Archiv novinek a zpráv

Tyto novinky můľete odebírat pomocí RSS

Možnost blokovat slova v Shoutboardu

20. 7. 2011

V Shoutboardu lze nyní blokovat mimo IP adres i konkrétní slova. Funkce je dostupná v placené verzi Fullboard.

Autoři mažou své příspěvky

8. 11. 2010

Přidali jsme možnost smazání příspěvku v knize jeho autorem. Je to možné v případě, že autor u příspěvku vyplní email. Na ten si pak může nechat zaslat odkaz pro smazání příspěvku.

Nová služba: Fórum

7. 3. 2010

Konečně se do ostrého provozu překlápí nová služba - fórum. Jde o klasické plnohodnotné fórum s tématy a příspěvky. Mohou se na něm registrovat uživatelé a jeho adresa bude vas_nazev.blueforum.cz.

Jde asi o nejkomplexnější službu Blueboard.cz a vzniknout mohla hlavně díky frameworku Nette. Více informací naleznete na Blueforum.cz

Nová služba - InfoBoard

8. 2. 2010

InfoBoard zobrazuje aktuální datum, název dne v týdnu a kdo má dnes a zítra svátek.

Výpadek registrací

18. 12. 2009

Od půlnoci do 10 h ráno bohužel nefungovalo vytváření nových účtů. Prosíme, abyste si vytvořili účet znovu, pokud jste se o tom pokoušeli v tuto dobu. Děkujeme a omlouváme se.

Filtry v počítadlech již fungují

1. 9. 2009

Konečně jsem zprovoznil Filtry, které napůl hotové čekaly jako třetí záložka ve statistikách našich počítadel. Nyní vám již nastavené filtry budou filtrovat tzv. referery, čili stránky, ze kterých lidi chodí na vaše stránky.

K čemu filtry jsou? Někdy se vám může stát, že máte hodně refererů z jedné domény, ale pokaždý je referer trochu jiný, protože má třeba na konci URL nějaký parametr. Tyto vám pak zaberou celou tabulku "Odkud přišli". Když si nastavíte filtr, všechny podobné se pak schovají pod něj a v tabulce vám zabere pouze jeden řádek.

Nová funkce ankety

11. 8. 2009

Nyní lze konečně v anketě aktivovat možnost odpovídání na více odpovědí najednou. U každé odpovědi se pak zobrazí zaškrtávací políčka a dole odkaz na odeslání odpovědí.

Mazání vzkazů v ShoutBoardu

10. 8. 2009

V ShoutBoardu můžete konečně mazat vzkazy hromadně.

ChatBoard - nové funkce

7. 5. 2009

Dlouho žádané funkce do ChatBoardu jsou tu:

- Speciální widget, který si můžete dát jinam na stránky, a který ukazuje počet a jména chatujících

- Zvuk oznamující novou zprávu v chatu, pokud máte okno s chatem neaktivní.

Nápady a požadavky

5. 4. 2009

Nápadů na vylepšení nebo požadavků na opravy a doladění našich služeb je hodně a přichází ke mně mnoha kanály. Email, po ICQ nebo v diskusi. Bohužel nelze vyhovět všem, některé nápady jsou třeba příliš individuální na to, abych je do služeb implementoval.

Připravili jsme tedy jednoduchý systém, kam můžete nápady a požadavky psát nebo hlasovat pro ty, které už někdo napsal. Uvidíme, jaké věci jsou nejžádanější, a ty pak budou mít největší šanci na zrealizování.

Moc se těším na tuto vaši zpětnou vazbu!

Zprávy do Shoutboardu pomocí SMS

12. 1. 2009

Od 18. prosince nefunguje posílání zpráv do Shoutboardu pomocí SMS. Problém je na straně poskytovatele této služby. Dočasně je problém vyřešen, ale SMS musíte posílat na číslo +420 603 110 000. Díky za pochopení.

Odstávka

20. 12. 2008

Dnes kolem půlnoci bude probíhat výměna serverů, na kterých Blueboard.cz běží. Očekáváme výpadek asi 30 minut. Děkujeme za pochopení.

Kniha: možnost potvrzovat nové vzkazy

4. 12. 2008

Do knihy jsem přidal možnost potvrzování nových vzkazů. Když někdo přidá nový vzkaz, ten se nejdřív pošle na vaše nastavené kontakty a dokud ho nepotvrdíte, tak se v knize neobjeví.

Zároveň jsem přidal ochranu proti duplicitnímu přidání příspěvku.

Touto změnou mohly vzniknout nějaké chyby, pokud něco odhalíte, napište nám do diskuze. Díky

Pro všechny uživatele bude tato funkce přístupná pouze do konce prosince, potom bude k dispozici jen v placeném režimu - Fullboard.

Počítadlo umí nové věci

19. 11. 2008

Od teď si můžete nastavit, jestli chcete počítadlo zobrazovat jako celkovou hodnotu (to bylo doteď) nebo jako dnešní počet návštěv nebo průměrný denní počet návštěv (bude fungovat až od zítra). No a nebo si taky můžete počítadlo úplně skrýt. Nebojte, počítat a tvořit statistiky bude ale pořád.

Ikonky a chat

17. 11. 2008

Ve svém účtu si nyní můžete nahrát svoji ikonku, tzv. Avatar. Ta se vám bude zobrazovat v diskuzi zde na Blueboardu a funguje již i v nové verzi chatu, pokud se do něj přihlásíte s loginem a heslem jako na Blueboard.cz. Nový chat už začíná nahrazovat starou verzi, proto prosím, abyste novou verzi už začali používat. Její adresa se již nezmění.

Jako sváteční bonus přinášíme nový grafický sloupec pro ankety. Snad se bude líbit.

Obrázky do knih a další nastavení písma

14. 11. 2008

Konečně můžete do návštěvních knih vkládat obrázky. Musíte si to zapnout v nastavení knihy a pak se to dělá pomocí tagu [img]http://nejakadomena.cz/obrazek.jpg[/img]. Obrázek musí být samozřejmě někde na Internetu a musí mít svou URL adresu.

Dále do knihy přibyly dva nové fonty, a to Trebuchet MS a Comic Sans. Nově též můžete nastavovat velikost písma. Tak na co ještě čekáte? Jděte to zkusit!

Náhledy grafů

2. 11. 2008

V seznamu vašich počítadel můžete nyní vidět náled grafu vašeho počítadla za posledních 30 dní. Náhledy samozřejmě fungují jen u nových počítadel, která umí grafy.

Nové nastavování anket

15. 10. 2008

je tu! Žádné složité vyplňování formulářů. Anketu hned vidíte a editujete je přímo. Nové nastavení ankety generuje také nový HTML kód, který stačí dát do vašeho webu pouze jednou. Pak už stačí anketu editovat a nastavovat jenom u nás. Je to velmi jednoduché, zkuste si to.

