportovním rybářství od Ing. Zdeňka Šimka, ale jejich platnost je rovněž omezená, stejně tak jako můj článek. Zkuste se podívat na DVD v druhém vydání knížky Muškaření a vázání mušek od Mirka Macháčka a Jarka Karafiáta. Je moc dobře udělané,skutečně instruktivní. Takže: Děkuji Vám za návštěvu mé webové stránky a přeji Vám krásné chíle u Bečvy.

Zdraví Vás starej Kudlák z Rožnova

Odpovídáte X

Kniha od BlueBoard.cz