Přidej zprávu »
vlastimil: díky V.
Belza: Google "elektronický předřadník" nebo "fluorescent tube electronic ballast schematic", zvolit obrázky. Žádné vyzkoušené zapojení nemám, kromě klasického s tlumivkou a startérem.
Vlastimil: Předčasem jsem se potkal s Vašimi stránkami, a našel jsem na nich zapojení některých spotřebičů, které používají elektronické zapojení.V současnoati mám problém se zářivkovým obvodem, kde vizuelně odešel odporový obvod.Je možno nekde najít schemata zapojení elektroníckých obvodů pro zářivky?Jedná se o čtyřvývodové, dlouhé trubice do dvou patic.Děkuji za správu Vlastimil
Belza: Schéma na USB audio převodník nemám, ale taková věc se dá celkem levně zakoupit na Aliexpress (1 až 10$), stačí zadat do vyhledávání "USB sound card". Jeden takový za necelé 2$ doma mám. Není to žádný zázrak, ale funguje docela dobře a několikrát mi tento čudl docela pomohl.
Jano: Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či nemáte schému AD prevodníku pre gramofón alebo magnetofón. Chcem si urobiť nejaký prevodník z audio na usb a zabudovať ho do gramofónu, aby som ho mohol pripojiť k počítaču cez usb port. Zatiaľ som takú schému nenašiel. Vopred ďakujem.
Pavel: Po letech jsem zbastlil a oživil dynamickou predmagnetizaci pana Belzy v repasovaném decku SM260 od Tesly. Jsem sběratel světových kazetaku nejvyšších řad. Upřímně a bez emocí sdělím, SM260 hraje suverénně nejlépe. .. nechť mne kritici nenávidí. Tak klidný, muzikální a plný zvuk jiný z mé sbírky nemá. .. a to mám opravdu raritní stroje... Děkuji pane Belzo.
Hlavsa: Jo a ještě něco: vůbec nikdo už dneska ani nemže řešit otázku kolorimetrie. Kdysi to v AR popsali: žlutá 25W, červená 40W, zelená 75W a modrá 150W. Jenže tyhle žárovky už nejsou. A navíc: Modrá 150W pro výšky vzhledem k setrvačnosti rozsvícení vlákna a "rychlosti" vysokých ténů......nic :o)
Hlavsa: barevná hudba: je to stále živé, bohužel ta zmiˇovaká konstrukce z roku 1974 přijde mnoha mlaďochům jako z pravěku, takže ještě jednou díky za tu vaši. A balení holek: zajímalo by mne, jak jsou naladěn ypoté, co jim do očí blikají čárovky. To sou spíš na prášky...protože o spojité regulaci spínacím prvkem zvaným tyristor nebo triak se mluvit nedá.
Belza: Řídicí obvody DO1 a DO2 mají výstup na relé pro spínání napájecího napětí a relé pro připojení reproduktoru. I tato relé se dají nahradit, ale to je na delší popis.
Krs: nf.zesilovač s výstupem na relé ??
BlueBoard.cz ShoutBoard