Služba je zatím v beta provozu, současně funguje ještě staré nastavování. Do nového se přepnete odkazem vedle tlačítka Uložit v nastavení ankety. Těšíme se na vaše ohlasy a připomínky.

Připravujeme

9. 10. 2008

Vážení uživatelé, připravte se, brzy totiž nasadíme nové a jedinečné nastavování anket. Bude zcela přepracované a bude poskytovat maximální komfort a jednoduchost nastavení celé ankety. Výhodou bude i nový HTML kód, který nebude třeba na stránce měnit při každé změně ankety. Staré kódy budou ale pořád fungovat. Už brzy.

Antispamové otázky v knize a ShoutBoardu

30. 9. 2008

Poslední dobou se opět množí vaše stížnosti na spam v knihách a ShoutBoardech. Ty už nyní obsahují mechanizmy proti spamu a zastaví denně tisíce spamů. Bohužel spamovací roboti jsou pořád chytřejší a obejdou i sessionovou a javascriptovou ochranu.

Nyní máte možnost si v nastavení knihy nebo ShoutBoardu zapnout/vypnout Antispamovou otázku (která se jinak zobrazuje jenom při vypnutém javascriptu v prohlížeči). Tato otázka vyžaduje napsat do políčka součet dvou čísel. Uvidíme, jak to pomůže. Když to nebude fungovat, jako další krok mám připravenu klasickou CAPTCHA (opis textu z obrázku)

Nový chat a diskuze

12. 9. 2008

Pracuje se pomalu na nové verzi chatu, více v diskuzi.

Diskuze je v trochu novém. Je rozdělena pro přehlednost do kategorií, snad to trochu pomůže se orientovat.

Výpadek

19. 8. 2008

Včera ráno nám shořela deska v jednom serveru, což nepřímo způsobilo i výpadek služby BlueBoard.cz. Ráno neběžel vůbec a přes den asi do půl sedmé večer velmi omezeně. Nyní už je vše v pořádku a za tuto nepříjemnost se uživatelům omlouváme.

Počasí umí města a má tři velikosti

27. 3. 2008

Nová služba Počasí se blíží k finální podobě. Už si můžete vybrat ze tří velikostí, od 50 do 100 pixelů šířky.

Také už je možno zobrazovat počasí jen z konkrétního města. A na výběr máte 11 měst.

Počasí na váš web

24. 3. 2008

Právě jsme ve spolupráci se serverem e-pocasi.cz zprovoznili novou službu, která zobrazuje aktuální počasí a jeho předpověď. Doufáme, že se bude líbit.

50 návštěv zadarmo

17. 3. 2008

To je název naší nové akce. Až do konce března si může každý zadarmo nabít 50 kliků v reklamním systému BlueBoard.cz. Cílem této akce je seznámení se s reklamním systémem na BlueBoard.cz bez nutnosti placení. Můžete si vyzkoušet vytvořit více kampaní a třeba zjistíte, že 1,80 Kč za klik by se vám vyplatilo zaplatit.

A pokud nákup kliků u nás určitě neplánujete, alespoň si zdarma uděláte reklamu na svůj web. Budeme moc rádi, pokud o této akci dáte vědět dále.

Statistiky počítadla přímo na vašem webu

24. 1. 2008

Ode dneška máte možnost na svém webu zveřejnit statistiky počítadla. Každé počítadlo má veřejnou URL, kde se statistiky nacházejí. Pro své počítadlo najdete tuto URL v části Statistiky počítadla.

Můžete se podívat jak vypadají například statistiky mého blogu

Nové API

22. 1. 2008

Přibylo nové API, které umožňuje export výsledků z počítadel. Formáty jsou XML nebo JSON. Tímto děkuji Adamovi Hořčicovi, který napsal exporter pro toto API.

Opraven bug se zaheslovanou knihou

19. 1. 2008

Pokud se nyní přihlásíte do zaheslované knihy, zobrazí se nahoře pruh, který vás informuje o tom, že jste přihlášeni. Zároveň umožňuje se z knihy odhlásit. Pokud se neodhlásíte, do knihy by pak mohl vstoupit někdo jiný, kdo se dostane k vašemu počítači.

Banování IP adres V ShoutBoardu

18. 1. 2008

Konečně jsem se dostal k tomu, abych doplnil velmi žádanou funkci do ShoutBoardů. Majitelé předplacených účtů nyní mohou banovat IP adresy nejen v knize ale i v této službě.

Spam

27. 12. 2007

Poslední dobou jsou knihy opět silně spamovány. Spam monitorujeme a průběžně mažeme. Děkujeme, že při mazání příspěvků spam označujete. To nám pomáhá jej detekovat.

Nové vzkazy na seznam.cz

16. 11. 2007

Dočasně je vypnuto zasílání nových vzkazů v návštěvní knize na emaily na seznam.cz. Omlouváme se, situaci řešíme.

Počítadlo umí statistiky

15. 10. 2007

Počítadlo nyní umí i základní statistiky, které zobrazuje v přehledných grafech. Dozvědět se i můžete, odkud na vaše stránky návštěvníci přišli nebo co vyhledávali ve vyhledávači, než se k vám dostali.

Opět čekám nějaké nefunkčnosti, takže do diskuze prosím reporty chyb a další nápady na vylepšení. Děkuji

Oznámení o vzkazech do ICQ a Jabbera!

8. 10. 2007

Ode dneška si můžete nechat posílat oznámení o nových vzkazech v knize na vaše ICQ nebo Jabber.

Stačí použít - a to je další novinka - Kontakty. Ty si nastavíte, můžete zadávat maily, icq, jabber atd. Potom jenom zaskočíte do nastavení knihy a tento kontakt vyberete. Může to být jednodušší?

Dokumentace API

27. 9. 2007

Napsal jsem dokumentaci k BlueBoard API, podle které by neměl problém pro středně zkušeného programátora ho začít využívat.

RSSBoard: nová nastavení

24. 9. 2007

Dle častých přání lze nyní v RSSBoardu nastavit otevírání odkazů do nového okna. Nastavit si nyní můžete i délku popisu u zpráv, pokud nastavíte 0, nebudou se zobrazovat vůbec.

Udělal jsem také nějakou nápovědu pro RSSBoard a připsal dva dotazy do Častých dotazů.

Nová služba: RSSBoard

21. 9. 2007

Rodinka služeb BlueBoard.cz se konečně dočkala nového přírůstku. Je jím služba RSSBoard, která umožní na vašich stránkách zobrazit RSS zdroje z jiných webů. V praxi to znamená, že můžete na svých stránkách zobrazovat novinky ze sportu, ze světa nebo třeba jenom o psech. Stačí si vybrat ze zdrojů, které nabízíme nebo si sehnat svoje.

Novinkou u této služby je, že se zobrazuje pomocí JavaScriptu, čili stačí jenom jednou nahrát kód do svých stránek a už na něj nemusíte více šahat. Z BlueBoard.cz pak můžete měnit veškerá nastavení včetně výšky a šířky. Zajímavostí JS kódu je také to, že nijak nezdržuje načítání vašich stránek.. načítá se až jako poslední.

RSSBoard používá na čtení RSS PHP třídu LastRSS od Vojtěcha Semeckého. Tímto mu děkuji za kvalitní produkt, který poskytuje zdarma.

Služba je nová, čili očekávám nějaké ty chyby. Tyto prosím hlašte v diskuzi nebo mě na jabber či icq. Stejně tak uvítám vaše náměty na vylepšení.

Přeji s novou službou hodně zábavy!

Výpadek

11. 9. 2007

Omlouváme se za výpadek, který nastal dnes kolem 16 hodiny. Šlo o technický problém, kdy musel systém být odstaven. Děkujeme za pochopení.

Jiný zápis chráněných jmen

27. 8. 2007

Předělal jsem zapisování chráněných jmen. Dříve se oddělovaly středníkem, nyní se píší každé na jeden řádek. Je to přehlednější, takže doufám, že to pomůže hlavně těm, kteří jich mají více.

Jednodušší registrace

19. 8. 2007

Radikálně jsem zjednodušil registraci do systému, nepotřebné údaje již nejsou vyžadovány, ale i nadále je lze nastavit později. Nyní tedy stačí login, email a účet je vytvořen.

Oprava chyby v knihách

11. 8. 2007

Od včera odpoledne byla chyba v knihách, nešlo psát více znaků za sebou. Tato chyba je již odstraněna, za problémy se omlouvám.

Doladění bezpečnosti

6. 8. 2007

Jistý Stoyan mne dnes upozornil na závažnou mezeru v bezpečnosti anket, která se týkala Cross Site Request Forgery. Umožňovalo to vícenásobné hlasování , takže bylo možné nahlasovat na jednu možnost v anketě třeba 100 hlasů za krátkou dobu.

Současně s tím jsem zabezpečil i knihy a ShoutBoardy, které jsou tak chráněny lépe proti spamu.

Spamová kontrola byla navíc hodně zpřísněna a nastavena na detekci další z rozšířené skupiny spamu (nesmyslná slova s nesmyslnou URL).

Pokud vám nepůjde přidat nějaký příspěvek kvůli označení jako spam, napište mi na email nebo do diskuze.

RSS kanál pro vaši knihu

31. 7. 2007

Další funkce, o kterou jste žádali, je tu. Obsah svojí knihy nemusíte sledovat už jen pomocí emailů o nových zprávách. K dispozici máte též RSS kanál. Odkaz na něj najdete v seznamu vašich knih.

Nová volba: antispamová otázka

26. 7. 2007

Takže do knih přibylo nové nastavení ohledně spamu. Můžete si zapnout Antispamovou otázku, která do formuláře knihy přidá kontrolní otázku, například kolik je 2 + 3. Výsledek otázky se občas mění. Toto zabrání většině spamu.

A zase něco o spamu

25. 7. 2007

Spamu přibývá a jemné a neviditelné metody nemají dost sil, aby ho všechen potlačili. Spameři mění IP adresy i obsahy příspěvků, spam se občas nedá vůbec detekovat. Šáhl jsem tedy k jednomu trochu hrubšímu řešení - protispamové otázce. Určitě se jí v knihách všimnete. Je to jenom na zkoušku, uvidíme jak to bude fungovat a jaké budou vaše ohlasy. Ty pište sem do komentářů nebo do diskuse. Díky za spolupráci.

Pár oprav

3. 7. 2007

Vylepšil jsem protispamovou ochranu (v souvislosti s dnešním spamem příspěvky obsahující odkazy na Radovana Kalužu a Banán) a s tím také ochranu proti tapetování. Kdyby jste narazili na nějaké problémy s přidáváním příspěvků, pište na ICQ nebo do diskuze, díky.

Pár oprav

23. 5. 2007

Opraveno vkládání komentářů k těmto zprávám a také upozorňování na spamy.

BlueForm slovensky

23. 3. 2007

Služba BlueForm přeložena i do Slovenčiny :)

Spam v návštěvních knihách

20. 3. 2007

Jistě jste si všimli, že se návštěvní knihy staly terčem velkého množství spamu. Bojujeme proti tomu, už se nám podařilo udělat základní opatření a spam z knih pomalu mažeme. Pro informaci, denně musí naše filtry zachytit desetitisíce spamů.

Omlouváme se za problémy a děkujeme za pochopení

Naše služby na Bloguje.cz

16. 3. 2007

Máte blog na Bloguje.cz? Pak tam můžete jednoduše přidávat naše služby, stačí si u nás vygenerovat API klíč. Kompletní návod najdete v nápovědě.

SMS vzkazy opět fungují

1. 3. 2007

Aniž bych dostal od mobilem.cz nějakou odpověď, zasílání sms vzkazů do ShoutBoardů již zase funguje.

SMS vzkazy zatím nefungují

28. 2. 2007

Může za to společnost Mobilem.cz, která nám službu zasílání vzkazů do ShoutBoardu pomocí SMS zajišťuje. Bohužel zatím nereagují na emaily a my zatím sháníme tuto službu jinde. Díky za pochopení

Další reklamní pozice k dispozici

29. 1. 2007

Pokud jste inzerenti v systému AdSense, můžete inzerovat přímo na BlueBoard.cz. Stačí vybrat z nabízených kanálů kanál BlueBoard.cz a vaše reklamy se budou zobrazovat na hlavní stránce vpravo.

Naše služby na eStranky.cz

22. 1. 2007

Ve spolupráci s eStránky.cz je pro vás připravena videonápověda, jak vložit naše služby na eStránky.

Postup se můžete dočíst i v našem návodu krok za krokem.

Změna hlasů v anketách

12. 1. 2007

Byly dva názorové tábory. Jeden říkal, že je dobré aby admin mohl měnit počty hlasů v anketě, protože třeba přechází z jiného systému a chce hlasy nastavit. Druzí říkali, že to to není dobré, protože pak admin může ovlivňovat hlasování a ankety BlueBoardu už nebudou tolik důvěryhodné. Nyní jsem udělal kompromis. Hlasy u odpovědí můžete editovat do 24 h po založení ankety. Potom se to zamkne a už to nepůjde. Můžete tedy, pokud přecházíte z jiného systému, anketu nastavit do začátku, ale potom bude již ponechána vlastnímu osudu.

100 000 uživatelů

1. 1. 2007

Tak máme nový rok a téměř současně přichází další milník - 100 000 aktivních uživatelů systému BlueBoard.cz. Děkujeme tímto vám všem a přejeme si, aby vám naše produkty sloužily i v roce 2007.

Byla přidána možnost přesunutí knihy mezi účty. Najdete ji v seznamu knih.

Krátká odstávka

2. 12. 2006

Z důvodu výměny HW bude dnes kolem 22h večer na několik minut odstaven server. Děkujeme za pochopení.

Denní limit pro inzerenty

29. 10. 2006

Pro inzerenty, kteří využívají reklamního prostoru na BlueBoard.cz jsme zprovoznili slibovaný denní limit kliků. Když je vyčerpán, kampaň se pozastaví.

Změna banky

20. 7. 2006

Upozornění pro zákazníky služby FullBoard a zákazníky nakupující reklamu. Změnili jsme banku pro posílání plateb a máme tedy nový bankvoní účet. Původní bude ještě nějaký čas fungovat.

Název knihy - brzy v title!

22. 6. 2006

Prosím připravte se na to, že název knihy, pod jakým se vám zobrazuje v seznamu knih, bude za nedlouho veřejně zobrazován v titulku (title) samotné knihy.

Knihy: nové nastavení

22. 6. 2006

Knihy byly aktualizovány. Změnilo se pár drobností, nejvíce viditelnou jsou asi minitlačítka pro smazání příspěvku a odpověď, která jsou nyní v obdélníčku. Důležitější je nová vlastnost: Možnost omezení vkládání příspěvků jen pro chráněná jména.

Nový server

4. 5. 2006

Pro BlueBoard.cz jsme koupili druhý server. Nyní běží zvlášť databáze a web. Každý server je dvoujádrový Athlon64 X2 s 3 GB RAM. Doufáme, že to pomůže k ještě lepšímu a rychlejšímu chodu služeb. Přejeme hodně spokojenosti.

Nová hesla II

26. 4. 2006

Několika uživatelům nefungují nová hesla. Tito nechť si prosím nechají zaslat nové heslo (odkaz pod logovacím políčkem) a bude jim fungovat. Děkuji

Nová hesla

25. 4. 2006

Systém byl napaden hackerem, který mohl získat některé údaje z databáze včetně md5 šifer hesel. Jelikož je v současnosti možné tuto šifru za určitých okolností prolomit (pokud je heslo jednoduché), rozhodli jsme vytvořit všem uživatelům nová hesla, která jsme rozeslali na jejich emaily. Omlouváme se za problémy a děkujeme za pochopení.

Ankety a hlasování

10. 4. 2006

Na mnohé stížnosti jsem opravil chybu u hlasování v anketách. Když jste anketu vynulovali, nešlo v ní pak hlasovat. Nyní je to již možné.

Pomalé načítání služeb

30. 3. 2006

Vhledem k velké návštěvnosti nám přestává stačit stávající HW. Již dáváme dohromady nový a do týdne bude problém s pomalým načítáním stránek odstraněn. Děkujeme všechny uživatele za trpělivost a pochopení.

Stěhování serverů

29. 3. 2006

Dnes krátce po půlnoci budeme stěhovat servery do jiné serverovny. Výpadek bude pouze na nezbytně nutnou dobu pro přenos strojů. Při té příležitosti provedeme výměnu řadiče za rychlejší typ.

Mazání odpovědí

10. 2. 2006

Přidal jsem možnost mazat jednotlivé odpovědi u příspěvků. Další na řadě bude hromadné mazání příspěvků. Těšte se.

Diskuze

19. 1. 2006

Trochu jsem upravil diskuzi o BlueBoard.cz. Nyní jsou odpovědi řazeny vždy pod dotaz, což je myslím přehlednější. Také se již nezadává email a dále se nebude už zasílat odpověď na mail. Ukázalo se to jako neúčinné.

Experiment s reklamou v knihách

5. 1. 2006

Reklama v knihách byla experimentálně přemístěna až na konec knihy. Zkouším, jestli se tato pozice nějak osvědčí nebo přinejmenším vyrovná té stávající. Pokud ne, během dvou až tří dnů bude vrácena zpět.

FullBoard mobilem: malá porucha

2. 1. 2006

Od 29. prosince máme poruchu na aktivaci FullBoardu mobilem. Těm, kdo si poslali SMS na aktivaci nebyl FullBoard aktivován. Zjistili jsme to až dnes a již to řešíme. Dobrá zpráva je, že všichni, kdo si SMS poslali o FullBoard samozřejmě nepřijdou. Hned jak to opravíme, bude vám to aktivováno.

Poč. stáhnutí: nulování a mazání

26. 12. 2005

V nastavení služby Počítadlo stáhnutí můžete již jednoduše nulovat jednotlivá stáhnutí a též je mazat. Máte tak o nich i pěkný přehled.

Hezký štědrý večer

24. 12. 2005

Vám přeje tým BlueBoard.cz. Doufáme, že jste měli bohatého Ježíška a dostali jste přesně co jste si přáli. Od nás máte novou službu (počítadlo stáhnutí) a pro všechny předplatitele placené služby měsíc zdarma navíc. Hezké Vánoce.

ShoutBoardy: bezpečný kód

24. 12. 2005

Nyní si lze i u služby ShoutBoard nechat vygenerovat bezpečný kód. Tlačítkem v jeho nastavení. Bezpečný kód zamezí napadení této služby celoplošným spamem.

Nová služba: Počítadlo stažení

22. 12. 2005

Konečně se někteří z váš dočkali. Místo staré Superknihy zaujmula nová služba pro počítání jednotlivých stáhnutí jakýchkoli souborů. Můžete ji hned vyzkoušet. Názory samozřejmě uvítám v diksuzi.

Superkniha končí

22. 12. 2005

Většina z vás asi ví, že služba Superkniha už není dlouho vyvíjena. Nemá cenu ji tedy dlouho nabízet. Všichni, kdož tuto službu ještě používají ji mohou samozřejmě v nezměněné podobě využívat nadále, novým uživatelům již ale nebude k dispozici.

Superknihu brzy nahradí služba nová.

Knihy: Nový HTML kód

22. 12. 2005

Pro všechny nově založené knihy se nyní generuje trochu jiný odkaz (HTML kód). Je mnohem bezpečnější a odolnější proti spamování knih. U všech starých knih si můžete tento nový kód také vygenerovat tlačítkem v nastavení knihy. Je hned nahoře, všimente si ho. Důrazně to doporučuji!

Zasílání SMS do ShB

20. 12. 2005

Od 10. prosince nešlo zasílat SMS do služby ShoutBoard. Problém byl u Mobilem.cz, která zasílání zajišťuje. Psal jsem jim, ale nedostal jsem žádnou odpověď. Naštěstí již od 17. prosince vše funguje.

Levnější PPC reklama

1. 12. 2005

Nové, vánoční ceny, můžete najít u naší PPC reklamy. Jeden klik lze nyní zakoupit pouze za 1,80 Kč.

Výpadek

26. 11. 2005

Jak jste si jistě všimli, dnes jsme byli postihnuti opravdu velkým výpadkem. Pracovali jsme na tom usilovně, došli jsme k závěru, že to způsobil přechod na PHP 5, který server z neznámého důvodu neustál. Omlouváme se, již vše jede, některé služby se někomu ještě nezobrazují kvůli DNS, ale asi do hodiny se to zaktualizuje.

Knihy: zmizení příspěvků

25. 11. 2005

Bohužel se opět z neznámého důvodu ztratilo pár příspěvků, které byly přidány ve čtvrtek. Za problémy tím způsobené se omlouváme.

ChatBoard: dolaďění

29. 10. 2005

Konečně byla v chatu odstraněna chyba, kvůli které chat zamrzával. Dále bylo přidáno individuální nastavení, kde se mají vypisovat nové vzkazy, zda nahoře nebo dole.

Novinkou také je, že registrovaným se jejich nastavení ukládá, takže až znovu přijdou do chatu, budou mít vše nastaveno jako předtím.

50 000

25. 10. 2005

Nedávno přesáhl počet uživatelů BlueBoard.cz pěkné kulaté číslo 50 000. Více jsem o tom napsal na digitálním Citronu.

Bojujeme proti spamu

14. 10. 2005

Poslední dobou si hodně stěžujete na spam v knihách. Udělal jsem zásadní opatření. Kromě již zavedeného spamfiltru, který samozřejmě nemůže být 100%, máte nyní možnost při mazání příspěvku-spamu zaškrtnout políčko, že mažete spam. V té chvíli mi bude zasláno oznámení o spamu a jen co to zkontroluji (že jde opravdu o spam), IP adresu zabanuji. Takto společně vybuduje velký blacklist IP adres. Doufejme, že to bude fungovat.

ChatBoard: doladění a nové funkce

13. 10. 2005

Takže s vaší pomocí a připomínkami jsme doladili některé neduhy nové verze ChatBoardu. Již se dobře zobrazuje v rozlišení 800x600 a funguje správně automatické přidělování správců. Přibyla funkce pro předání správcovství /give nick. Dále přibylo jedno úplně nové nastavení, zda chcete zobrazit předchozí hovor na chatu, když do místnsoti přijdete.

ChatBoard: Nová verze!

9. 10. 2005

Právě jsme spustili do ostrého provozu beta verzi nové služby ChatBoard. Na první pohled možná až tolik změn neuvidíte, ale největší změna je v samotném technologii zobrazování. Tu nám zdarma poskytlo Localstudio. S dalším laděním a implementací mi pomáhá jejich člen Marek Vavrečan. Velmi mu za to děkuji.

Chat zatím běží jako BETA, bude se ještě hodně ladit, ale už by měly fungovat základní funkce. Hlašte prosím všechny problémy, na které narazíte. Děkuji

100 000

6. 10. 2005

Již přes 100 000 anket od BlueBoard.cz se zobrazuje po celém českém Internetu. Děkujeme za vaši přízeň!

Odstavení serveru

25. 9. 2005

Dnes od půlnoci bude na 15-30 min odstaven server z důvodu upgradu HW. Děkujeme za pochopení.

Novinky pro inzerenty

17. 9. 2005

Pokud inzerujete na BlueBoard.cz, bude vás jistě zajímat, že jsme v sekci pro nastavení reklamní kampaně přidali několik věcí. Je to především náhled, jak bude vaše reklama vypadat až bude zapnuta, takže si ihned ověříte, že jste zadali správnou cestu k banneru nebo že textová reklama vypadá tak jak jste si představovali. Stejně tak si můžete odzkoušet zda reklama odkazuje správně tam kam má, aniž by vám to odečetlo něco z předplacené částky.

Dále můžete vidět seznam IP adres které na reklamu klikly v daný den. Pokud máte další přání ohledně sledování vašich kampaní, napište nám.

FullBoard mobilem opět jede!

20. 8. 2005

Konečně jsme ve spolupráci s mikroplatby.cz opět zprovoznili placení služby FullBoard pomocí mobilu. Ještě jednodušeji a rychleji než předtím, a navíc ve dvou cenových hladinách: 30 Kč na měsíc a 50 Kč na 2 měsíce.

Knihy: nová sada smajlíků

3. 8. 2005

Konečně jsme vyhověli nesčetným dotazům na větší smajlíky. Díky MileStormovi, který si dal tu práci s jejich precizním ztvárněním je můžete nyní ve své knize vyměnit za ty malé.

Knihy: nové nastavení

3. 8. 2005

Nastavit si nyní můžete i šířku knihy, a to dvěma způsoby: pevnou šířku v pixelech nebo v procentech, aby se kniha přizpůsobila vašemu oknu. Pozn: Kdyby se při nějakém nastavení šířky bořil layout knihy, dejte vědět do diskuze. Díky

BlueBoard v Chipu

2. 8. 2005

V srpnovém časopisu Chip vyšel článek o vylepšeních na web. Článek je myslím zajímavě napsán a jsme rádi, že BlueBoard vychází v porovnání s ostatními podobnými systémy nejlépe.

Omluva

27. 7. 2005

Kdesi jsem četl kritiku, že jsme se vůbec neomluvili za nehodu, která se stala v dubnu. A je to opravdu tak! Rozhodli jsme se to napravit, možná pozdě, ale lepší pozdě než nikdy, takže tímto se uživatelům omlouváme.

Knihy: spam

27. 7. 2005

Někteří z vás si jistě všimli, že knihy jsou poslední dobou terčem útoků spammerů, pravděpodobně ze zahraničí. Zkusil jsem zprovoznit zatím jednoduchý spamfiltr a hodlám jej dále zdokonalovat. Když se se spamem setkáte, prosím informujte mě. Třeba do diskuze.

Knihy: nové nastavení

26. 7. 2005

Konečně je tu. Dlouho jste se dotazovali, zda v knize může odpovídat každý. Nyní již ano. Jak anketa na naší hlavní stránce ukázala, 20% uživatelů by rádo, aby i dále mohla odpovídat jen chráněná jména. I těm zůstane vyhověno. Chcete-li aby ve vaší knize mohl odpovídat každý, upravte nastavení knihy, položka POVOLIT ODPOVĚDI.

Reklamy na BlueBoard

24. 7. 2005

Dnes a možná i zítra nepoběží klasické reklamní kampaně na BlueBoard.cz. Důvodem je testování systému. Omlouváme se klientům - majitelům kampaní, za tuto prodlevu.

Vypínání reklam

20. 7. 2005

Snažíme se vyjít co nejvíce vstříc komfortu našich uživatelů, ale i návštěvníků služeb, které od nás máte na svých stránkách. Zavedl jsem zkušební provoz vypínání reklam, takže pokud vás konkrétní zobrazená reklama v knihách nebo zde na serveru nezajímá, můžete ji vypnout. Už ji nikdy neuvidíte, a to nikde, ani v jiné knize.

Snažíme se tak posunout kupředu chápání reklamy na Internetu - nemá lidi otravovat, ale přinést jim zajímavou informaci.

Ankety: novinka

15. 7. 2005

Nyní, když půjdete editovat svoji anketu, místo ankety na vašich stránkách se objeví nápis, že anketa je právě nastavována. Nemusíte mít tak strach, že se při nastavování bude anketa zobrazovat v nežádoucích stavech. Tento nápis zmizí, jakmile se odlogujete z uživatelského rozhraní nebo do 15 minut od poslední změny ankety.

Odstávka služeb

5. 7. 2005

V úterý v noci kolem 24 hodiny bude BlueBoard.cz a všechny služby na asi 20 minut mimo provoz. Důvodem je neodkladná údržba serveru. Děkujeme za pochopení.

Vylepšené uživatelské menu

20. 6. 2005

Jistě jste si již všimli upraveného menu, když se zalogujete. Můžete nyní po zalogování procházet sekce, které byly dosud dostupné jen pokud jste zalogováni nebyli.

Zmizelé ankety

20. 6. 2005

V sobotu v noci kvůli nočním zásahům na serveru vypadly ankety, trvalo to do rána. Šlo o rozbitou tabulku, po opravení se bohužel nějaké ankety ztratily, za to se omlouváme. Bohužel došlo i ke ztrátě záloh.

Výpadek a špatně rozeslané maily

31. 5. 2005

Omlouváme se za výpadek, který nastal v úterý večer. Při rychlé jednoduché operaci se serverem (výměna HW) došlo k nehodě, kterou jsme pak inteznivně řešili. V souvislosti s tím bylo omylem rozesláno několik mailů o neaktivnosti některých účtů, tyto maily prosím ignorujte, děkujeme za pochopení.

Oprava zobrazení ankety

9. 4. 2005

Opraveno špatné zobrazování ankety v prohlížeči Opera, za opravu děkuji Martinovi Haugemu.

Úschovna pro knihy, uživatelé

5. 4. 2005

V diskuzi zazněly již dříve také názory na úschovnu knihy, které jsem uznal za pravdivé a na jejich základě jsem se zatím rozhodl úschovnu neaktivovat. Pravděpodobně bude termín pro smazání knihy půlrok nebo se to úplně zruší.

Při dnešní nehodě s databází mě zase překvapily reakce některých uživatelů. Ve směs šlo o nadávky na moji osobu a různé spekulace typu, že na BlueBoard kašlem, někde chlastáme apod. Do jisté míry uživatelovo rozhořčení chápu, ale sám jsem uživatelem jiných služeb a když se stala nějaká nehoda, nic podobného bych si nikdy netroufl. Myslím si, že svůj názor lze říci slušně a civilizovaně. Vypadá to, že existuje ještě mnoho "lidí", kteří nejsou schopni slušného jednání, neví, kolik je za tím vším práce a neuvědomují si fakt, že mají vše zdarma. Takovým lidem chci vzkázat, že uvítám, když si za poskytovatele vyberou někoho jiného. O takové užvatele nestojíme.

Zárověň znovu děkuji věným a slušným uživatelům, kteří již vědí, jaký náš přístup k BlueBordu je.

Problém s příspěvky

5. 4. 2005

Dnes večer došlo k neznámé chybě (zatím po ní pátráme) a poškodila se nám část databáze obsahující příspěvky pro knihy. Co nejdříve jsme vše obnovili ze zálohy, která byla vytvořena ve 4 ráno a před chvílí jsem doplnil příspěvky z dneška, které zbyly a nepoškodily se, bohužel úplně všechny se obnovit nepodařilo.

Opět se v diskuzi objevilo plno stížností a ošklivých slov a výhrůžek na naše služby. V první řadě bych chtěl poprosit ty, kteří vidí, že už v diskuzi na nějaký problém někdo upozornil, aby to nedělali znovu. Diskuze plná obsahově stejných oznámení je jev zbytečný.

Těm, kteří projevili schovívavost a pochopení děkuji.

Odstávka serveru

14. 3. 2005

Dnes kolem 17:30 bude opět na několik minut odstaven server z důvodu upgradu HW. Děkujeme za pochopení.

Odstávka serveru

3. 3. 2005

Dnes, kolem 23:00 bude na max. půl hodiny odstaven server z důvodu upgradu HW. Děkujeme za pochopení.

Úschovna pro knihy

9. 2. 2005

Vymyslel jsem jednu věc, od které si slibuji trochu odlehčit systému. Zatím to budu zkoušet jen na knihách. Jelikož jich většina není používaná, budou monitorovány a pokud vaše kniha nebude déle než měsíc používána, budete na to upozorněni. Pokud knihu nezačnete používat, bude smazána.

Napadlo mě ale, že někteří z vás si chtějí knihu ponechat, i když jí třeba nepoužívají. K tomu slouží Úschovna pro knihy, kam můžete svoji knihu lehce přesunout. Takovou knihu sice nelze používat, ale nebude také nikdy smazána, budete ji mít v bezpečí. Zatím je vše ve stádiu meření nepoužívanosti knih, za měsíc by se měly začít rozesílat maily s upozorněními na neaktivní knihy. Do úschovny své knihy můžete přesouvat již nyní.

Drobnosti

1. 2. 2005

Jeden z našich uživatelů nám zaslal svůj vlastní grafický styl počítadla, který by se mu hodil do stránek, takže nyní je přístupný všem. Pokud máte taky nějaký, napište, řeknu vám podrobnosti.

Jinak zkoušíme nějaké technologie pro urychlení načítání stránek a hlavně z důvodu přetěžování serveru, které jsme ve špičkách nezvládali. Může to však mít nějaké vedlejší nežádoucí účinky, takže budu rád za jakoukoli informaci nějakého neobvyklého chování, například nauktuálnost některých služeb apod. Děkuji

Nová služba: OnlineMonitor

19. 1. 2005

Připravil jsem pro vás novou službu, která zobrazuje počet lidí, kteří se právě nacházejí na vašich stránkách. Nastavit lze dobu, po jakou je povolena nečinnost návštěvníkovi, aniž bychom si o něm mysleli, že stránky opustil. Například pro weby obsahující delší články, je tato doba delší, protože návštěvník si čte článek, aniž by na něco kliknul.

Služba je zatím v betaverzi, takže budu rád za report chyb a připomínek. Jednotlivé návštěvníky rozlišuje zatím jen dle IP, časem asi bude i podle Cookies. Také bude asi zlobit čeština na kódování Windows 1250, ale to se také dořeší.

Nové nastavení: Vypnutí odpovědí v knize

19. 1. 2005

Přibylo nové nastavení do knih - lze vypínat úplné používání odpovědí ve vaší knize.

30 000 uživatelů!

16. 1. 2005

Počet aktivních uživatelů našich služeb přesáhl pro mě magickou hranici 30 000. Velmi si toho vážím, a to hlavně vzhledem k poslednímu roku provozu, kdy jsem vám nepřinesl žádnou převratnou novinku, ani novou službu, naopak jste jistě sami zaznamenali nějaké ty nepříjemnosti, zvláště ta poslední.

Jak je asi vidět, mám čím dál méně a méně času, jak už tomu bývá u podobných nadšeneckých projektů, které pak již jejich autor není schopen udržet naživu. My to však nevzdáváme a budeme se snažit, aby tu byly naše služby zdarma pro vás i nadále.

Na seznamu mám již dost věcí, které bych na BlueBoardu rád dodělal a snad se k tomu již velmi brzy dostanu.

Malé vyrovnání

5. 1. 2005

Abychom platícím uživatelům nějak vynahradili škody, které jsme způsobili (viz. níže), tak jsme jim jako vyrovnání prodloužili předplacenou dobu služby FullBoard o půl roku.

Nehoda s databází :(

3. 1. 2005

Bohužel to vypadá, že nový rok nám přinesl zatím jen smůlu. V noci na dnešek se při upgradu serveru (mirroring disku) ztratily data z databáze od 29. 12. 2004 a to bohužel nenávratně. Znamená to že příspěvky v knihách a jiných službách od tohoto data jsou ztraceny a také jsou bohužel ztraceny nově založené registrace od této doby. Omlouváme se všem uživatelům!

Jak umístit službu na své stránky?

30. 11. 2004

na to se mě ptá hodně lidí a tak jsem připravil názorný návod krok za krokem, jak do svých stránek vložit knihu. Časem možná přibyde i návod na anketu či jinou službu, ale to už je velmi podobné.

Název knihy v mailech

12. 11. 2004

V emailovém upozornění o novém vzkazu v návštěvní knize lze již nalézt název knihy, do které byl vzkaz vložen. Ocení ti, kteří mají více knih.

Problémy a vylepšení

1. 11. 2004

Tak dnes se nám opět poškodila databáze kvůli obrovské zátěži, která v pondělí bývá. Problém není v tom, že by nestačil HW, ale asi není vše úplně správně poladěno. Udělali jsme tedy nějaká opatření na serveru a budeme se tím ještě dále zabývat. Bohužel se ztratily dnešní příspěvky, omlouváme se vám.

V souvislosti s tím jsem udělal nějaké vnitřní opravy v návštěvní knize a vnziklo tím i nové rozšíření - k příspěvkům lze psát více odpovědí než jednu, jak tomu bylo dříve.

Barvy v příspěvcích

26. 10. 2004

Opravil jsem obarvování textu v knihách pomocí tagu [*barva]. Dřív nefungovalo korektně.

Výpadek u providera

24. 10. 2004

V pátek vypadla elektřina v serverovně, kde je náš server, dostali jsme od providera tento dopis:

Vazeni zakaznici, Dnes ve 20:10 pri provadeni priprav na pripojeni noveho motor generatoru a naslednemu testu celeho zalozniho systemu, doslo k havarii hlavni trafostanice v objektu Stimbuilding, Vinohradska 184, coz melo za nasledek vypadek casti preferencnich obvodu. Z tohoto duvodu, nektere z nasich systemu nebyly dostupne. O dalsim postupu ve vyse zminene veci Vas budeme informovat.

Za vznikle potize se omlouvame

Detaily

14. 10. 2004

Z mailových oznámení o novém vzkazu v knize jsem odebral reklamu. Stejně nebyla nikomu moc užitečná a jen obtěžovala. Oznámení o počtu přístupů, které zasílá počítadlo obsahuje i název počítadla, takže víte o jaké počítadlo jde.

Upgrade HW

18. 9. 2004

Dnes v pozdní večer, po 22 hodině konečně proběhne upgrade na nový server. Následkem tohoto bude odstavení veškerého provozu na dobu min. 15 min, když vše půjde hladce. Prosíme tedy o pochopení všechny naše uživatele.

Experimenty

15. 9. 2004

V následujících hodinách budu provádět několik experimentů s reklamou v knihách, bude proto zobrazena v knize úplně dole, potom bude vrácena. Majitelé reklamních kampaní se nemusí ničeho bát, pořád platí jen za prokliky a tím pádem za lidi, které k nim přijdou.

ChatBoard - nové nastavení

15. 9. 2004

Můžete si nastavit, jak otevírat chat po přihlášení, zda ve stejném okně, novém okně, nebo stejném rámu.

Bude nový server

14. 9. 2004

Jistě jste si všimli čím dál horší dostupnosti našeho serveru ve špičkách během dne. Je to způsobeno narůstající návštěvností a starý server již nezvládá. Tento problém zapříčinil i několik krátkodobých výpadků během posledního měsíce.

Koupili jsme již nový server, který se právě připravuje a v nejbližších dnech bude nasazen, tím se vyřeší všechny problémy s přístupností a rychlostí, které za poslední týdný nastaly.

Poděkovat musím především platícím uživatelům, kteří koupi nového serveru vlastně umožnili. Díky!

Krátké odstavení

7. 9. 2004

Prosíme omluvte krátké odstavení serveru, které nastane přibližně kolem půl osmé večer. Důvodem je výměna hardwaru.

Děkujeme

Problém vyřešen, nová funkce

3. 9. 2004

Tak problém se serverem konečně vyřešen, pěkně jsme se zapotili, ale už vše běhá jak má. Na naší adresu jsme dostali zase několik jedovatých dopisů, jak si něco takového můžeme vůbec dovolit. Ale bylo jich opravdu velmi málo a tak chci poděkovat všem ostatním za obrovskou schovívavost a pochopení! Děkuji!

V nastavení ChatuBoardu přibyla další funkce - možnost nezobrazovat váš chat v seznamu chatů.

Výpadky

2. 9. 2004

Témeř celý včerejšek a dnes ráno byly problémy přístupnosti serveru. Vyskytly se totiž nenadálé komplikace, které jsme zatím provizorně vyřešili, avšak v dalších několika dnech může dojít ještě k několika doufáme velmi krátkým dostavením (snad jen několikaminutovým).

Prosíme vás tedy, abyste omluvili případné chvilky nedostupnosti našich služeb a hlavně - drželi nám palce!

Nové nastavení v knihách

31. 8. 2004

Přidáno nové nastavení dovolující zobrazovat procházecí tlačítka i nahoře nad příspěvky.

Nové originální graf. sloupce!

26. 8. 2004

Připravili jsme pro vás 2 sady nových originálních grafických sloupečků do anket. Jsou příčně pruhované a takový styl sloupců nenajdete u žádné jiné služby podobného zaměření, pouze u BlueBoard.cz (dokud ovšem i tento nápad nebude někým okopírován).

Nový styl sloupců

19. 8. 2004

U anket přibyl nový grafický styl sloupečků, prohlédnout si ho můžete v sekci Přehled našich služeb nebo přímo v nastavení anket.

Klonujeme ankety :)

18. 8. 2004

Na velmi staré žádosti našich uživatelů jsme konečně zprovoznili funkci klonování anket. Co to vlastně je? V seznamu anket můžete nalézt u každé z nich odkaz NAKLONOVAT. Po kliknutí se vytvoří klon této ankety, který má stejné barvy, stejné otázky, všechno stejné. Můžete tak tedy vytvářet více anket pro váš web, ale nastavovat je budete jen jednou.

Úpravy, témátka v anketách

15. 8. 2004

Provedl jsem několik úprav v uživatelské sekci, takže vše je nyní trochu rychlejší a jednotnější. Když budete klikat na barvu na paletce barev, hned se vám vybraná barva zobrazí.

Ankety se konečně také dočkaly barvných témátek, na výběr máte zatím ze 3. Dle témátka se nastaví i grafické sloupce.

Nová nastavení pro ankety!

15. 8. 2004

Konečně přináším další nová nastavení, tentokrát jimi byly obohaceny ankety. První je styl písma, takže nyní můžete mít anketu ještě více podobnější svému webu. Dalším souvisejícím nastavením je velikost písma, na výběr máte ze 4 velikostí.

Ladění, jazykové mutace

15. 8. 2004

Konečně byl chat doladěn pro Mozillu, v Opeře také funguje, ale když je otevřeno nastavení, překryje jej Iframe zobrazující přítomné lidi. Pokud někdo ví co s tím, budu velmi rád, když se ozve v diskuzi.

?

Navštěvní kniha byla kompletně přeložena do Angličtiny a Slovenštiny. S překladem do Slovenštiny pomohl Peter Kavecký, tímto mu děkuji.

Malé velké úpravy

23. 7. 2004

Opraven export knih, nyní exportuje i odpovědi. Návštěvní kniha byla kompletně doplněna ve všech třech jazycích, tzn. včetně chybových hlášek apod. Některé slovenské hlášky ještě nejsou přeloženy, tak pokud někdo ze slovenských kolegů nalezne něco nepřeloženého, budu vděčný, když mě na to upozorní a přiloží patřičný překlad. Děkuji.

Přesouvání příspěvků, vyprazdňování knih

19. 7. 2004

Bylo opraveno přesouvání příspěvků mezi knihami a vyprazdňování knih, které teď několik dní nefungovalo. Přidáno bylo kopírování příspěvků mezi knihami.

Výpadky + pár změn v zabezpečení

15. 7. 2004

Především se chci omluvit za několik výpadků databáze v průběhu dnešního i včerejšího dne, trochu jsme ji předělávali.

Knihy, které neměly nastavenu URL, ze které se smí přicházet byly opět zaspamovány neznámým chorobným člověkem, takže jsem vymyslel nový typ ochrany, který již funguje u všech knih bez ohledu na to, zda mají URL nastavenu. Knihy teď obsahují 3 druhy ochrany a zabezpečeny jsou všechny.

POZOR! Důležité změny

3. 7. 2004

Na přání většiny uživatelů jsme zavedli možnost přiřazovat ke každému chráněnému jménu v návštěvní knize vlastní heslo. Provádět to lze stejně jako u ShoutBoardu, tzn, jmeno1:heslo1;jmeno2:heslo2; atd.

Chráněná jména, která jste dosud měli nastavena, jsme opravili do tohoto nového formátu a ke každému přiřadili náhodné heslo. Abyste tedy mohli chráněná jména užívat, nastavte si hesla svoje.

Dále bych rád upozornil na nové nastavení v knize - knihu si teď můžete zarovnat doleva nebo doprava. Viz položka Zarovnání knihy.

Akce 1. týdne v červenci již běží!

1. 7. 2004

Právě nyní, od 1. do 7. července, pokud si objednáte FullBoard mobilem, dostanete místo jednoho hned 3 měsíce dlouhou aktivaci této služby.

Vzkazy do ShoutBoardu mobilem!

28. 6. 2004

Konečně je to tu. Do vašich oblíbených ShoutBoardů můžete přidávat vzkazy mobilem a to za cenu klasické SMS!! Stačí napsat SHOUT id_shoutboardu jmeno vzkaz a poslat na dané číslo. Vše se dovíte, pokud v jakémkoli ShoutBoardu v místě přidávání vzkazu kliknete na info o přidání vzkazu mobilem.

Vzkaz s autorizovaným nickem přidáte tak, že ještě za jméno napíšete mezeru a heslo, pak teprve mezeru a text. Bohužel asi nepoužitelné pro hesla s diakritikou :)

Doplnění angličtiny pro chat

25. 6. 2004

Vstupní obrazovka ChatBoardu se konečně dočkala i anglické verze, která zde zatím chyběla. Pokud tam najdete nějakou chybičku, bug, tak prosím napište.

Novinky na BlueBoardu v RSS kanálu

25. 6. 2004

Chcete aktuálně vědět, co se na BlueBoard.cz děje za změny? Připravili jsme pro vás RSS kanál novinek a změn na BlueBoardu. Co je RSS?

Změny, ladění

25. 6. 2004

Bylo provedeno několik změn přímo v jádru systému a také několik změn, které jsou vidět, například do diskuse o BlueBoardu můžete přispívat i z uživatelské sekce a to přímo pod vaším jménem nebo loginem. S tím souvisí další novinka - jedno nepovinné nastavení navíc ve vašem účtu - je to jméno a příjmení.

© Blueboard.cz | Kontakty | Podmínky | Zpracování osobních údajů