Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
28.5.2014 (22:14) Odpovědět # X
Wendy E-mail

verlit reaguje E-mail:

2.6.2014 (14:09)X

Dobrý den, to máme radost, každá další dušička, která propadla předení, je vítaná

Co se cívek týká, obvykle nejde volně zaměňovat cívky od různých výrobců a nejsem si jistá, jestli Ashford plastové cívky dělá, spíš myslím, že ne. Existují ale i jiné způsoby, jak si poradit:

Osobně to dělám tak, že po upředení převinu jednonitku do přadýnka, svážu na mnoha místech a sundám z navíječe. Přadýnko se samozřejmě zakudrnatí a zakroutí, ale to nijak zásadně nevadí. Namočím ho pak do horké vody nebo ho zafixuji v páře (podle citlivosti materiálu) a potom vyždímané, ale ještě vlhké ho zavěsím s mírnou zátěží tak, aby se vytáhlo a jednotlivá vlákna se narovnala. Takhle zavěšené ho pak nechám uschnout a je to. Jako zátěž používám nejčastěji kočičí nebo psí konzervy, těch máme doma dost. Vložím konzervu do igelitové tašky, uši tašky zavážu na přadýnku, zavěsím na kliku a hotovo. Jen je nutné nezapomenout dát pod přadýnko kyblík, protože voda odkapává.

Ze začátku jsem také zafixované vlhké přadýnko znovu napínala na navíječi, ale mám ho dřevěný, aby dřevo netrpělo vlhkostí, musela jsem ho nejdřív obalit fólií a to bylo zbytečně komplikované, proto jsem přešla na zavěšování.

Wendy reaguje:

9.6.2014 (14:44)X

Díky, pokusím se to tak udělat. Trochu se bojím, aby se pak příze netrhala, občas se na ní (díky ne úplně skvělé technice) udělají malé úseky, které nejsou příliš zakroucené. Musím na tom pracovat ;). Ještě jednou díky a doufám, že budete pokračovat v osvětě ;).

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz