Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha stránek

www.predeni.cz

Přidat vzkaz »

Návštěvní knihy končí svoji činnost k 1. 1. 2020. Více zde.

Strana 1 / 6, celkem 52 příspěvků  Další → RSS
7.1.2019 (19:04) Odpovědět # X
ivan E-mail

Odpovídáte X

20.7.2017 (21:56) Odpovědět # X
Vašek E-mail

Odpovídáte X

14.6.2017 (08:19) Odpovědět # X
fire E-mail

Odpovídáte X

5.8.2015 (11:10) Odpovědět # X
ala E-mail

Odpovídáte X

4.8.2015 (22:28) Odpovědět # X
Ala E-mail

Odpovídáte X

15.1.2015 (13:26) Odpovědět # X
eva bovoli E-mail

verlit reaguje:

19.1.2015 (17:10)X

Mám Ashford Traditional, se kterým jsem spokojená, a Majacraft Little Gem do kterého jsem zamilovaná- není ovšem úplně fér je porovnávat, protože Little Gem je v trochu jiné cenové kategorii, a tak poskytuje větší "luxus" - např. mnohem více převodů (ze kterých stejně ale nakonec používám především dva nejčastější :-)

S Louetem zkušenosti nemám.

Řekla bych, že nejlepší je - pokud to jde - si kolovrátek přímo vyzkoušet. Každému vyhovuje něco trochu jiného a je dobré vědět, jak který typ "padne do ruky" :-)

Odpovídáte X

5.1.2015 (17:20) Odpovědět # X
Žirafa E-mail

Odpovídáte X

28.5.2014 (22:14) Odpovědět # X
Wendy E-mail

verlit reaguje E-mail:

2.6.2014 (14:09)X

Dobrý den, to máme radost, každá další dušička, která propadla předení, je vítaná

Co se cívek týká, obvykle nejde volně zaměňovat cívky od různých výrobců a nejsem si jistá, jestli Ashford plastové cívky dělá, spíš myslím, že ne. Existují ale i jiné způsoby, jak si poradit:

Osobně to dělám tak, že po upředení převinu jednonitku do přadýnka, svážu na mnoha místech a sundám z navíječe. Přadýnko se samozřejmě zakudrnatí a zakroutí, ale to nijak zásadně nevadí. Namočím ho pak do horké vody nebo ho zafixuji v páře (podle citlivosti materiálu) a potom vyždímané, ale ještě vlhké ho zavěsím s mírnou zátěží tak, aby se vytáhlo a jednotlivá vlákna se narovnala. Takhle zavěšené ho pak nechám uschnout a je to. Jako zátěž používám nejčastěji kočičí nebo psí konzervy, těch máme doma dost. Vložím konzervu do igelitové tašky, uši tašky zavážu na přadýnku, zavěsím na kliku a hotovo. Jen je nutné nezapomenout dát pod přadýnko kyblík, protože voda odkapává.

Ze začátku jsem také zafixované vlhké přadýnko znovu napínala na navíječi, ale mám ho dřevěný, aby dřevo netrpělo vlhkostí, musela jsem ho nejdřív obalit fólií a to bylo zbytečně komplikované, proto jsem přešla na zavěšování.

Wendy reaguje:

9.6.2014 (14:44)X

Díky, pokusím se to tak udělat. Trochu se bojím, aby se pak příze netrhala, občas se na ní (díky ne úplně skvělé technice) udělají malé úseky, které nejsou příliš zakroucené. Musím na tom pracovat ;). Ještě jednou díky a doufám, že budete pokračovat v osvětě ;).

Odpovídáte X

23.4.2014 (22:26) Odpovědět # X
Michaela E-mail

verlit reaguje E-mail:

7.5.2014 (10:13)X

Dobrý den, s nepraným rounem je to trochu ošemetné. Lanolin se totiž po čase rozkládá a žlukne, čímž se uskladněné rouno může znehodnotit.

Pokud to je trochu jde, bylo by lepší alespoň jednou nahrubo rouno přeprat a odmastit, aby se podíl lanolinu trochu snížil.

Pokud není jiné cesty, pak bych doporučila uskladnění na dobře větraném a stinném místě (např. stodola), pokud možno rozprostřeně např. na lísce, aby k rouno mohl vzduch, určitě ne např. nacpané do pytle.

Michaela reaguje E-mail:

11.5.2014 (23:15)X

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď a užitečnou radu. Vlnu jsem zatím rozprostřela na půdu, ale svítí tam na ní sluníčko.

Takže se pokusím vše co nejrychleji vyprat.

Poprosím Vás ještě o jednu radu. I když máme ovečky v čistotě, tak bohužel musely bít 2 dny zavřené, aby nezmokly (kvůli stříhání).Holky nenapadlo nic jiného, než že se narvaly do sena a tam trucovaly. Poradíte mi, prosím, jak dostat seno z vlny ven?

před praním jsem první rouno vyklepala. Pak jej češu kartáci a 3 x v česačce, ale občas se tam stejně seno objeví.

Děkuji moc

S pozdravem a přáním pěkného dne

Michaela

verlit reaguje E-mail:

12.5.2014 (13:14)X

A jéje, seno! To je téměř prohraný boj, obávám se. I po několikerém vyčesání ty nejodolnější kousky sena ve vlně zůstanou a zatím jsem nepřišla na žádný geniální způsob, jak je dostat pryč, kromě ručního vytahání při předení, což je ale pěkná otrava :-( </p><p>

Nicméně slyšela jsem, že některé skupiny, zabývající se Living History nebo podobnými aktivitami, se sháněly přímo pro podobně "znečistěné" vlně, protože ji používali pro autentický dojem při výrobě historických oděvů, houní atd. Žádný konnkrétní kontakt ale nemám (a popravdě myslím, že ve středověku si taky to seno radši vytahali, než aby je píchalo každý den, ale to už je věc pohledu

Michaela reaguje E-mail:

12.5.2014 (21:58)X

dobrý den,

děkuji za odpověď. Ani nevíte, jak jste mě uklidnila.

Protože si stále říkám, že přece nemůžu být až zas tak moc neschopná. Opravdu jsme se s manželem snažili, aby ovečky byly na travičce a měli jsme radost, jak se vyčistily. Bohužel den před střiháním se počasí zkazilo ... a ovečky musely být v salaši.

Prosím Vás vadí kousíčky sena při plstění??? Chci zkusit vložky do bot.

mějte se krásně

a ještě jednou díky za rady

Michaela

verlit reaguje E-mail:

19.5.2014 (11:03)X

Myslím, že by mohlo to seno trochu píchat. Ale zase vložky nejsou tak velké, tak by mělo být možné - třeba i po zaplstění - ty trčící kousky vytahat ven.

Odpovídáte X

31.8.2013 (11:06) Odpovědět # X
Marcela buxus E-mail

verlit reaguje E-mail:

9.9.2013 (08:28)X

Jasně, pošlete fotku, podle popisu je identifikace obtížná :-)

Odpovídáte X

Kniha od BlueBoard.cz