Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
28.10.2016 (20:53) Odpovědět # X
Jiří

AmarokCZ reaguje:

28.10.2016 (22:55)X

K předchozí odpovědi: placebo u drahých aparatur je jasná věc. Mě osobně moc drahých aparatur nezaujalo. Nejlepší repro co jsem kdy slyšel mělo pořizovací cenu kolem 5 tis. a borec co to měl doma tvrdil, že mu tam jezdí lidi, co mají doma aparatury za stovky tisíc a jsou nasraní jak jemu to hraje... :-D

USB nemá moc smysl komentovat - je to na napájení počítačové techniky a ne na audio. Když už to využívat na audio, tak jedině s vlastním napájením a napájecí žílu od PC přerušit.

Jde-li o sluchátka, tak jsem pokukoval po možnosti je s někým začít vyrábět, ale narazil jsem jen na hromadu keců a následně jen mrtvé brouky. Osobně si taky myslím, že co zvládne vyrobit kdokoliv jiný zvládnu i já, ale ne vždy na to mám chuť a čas. V případě sluchátek čas i chuť byla a hlavně byla motivace - udělat něco lepšího než řada Lambda a to se určitě povedlo. Investice by podle mě nebyla tak velký problém - většina výroby se dá (minimálně z počátku) outsourcovat, STAX to nedělá jinak (oni sami toho moc neumí - mají know how a lidi na finální montáž, samotná firma je navíc na můj vkus dost primitivní - taková manufaktura).

Jiří reaguje:

29.10.2016 (00:40)X

S tím nápadem na výrobu těch elektrostatických sluchátek to bylo spíš takové laškovní špičkování, i když na každém šprochu pravdy trochu. Takže popravdě řečeno, docela mi to uvízlo v hlavě, a hned tak ji asi tenhle brouk neopustí. No, nechám ho tam chvíli rejdit, co to udělá. A třeba nechcípne, takže to nakonec nebude mrtvý brouk (což teď nejsem schopen posoudit), a časem se Vám ozvu. Mnohdy bývají největším zádrhelem ty obchodní záležitosti. I když dnes je zase trošku jiná doba, takže díky internertu se dostaly na světový trh různé skorogarážové asijské firmy a prodávají (ve srovnání s obdobným) docela levné, ale přitom poměrně kvalitní audio zařízení, které by jinak neměly peníze na drahé promo články a reklamu v časopisech.

S tím USB to tak bylo uděláno - odpojeno ve zvukovce, přidán kabík s konektorem na externí zdroj. V jiném případě experimentátor přerušil příslušný drát ve FireWire kabelu, ze kterého byla zvukovka napájená (pak ale zjistil že zbytečně, protože měla konektor pro externí zdroj, a v případě jeho připojení automaticky odpojila napájení z FireWire).

Ještě k tomu placebu. Viděl jsem vnitřnosti pár rádoby High End audio krámů za docel dost peněz, a kdyby to šťastní majitelé věděli (oni to ale obvykle vědět radši ani nechtějí - chtějí žít v iluzi, takže je riskantní jim říkat pravdu), do čeho nalili přespříliš peněz, tak by skřípěli zubama. Jenom pěkný, načančaný obal. Inu což, když někdo rád vyhodí peníze za ......, tak jeho věc. Ekonomiku to podporuje. Dalším častým paradoxem je, že do aparatury investují statisíce, do akustiky poslechové místnosti skoro ani korunu. Takže jsem slyšel „sedmimístnou" (cifra začínala minimálně dvojkou) aparaturu provozovanou v místnosti, která vzhledem i akustikou připomínala pitevnu. To pak hraje i o tři řády levnější aparatura lépe, když je v akusticky vhodném prostředí.

AmarokCZ reaguje:

29.10.2016 (11:12)X

Ano, to je věc, co mě šokuje úplně nejvíc. Lidi kupuji bedny a zesilovače za stotisíce a pak to narvou do malého holobytu a chrochtají si jak je to super. Největší blbci jsou ti, co na AVManii píší kraviny typu "rozdíly mezi kvalitou kabelů jsem slyšel i já za zasilovačem" a podobné kraviny. Pokud to tam náhodou znáte, tak vůbec (haha) nenarážím na Pražská hovada s Šeďourem v čele - opravdu větší dementy jsem v audiu nepoznal.

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz