Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
2.2.2016 (20:11) Odpovědět # X
franta E-mail

AmarokCZ reaguje:

2.2.2016 (20:22)X

Stačí-li to, tak to napíšu obecně: vezme se libovolný vhodný měnič (buď něco s trafem, klasický invertující, nebo SEPIC) a do zpětné vazby se přes odpor "přimíchává" řídící napětí. Je otázkou, jestli má s rostoucím řídícím napětím růst nebo klesat napětí na výstupu. Pokud s řídícím napětím má růst napětí výstupu, tak volit spíše invertující kvůli jednoduchosti zapojení.

franta reaguje E-mail:

3.2.2016 (11:19)X

Pokud jsem správně pochopil, tak stačí použít MC34063 jako Step-Up, není zapotřebí žádný tranzistor pro zvýšení výstupního proudu, a na pin 5 dát dělič 1:4 který z 0-5V (řídící napětí z procesoru ) udělá 0-1,25V. To ale asi nebude stačit, musí být nějaká zpětná vazba z výstupního napětí. Ale jak? S rostoucím řídícím napětím má růst výstupní napětí.

AmarokCZ reaguje:

3.2.2016 (18:22)X

Ne, jednak se musí v případě MC využít invertující zapojení, aby bylo možné zvyšovat a snižovat napětí. A za druhé se odpor zpětné vazby nepřipojí na zem, ale např. na ono řídící napětí. Vše taky dost závisí na tom, zda-li země vstupního, výstupního a řídícího napětí musejí být spojené (pak by MCčko takhle využít nešlo), nebo mohou být pospojované různě (např. zem vstupu spojená s plusem výstupu jak je tomu u invertujícího zapojení u MCčka).

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz