Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
23.4.2014 (22:26) Odpovědět # X
Michaela E-mail

verlit reaguje E-mail:

7.5.2014 (10:13)X

Dobrý den, s nepraným rounem je to trochu ošemetné. Lanolin se totiž po čase rozkládá a žlukne, čímž se uskladněné rouno může znehodnotit.

Pokud to je trochu jde, bylo by lepší alespoň jednou nahrubo rouno přeprat a odmastit, aby se podíl lanolinu trochu snížil.

Pokud není jiné cesty, pak bych doporučila uskladnění na dobře větraném a stinném místě (např. stodola), pokud možno rozprostřeně např. na lísce, aby k rouno mohl vzduch, určitě ne např. nacpané do pytle.

Michaela reaguje E-mail:

11.5.2014 (23:15)X

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď a užitečnou radu. Vlnu jsem zatím rozprostřela na půdu, ale svítí tam na ní sluníčko.

Takže se pokusím vše co nejrychleji vyprat.

Poprosím Vás ještě o jednu radu. I když máme ovečky v čistotě, tak bohužel musely bít 2 dny zavřené, aby nezmokly (kvůli stříhání).Holky nenapadlo nic jiného, než že se narvaly do sena a tam trucovaly. Poradíte mi, prosím, jak dostat seno z vlny ven?

před praním jsem první rouno vyklepala. Pak jej češu kartáci a 3 x v česačce, ale občas se tam stejně seno objeví.

Děkuji moc

S pozdravem a přáním pěkného dne

Michaela

verlit reaguje E-mail:

12.5.2014 (13:14)X

A jéje, seno! To je téměř prohraný boj, obávám se. I po několikerém vyčesání ty nejodolnější kousky sena ve vlně zůstanou a zatím jsem nepřišla na žádný geniální způsob, jak je dostat pryč, kromě ručního vytahání při předení, což je ale pěkná otrava :-( </p><p>

Nicméně slyšela jsem, že některé skupiny, zabývající se Living History nebo podobnými aktivitami, se sháněly přímo pro podobně "znečistěné" vlně, protože ji používali pro autentický dojem při výrobě historických oděvů, houní atd. Žádný konnkrétní kontakt ale nemám (a popravdě myslím, že ve středověku si taky to seno radši vytahali, než aby je píchalo každý den, ale to už je věc pohledu

Michaela reaguje E-mail:

12.5.2014 (21:58)X

dobrý den,

děkuji za odpověď. Ani nevíte, jak jste mě uklidnila.

Protože si stále říkám, že přece nemůžu být až zas tak moc neschopná. Opravdu jsme se s manželem snažili, aby ovečky byly na travičce a měli jsme radost, jak se vyčistily. Bohužel den před střiháním se počasí zkazilo ... a ovečky musely být v salaši.

Prosím Vás vadí kousíčky sena při plstění??? Chci zkusit vložky do bot.

mějte se krásně

a ještě jednou díky za rady

Michaela

verlit reaguje E-mail:

19.5.2014 (11:03)X

Myslím, že by mohlo to seno trochu píchat. Ale zase vložky nejsou tak velké, tak by mělo být možné - třeba i po zaplstění - ty trčící kousky vytahat ven.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz