Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Návštěvní kniha
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 2, celkem 43 příspěvků  Další → RSS
2.4.2018 (17:02) Odpovědět # X
v. E-mail

Odpovídáte X

6.4.2013 (23:19) Odpovědět # X
Pavla Mendelová E-mail

Odpovídáte X

22.1.2013 (10:33) Odpovědět # X
Katarina

Odpovídáte X

4.9.2012 (08:38) Odpovědět # X
Pavla E-mail

Odpovídáte X

14.7.2012 (16:06) Odpovědět # X
Michal

Odpovídáte X

14.1.2012 (19:43) Odpovědět # X
Míša E-mail

Petra reaguje:

16.1.2012 (09:13)X

Zdravím Míšo,

kobylky je mi velmi líto, ale co dělat, když majitel nechce kopyta upravovat a zamyslet se nad zdravotním stavem svého koně, to opravdu nevím :-( Tohle bylinky nezachrání. Hříbě je samozřejmně další velká zátěž na nohy, doufejte, že kobyla bude schopná hříbě donosit a pak bude sloužit jako odsávač tuků :-)

Pokud opravdu není s majitelem řeč, rozhodně bych uvažovala o udání na KVS. Udělají na majitele bububu a dostane časové ultimátum na "nápravu".

Šance na zlepšení zdravotního stavu je, pokud nejsou na kopytě výrazné patologické změny jako je úbytek kopytní kosti.

Odpovídáte X

15.10.2011 (15:26) Odpovědět # X
Helča E-mail

Petra reaguje:

16.10.2011 (09:27)X

Zdravím,

nafoťte kopýtko a pošlete mi ho spolu s popisem managementu chovu koníka, potřebuji alespoň představu, o co jde.

Odpovídáte X

12.10.2011 (14:36) Odpovědět # X
Petra

Odpovídáte X

20.9.2011 (20:13) Odpovědět # X
marcela

Petra reaguje:

22.9.2011 (08:06)X

Dobrý den,

to Vám bohužel neporadím, nevím, co máte za koně, jakou má práci, jak je na tom se zdravím. Obecně by se mělo jádro zkrmovat po malých dávkách, vědět proč to krmím a jestli sedí vyrovnání prvků.

Odpovídáte X

11.9.2011 (12:07) Odpovědět # X
Hela E-mail

Petra reaguje:

12.9.2011 (15:59)X

Díky Helo. Ono hlavně, já bych to asi neměla nazývat přirozený trim. Ačkoliv J. Jackson je má velká, obrovská inspirace, ale nemám žádné školení, zkoušky ani papír. No, zatím tím nikoho neprudím :-)

Nové příspěvky by to chtělo, zkusím poš´touchnout samotné majitele podobně postižených koní, aby sepsali krátké příběhy, jak úspěšně válčí.

Odpovídáte X

7.9.2011 (11:11) Odpovědět # X
Hanka E-mail

Petra reaguje:

9.9.2011 (09:04)X

Zdravím Hanko,

já bych zkoušky odložila na příští rok a do té doby se snažila zdravotní stav kobylky zlepšit. Naše pastviny jsou pro menší snadnokrmitelné koně jed. Kamarádka přivezla haflingy z Alp a je to neskutečný rozdíl. My tady máme kynutý buchty a né koně :( Nafoťte kopýtka a pošlete mi je, také napište odkud jste (třeba vám budu moci doporučit úpraváře na kopyta). Každopádně komplexní řešení je jediné a nejlepší řešení :) Dieta, pohyb a dobrá úprava kopyt, popř. botičky. Pokud nakovete a nezměníte dosavadní životní management, koník bude ještě pár let fungovat a pak zchromne a bude dalším číslem do šílených statistik úmrtnosti koní.

Odpovídáte X

22.7.2011 (12:26) Odpovědět # X
Romana E-mail

Petra reaguje:

23.7.2011 (17:51)X

Dobrý den,

přichvácení je pouze snesitelnější termín pro majitele :) Ale berte to tak, že vaše kobylka prodělala laminitidu, naštěstí mírného stupně, a že je to varování - někde v managementu koně je chyba. Ano, omezení pastvy je základ, stejně tak seno chudé na cukry a celodenní pohyb. Pak bych podle konkrétních potřeb koně zvolila detoxikační kůru pomocí přírodních prostředků pro obnovení rovnováhy organismu. Začít pomalu a cíleně hubnout . Pokud kobylce nedělá potíže pohyb po měkkém, zkusila bych zátěž(jezdce) a těžkým terénům se zatím vyhýbat. Žádné pamlsky v podobě tvrdého pečiva a pod., do "jídelníčku" zařadit všechny možné druhy zeleniny (v malém množství!). Je potřeba hlavně přemýšlet, jak to udělat, aby se to neopakovalo...

Romana reaguje:

23.7.2011 (18:21)X

děkuji moc, na tu detoxikační kůru se podívám...plus samozřejmě vše, co jste napsala :) tak ještě jednou děkuji a je moc dobře, že jsou lidé, jako jste Vy, Petro :)

Odpovídáte X

30.6.2011 (10:41) Odpovědět # X
Lenka Zápotocká E-mail

Petra reaguje:

30.6.2011 (12:58)X

Dobrý den Lenko,

Já hodně věřím na "nadpřirozeno" a vím o několika případech, kdy kůň na sebe přetahoval nemoci svého páníčka(jak psychické tak fyzické). Takže podle mne je klidně možné, že velká kobyla na sebe přetáhla negativní energii z poničky :)

Co je ale doopravdy vaší kobylce? Nafoťte kopýtko z kterého teče krev(profil, chodidlo) a celou kobylu a pošlete mi to na email spolu s podrobnějším popisem managementu (ustájení, krmení, využití). Uvidíme, zda je tam nějaká hrubá chyba. Je trochu divné, že při krvácení kopyta nekulhá...

Odpovídáte X

5.6.2011 (23:57) Odpovědět # X
Káča

Petra reaguje:

6.6.2011 (07:54)X

Ahoj Káčo,

a to nás čeká velká pecka, v tomto roce vyjde kniha Paddock Paradise od J. Jacksona v češtině! Už je hotový syrový překlad :)

Káča reaguje:

7.6.2011 (00:59)X

Jé, to je skvělý, tu si teda koupím! Anglicky sice umím, ale čeština je čeština :)

Odpovídáte X

28.5.2011 (15:01) Odpovědět # X
katka

Petra reaguje:

29.5.2011 (05:35)X

Zdravím Katko,

můžu vám poradit jak to dělám já a mý svěřenci a co nám funguje. Já bych rozhodně omezila pastvu a krmila především senem, nejlépe chudým a střídat druhy. Seno po kupičkách rozmístit po výběhu, tím motivujete nezbytný pohyb. Stání u balíku či krmelce zavrhuji :(

Co se týče musli, já teď zkouším na naší, schodou okolností také 20ti leté před lety schvácené kobylce, cavalor senior - je to bio bez umělin a chemikálií, s probiotikama na trávení, atd. - hrnek na den. K tomu máme asi 6 nebo 7 druhů minerálních lizů a solí, aby si koně vzali sami podle své "chuti". A v malém množství(1-2 týdně) zelenina - mrkev, červená řepa, celer....

Nevím, jak vaše kobylka vypadá, ale z vlastní zkušenosti, nedávejte jí do důchodu. Vožení dětí a lehké vyjížďy neskutečně pomohou koni psychicky, smyslplná a příjemná práce, která jí nebolí, jí dodá chuť sebehojení a elán do života na další roky.

Zkuste popřemýšlet a postupném budování paddocku paradise, ti koně jsou tam spokojení a zdraví :)

Katka reaguje:

29.5.2011 (13:43)X

Kobylka vypadá fajnově, ještě je torchu vyjukaná z nového prostředí, ale zkoušíme si jí brát na prochajdy po okolí, zatím na udidle, protože má tendenci se vracet za koníkama do stáje :) Aby si trochu zvykla být sama, protože se nám upnula na koníka co bydlí naproti ní a když on odejde jezdit, tak je kobča děsně nervní, celá se opotí a zlobí tam, ještě aby si chudinka neublížila. Pastviny mají celkem chudé, jelikož nejsou zrovna největší a pasou se tam 4 koně. Seno jim tam dovezeme a uděláme hromádky, je to velmi dobrý nápad :) Zatím máme k dispozici pouze vojtěškové, jiné jsme bohužel v okolí nesehnali, ale časem bude jiné. Müsli jsem zatím vynechali, kobylka konečně něco vykadila, takže kolika snad už hrozit nebude.

Jinak s tím ježděním já nevim, tak 4 roky na tom byla dost špatně, skoro nechodila, všichni nad ní lámali hůl, ale srovnalo se to do takové míry, že kobyla nekulhá, i když občas poskočí když šlápne na nějaký ten kamínek. Ten původní majitel říká, že to na žádné ježdění už není, ale když jsem jí viděla jak ve výběhu běhá, jakoby jí vůbec nic nebylo, tak si taky říkám, že by jí kratičké prochajdy neuškodily, ale chci ještě počkat na vyjádření našeho kováře a veterináře, přeci jen nemám tolik zkušeností, abych koníkovi ještě neublížila. Děkuji moc za cenné rady, budeme se snažit, aby kobylka měla důstojné stáří a nic jí nechybělo :)

Petra reaguje:

30.5.2011 (06:16)X

Kobylka vám řekne nejlépe, jak se cítí, pokud běhá po výběhu, je to super. Kopyta jsou citlivá na tvrdém povrchu zejména z pastvy a z nedostatku "tréninku" - pokud se bude strava skládat především z chudého sena (jeteloviny by neměli překročit 15%) a kopyta budou mít šanci se postupně otužit, citlivost se zmírní. Samozřejmně za předpokladu dobré úpravy. Naše kobylka byla při posledním schvácení na nějakých 20ti stupních rotace na obou předních, první dva roky "léčby" nosila botičky, teď už ťapká bez nich i po kamenech - to pro dodání naděje :)

Držím palce ať vás čeká ještě hodně společných příjemných let!

Odpovídáte X

22.5.2011 (14:17) Odpovědět # X
žofré

Petra reaguje:

23.5.2011 (17:38)X

Zdravím fjordtyčky :-D

JJ, fruktanindex je hodně "plus mínus autobus", lepší řádně vysvětlit, co ovlivňuje množství fruktanů a že nejlepší je žádný fruktan. O víkendu jsem vyděla luxusní otylé stádečko na ooobrovitánské pastvině, že se jim prý špatně chodí kvůli dusíku v jarní pastvě, ale schvácení nejsou :(

Petra reaguje:

24.5.2011 (10:59)X

Ježíšikriste VIDĚLA, tvrdé Y mě málem omráčilo :-)

žofré reaguje:

27.5.2011 (20:02)X

jo,dusík,to je pane potfora...nebo ještě by to mohl být selen,možná.Pohled to byl tvrdý,tak tvrdé,že:-).To byly fjordkoule?A už jsou po průchodu Ustuliny majitelé chytřejší a dychtí se vzdělávat?:-)Stránky o laminitidě jsou fakt záslužné..tak ať se vede i dál.

Odpovídáte X

12.5.2011 (08:10) Odpovědět # X
Verča

Petra reaguje:

12.5.2011 (14:58)X

Ahoj Verčo, v tomhle období je neskutečné množství bolavých koní :(

Já bych atb ani equipalazon neradila - atb laminitidu neléčí, spíše naopak. Atb "vyvraždí" zbytek přátelské bakteriální populace ve střevech koně ale my musíme udělat opak - co nejrychleji obnovit střevní mikroflóru. Schvácení fruktany(bohatou pastvou) začíná ve střevech! Equipalazon... sama vím, jak se uleví majiteli ve chvíly, když se uleví koni, ale je to zase spíš špatně - ta bolest má svůj důvod, když ji odstraníme, kůň si bolavou nohu nešetří a přetěžuje ji. Analgetika v co nejmenším množství - aby si kůň mohl lehnou a postavit se, aby se najedl, ale né aby spokojeně capkal. Není to zrovna ideální přirovnání, ale: když vás rozbolí zub, práškama ho sice na pár dní utišíte, ale pak se to vrátí a je to mnohem hlasitější, takže lepší je to vyřešit hned.

Co se týče pohybu, určitě ano, ale kůň nesmí být pod práškama a v prvních dnech by si ho měl určovat sám a poté podle citu zvyšovat. Kůň sám řekne, že tohle je už moc. Chlazení v této fázy nemá na škody vliv, ale pokud jí to dělá dobře, tak proč ne?

Držím palce,

Petra

Petra reaguje:

12.5.2011 (17:53)X

Jetě jsem zapomněla, hlavně ať je kobylka BEZ TRÁVY, pouze seno, popř. nějaký doplněk, tím jí pomůžete nejvíce :)

Verča reaguje:

13.5.2011 (06:51)X

Děkuji moc za radu, Equipalazone sme včera už dobrali, poslední dávku, takže to už bohužel neovlivním... Máte velikou pravdu, že jakmile se viditelně kobylce ulevilo, tak se ulevilo i mě... Ještě jsem se chtěla zeptat, jaké bylinky, v jakém množství a kombinaci byste doporučila ? Nebo jak je používáte vy?

