Přihlášení

Nejčastější dotazy

Váš problém se týká:

Obecné dotazy

Je to zdarma?

Ano. Naše služby jsou zdarma, protože obsahují reklamu nebo odkaz.

Jak vložím tyto služby na blog.cz?

Na blog.cz služby vložit nejdou, píše se to i v jejich nápovědě. Ale lze tam použít naše počítadlo. To se použije tak, že v administraci na blog.cz zadáte ID našeho počítadla. ID našeho počítadla najdete v nastavení počítadla úplně dole (nejdřív ale musíte počítadlo vytvořit).

Služba - Návštěvní kniha

Jak si umístím službu (třeba knihu) na svoje stránky?

Připravili jsme pro vás návod krok za krokem.

Jak smažu příspěvek z návštěvní knihy?

U každého příspěvku je vpravo nahoře malý křížek. Po kliknutí na něj musíte vyplnit login a heslo, stejné jako pro přihlášení do blueboard.cz.

I když mám nastaven obrázek na pozadí správně, v knize se nezobrazí.

Použitý obrázek má pravděpodobně velkou velikost nebo je umístěn na pomalém serveru. Pro pozadí knihy se snažte použít pokud možno co nejmenší obrázek, který je umístěn na pokud možno co nejrychlejším serveru. Ideální jsou malé obrázky typu *.GIF.

Jak zjistím IP adresy příspěvků v mé návštěvní knize?

IP adresa je již nějakou dobu osobním údajem, proto ji bohužel nelze nijak zjistit.

Nedaří odpovědět na příspěvěk v návštěvní knize, přitom login a heslo zadávám určitě správně.

Pro odpovídání na příspěvky se používají chráněná jména, která si nastavíte v každé knize.

Chci smazat příspěvek z knihy, ale píše to, že nemám správně login nebo heslo. Přitom oba údaje zadávám určitě správně.

Pak je velmi pravděpodobné, že tato kniha vůbec nepatří pod ten účet, jehož login zadáváte. Ujistěte se v seznamu knih ve svém účtu, že tam tato kniha je.

Někdo mi do knihy pořád píše vzkazy, které nechci, jak mám takovému člověku zabránit, aby na mou knihu pořád útočil?

100% se takovým lidem bránit nelze. Částečně to může vyřešit blokace IP adres, která je dostupná po aktivaci služby FullBoard, ale útočník se může připojovat přes více IP adres. Kniha obsahuje i základní mechanismy obrany proti hromadným vkládáním stejných nebo nesmyslených příspěvků do knihy, ale nikdy není ochrana naprosto účinná. Doporučujeme tedy klidné nervy a vytrvale vkazy mazat, pokud je to ve vašich silách.

Lze změnit/editovat příspěvek, který už jsem napsal do návštěvní knihy? Potřeboval bych tam jen něco upravit.

Ne. Příspěvky po vložení již měnit nelze, můžete je jen smazat.

Když chci přidat příspěvek, označí ho to jako SPAM, co mám dělat?

Označení příspěvku jako SPAM záleží na jeho textu. Antispam si někdy myslí, že jde o SPAM. Často je to kvůli více URL v příspěvku nebo pokud obsahuje nějaká zakázaná slova. Pokud máte v knize chráněné jméno, přidejte příspěvek pod tímto jménem a půjde to. Pokud ne, napište nám jaký přesný text tam zadáváte a my s tím něco uděláme.

Proč nejde zasílat upozornit na nový vzkaz v knize návštěv na víc jak 3 adresy?

Je to prostě naše omezení, abychom šetřili server. Pokud chcete posílat upozornění ještě na více emailů, můžete si jeden z emailů přesměrovat na X dalších.

Když vložím do stránek HTML kód knihy, objeví se tam pouze odkaz na knihu, ale já chci aby byla kniha přímo ve stránkách, jak to mám udělat?

Kniha nemůže být přímo ve stránkách. Buď může být jenom takto přes odkaz nebo ji můžete vložit pomocí značky IFRAME, popsáno je to podrobně v nápovědě.

V knize se mi zobrazují IP adresy, nechci, aby byly vidět.

IP adresy se zobrazují pouze vám, protože jste aktuálně přihlášen v miniaplikace.blueboard.cz. Pokud se odhlásíte, adresy zmizí. Ostatní je nevidí nikdy.

Služba - Anketa

Proč nelze v anketách hlasovat vícekrát najednou?

Protože ankety jsou zabezpečeny proti hromadnému hlasování a lze v nich hlasovat teoreticky jen jednou. Zabepečení je provedeno pomocí cookies a IP adres.

Když jsem si dal anketu na stránky, není tam vidět první otázka nebo prostě její vršek.

Je potřeba správně nastavit výšku ankety. Jděte do jejíhon nastevení a klikněte na talčítko Změř u položky Výška ankety. V kolonce vedle se vám objeví nově vypočtená výška. Nastavení uložte a podívejte se na náhled ankety. Pokud pořád kousek nahoře chybí, zvyšte ještě číslo v kolonce Výška ankety ručně o několik bodů a znovu nastavení uložte. Pokud už je anketa v náhledu ok, znovu si zkopírujte nový HTML kód do svých stránek.

Co mám dělat když anketa na mé stránce píše: “Anketa se právě upravuje, zkuste to za pár minut“.?

Tento text je místo ankety zobrazen tehdy, pokud anketu nastavujete. Zmizí buď 3 minuty po poslední provedeném nastavení nebo hned jak se odlogujete z uživatelského rozhraní.

Služba - ChatBoard

Místo, abych z ChatBoardu řádně odešel jsem jen zavřel okno a teď se nemůžu přihlásit pod stejným nickem, protože mi to hlásí, že člověk s tímto nickem je již v chatu přítomen, co s tím?

Bohužel nedošlo k odhlášení chatujícího, takže musíte vyčkat min 15. min, než chat autoamticky nick odhlásí.

Služba - ShoutBoard

Jak přidám pomocí mobilu do ShoutBoardu vzkaz pod chráněným jménem?

Použijte v SMS chráněné jméno a za něj mezeru a heslo, tvar SMS bude tedy vypadat takto: SHOUT id_shb jmeno heslo vzkaz

Lze v ShoutBoardu blokovat IP?

Ano, ale jenom po aktivaci placené služby FullBoard (200 Kč na rok).

Mám chráněná jména v ShoutBoardu, ale nevím, kde se k nim nastavuje heslo.

Hesla k chráneným jménům nastavte dle nápovědy v nastavení (malý otazníček u položky). Zápis chráněných jmen má vypadat takto: jmeno1:heslo1
jmeno2;heslo2

Počítadlo

Jak změním barvu počítadla?

Počítadlo přebírá nastavení barvy z vašeho webu. Počítadlo je odkaz, takže stačí nastavit v CSS vašeho webu barvu odkazu. Například a { color: #ffffff; }

Registrace

Zaregistroval jsem se, ale nepřišel mi email potřebný k dokončení regitrace.

Zkuste se zaregistrovat znovu a uveďte jiný email, pravděpodobně je váš emailový server pomalý, ale ještě pravděpodobněji byl zadán špatný email.

Zaregistroval jsem se, ale když jsem po čase chtěl vstoupit poprvé do systému, byl jsem informován, že login neexistuje.

Pravděpodobně jste do systému vstupoval až 1 den po registraci. Systém smaže registrace, které nejsou dokončeny prvním vstupem do systému do 1 dne po registraci.

Když jsem se zaregistroval, přišel mi email, který byl nedokončený a na konci poškozený.

Máme zkušenosti, že takto poškozené maily dorážejí do schránek na www.centrum.sk. Pokud máte tedy emailovou schránku zde, zkuste použít jinou, protože chyba není u nás. Pokud máte schránku jinde a přesto se Vám to stane, napište nám.

Umístění služeb na web

Jak si mám službu vložit do svých stránek?

U nastavení každé služby je dole uveden HTML kód, který zkopírujte do HTML kódu vašich stránek. Podrobnější info ke každé službe zvlášť naleznete v nápovědě.
Můžete využít i náš návod krok za krokem.

Zkopíroval jsem kód do stránek, ale služba se mi tam pořád nezobrazuje, pouze ten kód, co jsem tam zkopíroval.

Velmi pravděpodobně používáte FrontPage. Při vkládání kódu klikněte pravým tlačítkem myši a pak zvolte Paste Special a Treat as HTML.

Nedaří se mi umístit anketu, BlueForm, ShoutBoard na stránku přesně na to místo, kam bych chtěl, pořád je někde špatně posunuté, prostě jinde než chci.

To je čistě věc HTML. Tyto služby jsou jednoduše prvek IFRAME a jeho umístění na stránky je tedy totožné s umísťováním tohoto prvku. Pokud nemáte dostatečné znalosti HTML, abyste to zvládli, doporučujeme navšívit přehledně napsané návody na www.jakpsatweb.cz

Jak si mám službu vložit do eStranek (eStranky.cz)?

Použijte návod v naší nápovědě.

Nenašli jste zde řešení svého problému?

Tak ještě zkuste:

© Blueboard.cz | Kontakty | Podmínky | Zpracování osobních údajů