Přidej zprávu »
Pavel: Po letech jsem zbastlil a oživil dynamickou predmagnetizaci pana Belzy v repasovaném decku SM260 od Tesly. Jsem sběratel světových kazetaku nejvyšších řad. Upřímně a bez emocí sdělím, SM260 hraje suverénně nejlépe. .. nechť mne kritici nenávidí. Tak klidný, muzikální a plný zvuk jiný z mé sbírky nemá. .. a to mám opravdu raritní stroje... Děkuji pane Belzo.
Hlavsa: Jo a ještě něco: vůbec nikdo už dneska ani nemže řešit otázku kolorimetrie. Kdysi to v AR popsali: žlutá 25W, červená 40W, zelená 75W a modrá 150W. Jenže tyhle žárovky už nejsou. A navíc: Modrá 150W pro výšky vzhledem k setrvačnosti rozsvícení vlákna a "rychlosti" vysokých ténů......nic :o)
Hlavsa: barevná hudba: je to stále živé, bohužel ta zmiˇovaká konstrukce z roku 1974 přijde mnoha mlaďochům jako z pravěku, takže ještě jednou díky za tu vaši. A balení holek: zajímalo by mne, jak jsou naladěn ypoté, co jim do očí blikají čárovky. To sou spíš na prášky...protože o spojité regulaci spínacím prvkem zvaným tyristor nebo triak se mluvit nedá.
Belza: Řídicí obvody DO1 a DO2 mají výstup na relé pro spínání napájecího napětí a relé pro připojení reproduktoru. I tato relé se dají nahradit, ale to je na delší popis.
Krs: nf.zesilovač s výstupem na relé ??
O: Mohl by mi někdo prosím poradit s regulací ventilátoru u pc s tl071 v závislosti na teplotě a nějaké znázornění napětí pomocí diod nějaký komparátor ?
Belza: Přeji všem svým čtenářům Hezké Vánoce a úspěšný rok 2017
Belza: Jsem rád, že barevná hudba udělala někomu radost. Jako skoro dědka mě ty blikavá světla už tolik neberou. To když jsme byli mladí kluci a dělali dojem na holky, to byla jiná...
Hlavsa: Díky moc za oživenou barevnou hudbu z roku 1974. Před chvílí jsem o tom vyprávěl kolegům v práci a ač jsem si připadal tak trochu jako ufoun v mlékárně, teď řeším základní problém: jak zvládnu stavbu, když jsem se jinak řemeslu díky "nevidění na to" přestal věnovat. Ale "bojím se", že vzpomínky na skvělou funkčnost budou silnější...
Pavel: S panem Belzou jsem i několikrát komunikoval. Je to velmi slušný pán. Jeden z mála Bardů..
BlueBoard.cz ShoutBoard