Děkuji

Petra reaguje:

13.5.2011 (10:02)X

To je těžké, kobylku neznám, nevím jak vypadá a jak je na tom zdravotně(obezita, IR, alergie), nevím nic o jejím životě a navíc hlavně nejsem "bába kořenářka" :-D (ikdyž jim jejich znalosti závidím). Každopádně nějakou detoxikační krátkodobou kůrou určitě nic nezkazíte, ať se jí hezky pročistí organismus a nastartují živ. funkce. U nás jsou dostupné bylinné detoxikační směsy pro koně, ale nemám s nimi zkušenost. Ostropestřec, lněné semínko, pivovarské kvasnice, gingo, kopřiva, česnek, echinacea...atd. to jsou finančně dostupné "komponenty", ale ani to se nesmí přehánět, 3týdenní kůra a stačí. Ale opět opakuji, chce to radu od někoho, kdo to zvíře zná.

Odpovídáte X

6.4.2011 (16:04) Odpovědět # X
Bella

Petra reaguje:

7.4.2011 (09:09)X

Zdravím Vás holky! To je dobře, že jste se s tím popraly, snad bude už jenom lépe :) Kéž by všichni koně měly zodpovědné a tvůrčí majitele... Já teď buduju v padočku ochranou eletrickou pavoučí síť, jelikož naši malý poníčci jsou schopný prolézt vším... Vesele trýzním koně hlady, seno odměřené, tráva cca. do 10% celkové dávky a všichni vypadají a cítí se skvěle :) Koukněte na konec tohoto článku, je tam moc hezky popsaný paddock paradise: http://www.equichannel.cz/zelen-pro-kone-a-jejich-lidi-stripky-z-pastvin

Odpovídáte X

19.3.2011 (21:00) Odpovědět # X
Irena E-mail

Petra reaguje:

7.4.2011 (09:13)X

Díky Ireno,

myslím, že se to celkem daří - na to, jaká je tady silná tradice (nevhodného) chovu - už hodně lidí začíná přemýšlet, jak by to šlo lépe pro koně, nikoliv pro člověka...

Odpovídáte X

15.3.2011 (08:31) Odpovědět # X
Anežka E-mail

Petra reaguje:

17.3.2011 (11:53)X

Anežko také děkuji, je fajn, když někdo ocení práci(snahu) druhých, většinou jenom lidi mrmlaj a pomlouvaj...

Odpovídáte X

13.3.2011 (19:54) Odpovědět # X
Lenka Baletková

Petra reaguje:

17.3.2011 (11:51)X

Lenko díky :)

jaro se nám blíží a začíná růst ta OŠKLIVÁ tráva, tak doufám, že to zvládnete! Obrnit se psychicky a ohroženým koníkům raději jen seno...

Jinak také přeju jen hezké dny :)

PS.:Porody máme pomalu zasebou, ale pro změnu běhám s flaštičkama :)

Odpovídáte X

25.11.2010 (18:19) Odpovědět # X
Jiřka E-mail

Petra reaguje:

10.12.2010 (17:06)X

Pokud umí upravit bosé kopyto kovář i kopytář, rozdíl tam nevidím žádný. Problém je najít někoho, kdo to OPRAVDU UMÍ. Lidé se snaží, zkouší, nazývají to všelijak, ale dobře upravených kopyt je podle mne velmi málo. Pokud jste spokojená vy i váš kůň, pak gratuluju :)

Jiřka reaguje:

20.12.2010 (15:51)X

Tak kobča spokojená určitě.Já jsem spokojená jen občas jsem velice na toto náročná.Ale slyšela jsem i od spousty lidí hodnocení že je více kovářů kteří umějí upravit správně bosá kopyta nežli kopytářů..A mám jeden dotaz jak se upravuje u kopytářů koúpyto které je ploché???

Petra reaguje:

16.1.2011 (20:35)X

Na spočítání dobrých kopytářů v naší zemičce vám bude stačit jedna ruka, takže doufám, že lidé mají s hodnocením pravdu :-)

Odpovídáte X

24.11.2010 (21:11) Odpovědět # X
Rajkoni.cz

Odpovídáte X

26.9.2010 (18:40) Odpovědět # X
Veronika E-mail

Petra reaguje:

29.9.2010 (19:09)X

Zdravím,

v okolí Prahy se určitě obraťte na Alenku Vostatkovou - http://www.kone-naboso.cz/ je jediná v naší republice, která má zasebou školení s J. Jacksonem na přirozený trim, teď se připravuje ke zkouškám na certifikaci, tak snad bude mít čas.

Odpovídáte X

Kniha od BlueBoard.cz