Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
← Předchozí Strana 2 / 3, celkem 27 příspěvků  Další → RSS
19.3.2009 (21:58) Odpovědět # X
Liborpar E-mail

Odpovídáte X

21.1.2009 (21:18) Odpovědět # X
linda

AquaSat reaguje:

25.1.2009 (23:27)X

Ahoj Lindo,

tento filtr je jistě vhodným technickým vybavením akvária, ale na uvedený objem akvária mi přijde až moc výkonný. Konkrétně uváděný výkon 480L/h je na tak malé akvárium opravdu hodně. Přecejen by filtr celý obsah akvária přečerpal asi 11x za hodinu. Takto velký průtok by rybám moc nesvědčil a rostlinám už vůbec ne. Filtr s velkým výkonem najde opodstatnění v chovných nádržích, kde je minimální počet rostlin (ne-li žádný). O čistotu vody se tam pak stará pouze filtr. Proto bych se spíše podíval po filtru s menším průtokem (pochybuji totiž o tom, že by se dal průtok tohoto filtru regulovat až tak razantně).

Odpovídáte X

31.12.2008 (18:21) Odpovědět # X
libor

Odpovídáte X

26.12.2008 (11:03) Odpovědět # X
LIbor

Odpovídáte X

26.12.2008 (10:50) Odpovědět # X
Libor

Odpovídáte X

14.12.2008 (19:32) Odpovědět # X
libor

AquaSat reaguje:

16.12.2008 (00:50)X

Zdravím,

uznávám, že akvárium bez rybiček a jiných živých tvorů působí na první pohled jaksi nudně a tak nějak "uměle". Správně by mělo být akvárium vyváženým kouskem přírody a tudíž by v něm měly být jak rostliny, tak i nějaké to živé obyvatelstvo. Na druhou stranu ale opačný extrém, a to že v akváriu budou jen ryby a nějaké ty dvě umělé rostliny také nepůsobí dobrým dojmem.

To, že se v dnešní době každý rád pochlubí pěkně zarostlým akváriem, je zřejmě proto, že (alespoň z mého pohledu) mít v akváriu spoustu rybiček je jednodušší, než mít v něm prosperující rostliny. Holt každému se líbí něco jiného...

A pokud jste svým vzkazem narážel na fakt, že v mém akváriu jsou "dvě rybky" a zbytek tvoří rostliny, tak o tomto faktu vím. Poslední dobou se mi akvárium poněkud vyprázdnilo, takže jsem pořídil malé hejno parmiček a je fakt, že akvárium hned ožilo.

Každopádně díky za názor, nad kterým určitě stojí za to se zamyslet. Ondra

Odpovídáte X

9.9.2008 (11:20) Odpovědět # X
Bedna E-mail

Odpovídáte X

9.9.2008 (11:18) Odpovědět # X
Bedna E-mail

AquaSat reaguje:

18.9.2008 (22:50)X

Zdravím, vzdát by to byla určitě škoda . Jak už jsi napsala, jedna z možností je zajít do zverimexu a poptat se tam (a mít štěstí na prodavače který o této problematice něco ví) a nebo do toho jít na vlastní pěst. Já jsem před pár lety volil tu druhou variantu, i když nějaké ty rozumy jsem pobral právě ve zverimexu kde o akvaristice opravdu něco ví(alespoň v tom, do kterého chodím já). O problematice akvarijních setů v dnešní době ví stále více budoucích akvaristů a proto mnohé zverimexy nabízejí možnost nechat si vyrobit akvárium(nádrž) a také podstavec na zakázku. Případně vás odkážou na sklenáře a stolaře kteří mají s akvárii zkušenosti. Volba je potom jen na tobě (je ale asi lepší, pokusit se o první možnost, a teprve pokud znalosti ve zverimexu selžou pokusit se o dílo sama). A pak je tu samozřejmě internet plný informací (ke kterým je ale někdy složité se dostat).

Odpovídáte X

20.8.2008 (14:32) Odpovědět # X
Zuzka E-mail

AquaSat reaguje:

24.8.2008 (17:52)X

No zkušenosti s žádnou firmou, která by prováděla takovýto "kompletní servis" bohužel nemám. Já osobně jsem si nechával akvárium na zakázku lepit u sklenáře (vhodný je ten, co už má s lepením akvárií zkušenosti). Výhodou této varianty je prakticky libovolný tvar a velikost akvária a také koncová cena. Stojan na akvárium jsem si nechával vyrobit taktéž na zakázku v jedné akvaristice (ale dle mého názoru to zvládne každý šikovný stolař). A rybičky a rostlinky jsem kupoval v akvaristice, ale existují i obchody, ve kterých se dají objednat (odkazy jsou v sekci odkazy). Určitě existují firmy, které se takovýmto "kompletním servisem" zabývají, ale podle mě by takové akvárium vyšlo hodně draho. Pokud se ale pletu, tak mě někdo klidně opravte.

Odpovídáte X

← Předchozí Strana 2 / 3, celkem 27 příspěvků  Další → RSS
Kniha od BlueBoard.cz