Přidej zprávu »
Lažánková Věra: Výrazné úspěchy našich sportovců v únoru 2015. Prvá místa v Obvodních kolech basketbalu družstvo dívek ve složení Tereza Mísařová, Gabriela Kaizrová, Tereza Švecová,Viktorie Novotná, Aneta Pažoutová, Natálie Levinská, Tereza Loskotová, Vendula Fendrychová. Družstvo chlapců Imramovský,Brandani,Dvořák Dominik, Fujko,Buriánek,Červeňák Dominik, Holas, Sejdija,Soukup, Pažout. V minivolejbalu Vlasák, Trousil, Kučera, Hrubeš, Holas, Soukup, Buriánek. Pražský pětiboj Odznaku všestrannosti olympijských vítězů družstvo ve složení Holas, Radoměřský, Pištěk, Trousil, Třísková, Vyšatová, Strnadová, Hendrychová Zuzana 4. místo. Podali výkony např. za 2 minuty Trousil 85 lehů, sedů, Strnadová 93, 247 přeskoků přes švihadlo, v hodu medicimbalem Zuzana Hendrychová 14,10 metrů.
Lažánková Věra: Úspěchy ve sportu ve školním roce 2013/2014. V tomto školním roce jsme se ve sportovních soutěžích, které byly pro školy Prahy 10 organizonány, umístili na 2. místě z 29 škol. Absolvovali jsme 32 z celkového počtu 51 soutěží a 22 x jsme sknčili na 1.,2.,3. nebo 4. místě. První místa zaujali chlapci v basketbalu AND1 6.-7. tříd, volejbal a beachvolejbalu 8.-9.tříd. Družstvo ve složení Vyšatová, Strnadová, Hraníčková, Holasová, Vlasák, Holas, Radoměřský, Vlček v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů postoupilo z 1. místa do krajského kola. Postup si prvním místem zabezpečily i Pištěková a Pešková. V krajském kole družstvo skončilo na pěkném 7. místě. Pištěková obsadila ve své věkové kategorii 4., Pešková 3. , Strnadová 2.místo, Holas 3. a Pištěk 2.místo. Vítězství vybojovali Vyšatová, Stejskalová, Ryšavá, Dražinová, Vlasák, Hrubeš, Smekal, Titz v obvodním kole atletického trojboje družstev. Ve školním kole skoku do výšky vytvořila rekord školy Nela Novorytová výkonem 147 cm. V současné době splnilo podmínky pro získání Odznaku všestrannosti olympijských vítězů 43 chlapců a děvčat Odznaky jim budou uděleny při Vystoupení na schodech.
Lažánková Věra: Úspěchy v okresních kolech sportovních soutěží, kterých dosáhli ve školním roce 2011/2012 žáci naší školy:1.místa v Přespolním běhu/Barbora Holasová,Anna Mlčochová,Nela Novorytová,Jahana Kudlíková,Tereza Balounová,Kamila Podraská/, Baskenbalu AND1/Kristián Čapek,Aljoša Lisovskij,Matěj Pešek,Likáš Šrámek,Michal Turek,Max Mráz,Matěj Hájek,Jakub Kohák,Tomáš Berg, Miloš Bjelič,Dan Železný/, ve Florbalu OFC /Kateřina Filipová,Eliška Jiroutová,Johana Kudlíková,Nela Novorytová,Martina Kopecká,Michaela Beránková,Lucie Pištěková,Blerta Sejdija,v atletice Pohár rozhlasu/Lucie Pištěková,,Anna Mlčochová,Nela Novorytová,Barbora Holasová,Aneta Horká,Eliška Jiroutová,Kateřina Doušová,Michaela Beránková,Kristýna Mísařová,Karolína Matoušková/,v Atletickém trojboji/Karel Hrubeš,Tomáš Pištěk,Agáta Štěpánková,Tereza Třísková,Viktor Marek,Vít Soukup,Nikola Majorovová,Tereza Hrudková/ ve Volejbalu/Tomáš Mleziva,Jakub Grohman,Jan Harant,Ríša Chlistovský,Michal Hrudka, Pepa Vladyka,Ondra Soukup,Dan Antoš,Roman Roudnický,Lukáš Reichman/v Beachvolejbalu/Jakub Grohman,Tomáš Mleziva,Richard Chlistovský/. Velice dobře jsme si vedli v celopražských finále . První místa jsme obsadili ve Volejbalu a Atletickém trojboji. V celkovém hodnocení škol Prahy 10 jsme obsadili 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme všem reprezentantům školy.
Peterka Štěpán: I v letošním školním roce na naší škole proběhlo školní kolo Biologické olympiády v kategorii C a D. Z každé kategorie postoupili do obvodního kola biologické olympiády tři nejúspěšnější žáci. Za kategorii C školu v obvodním kole reprezentovali: Jan Beránek (6. místo), Barbora Břízová (7. místo), Michal Vedral (8. místě). I přesto, že soutěžili s žáky o rok staršími, umístili se na výborném 6. - 8. místě. V kategorii D se na skvělém prvním místě umístila Gabriela Josková, která bude reprezentovat školu a celou Prahu 10 v krajském kole, které proběhne dne 24. 5. 2012. Neméně výborné čtvrté místo obsadila Kristýna Misařová a Jakub Hora obsadil 13. - 15.místo.
Řandová Zuzana: V období od listopadu 2010 do února 2011 probíhala jazyková soutěž Cambridge Competition, pořádaná nakladatelstvím Cambridge University Press pro žáky základních škol a víceletých gymnázií a jejich učitele. Soutěž byla v letošním roce zaměřena na čtenářskou gramotnost v anglickém jazyce. Zúčastnili jsme se se skupinou deseti vybraných žáků 8.A a v konkurenci 116 škol z celé ČR jsme se umístili na výborném osmém místě (z pražských škol jsme byli nejlepší). Blahopřejeme, z úspěchu máme velkou radost a věříme, že inspirující literární i jazykové úkoly a skvělý výsledek budou další motivací ke studiu angličtiny.
Kodet Stanislav: Dne 15.3.2010 proběhlo obvodní kolo olympiády v českém jazyku, kterého se zúčastnily Tereza Zobánková a Angelika Garcia z IX.A. Tereza obsadila v silné konkurenci 33 účastníků krásné 3. místo. Oběma účastnicím děkujeme a Tereze blahopřejeme a držíme palce v krajském kole.
Stolárik Peter: 2. 5. 2007 Dosavadní pěkné výkony ve sportovních soutěžích: celopražský vánoční turnaj ve volejbale dívek 3. místo a chlapců 1. místo. Basketbal - starší i mladší žáci po vítězství v okresním kole postoupili do krajského finále, kde starší obsadili výborné 4. místo a mladší skončili na 3. místě. Do krajského kola jsme postoupili i v softbale, ale tam v konkurenci družstev s aktivními hráči jsme byli vyřazeni již v základní skupině. Bez úspěchu jsme se zúčastnili okresního kola ve vybíjené 6. tříd a celopražského turnaje Open Prag ve florbale I. stupně.
Lažánková Věra: Pěkného úspěchu dosáhli starší chlapci v basketbalu. Z okresního kola postoupili do krajského, kde po tuhých a vyrovnaných bojích obsadili 4. místo.
Lažánková Věra: V prvním pololetí školního roku 2006/2007 jsme uspěli v přespolním běhu. Družstvo mladších děvčat, Šrámková, Nováčková, Potrohoš, Mlezivová, Vejsadová, Kodrová , obsadilo 3. místo. Třetí bylo také družstvo starších žáků. Úspěšní jsme byli také ve florbale. Družstva děvčat i chlapců skončila na třetím místě.
Lažánková Věra: Školní rok 2005/2006 byl úspěšný v oblasti sportu. Škola obdržela diplom za 4. místo v soutěži O nejúspěšnější školu Prahy 10 ve sportovních soutěžích. Absolvovali jsme 38 okresních kol soutěží a získali jsme 12 umístění na 1. - 4. místě. Nejúspěšnějšími sportovci byli Marek Lorenčík, Veronika Mazerová, Aneta Kremová, Kristýna Vrbová, Štěoánka Blažková, Kristýna Vašíčková, Alžběta Kocourková, Markéta Harlasová, Monika Šedová.