Přidej zprávu »
Jan Matyáš: Světlaně: Celostně vybraným lékem, pak se člověk uvolní a dovolí si překročit svoje omezení. Symptomatická předepsání nelze u mentální patologie použít, proto v tomto sloupku nelze konkrétně odpovědět.
Světlana: prosím máte zkušenost čím podpořit fázi, kdy anorektička začíná jíst a potřebuje projít obdobím, že je dobré a správné přibrat ? děkuji.
Jana: Janě: ten pocit neschopnosti pravděpodobně má své důvody, jejich hledání společně s dalšími symptomy by mělo být předmětem celostního odebrání případu, které by vedlo k nalezení toho správného konstitučního léku
Jana: Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o informaci. Kterému léku odpovídá pocit, přesvědčení, že je člověk NESCHOPNÝ. Ať přemýšlí jak přemýšlí, vždy mu z toho vyjde, že je NESCHOPNÝ. Vše co se mu v životě děje, je z toho, že je NESCHOPNÝ. Děkuji Vám za odpověď a přeji příjemné dny..
jč: Monice: Toto není poradna. Je tu fórun o homeopatii.l Každý, kdo si chce cokoliv léčit homeopaticky by měl navštívit vzdělaného homeopata , viz seznam. Homeopatie je poměrně složitá metoda a jednoduchá řešení např. chronických potíží zde málokdy existují. Pro samoléčbu najdete řadu příruček na www.alternativa.cz
Marie: Endometrioza je homeopaticky poměrně dobře léčitelná, mám s tím osobní zkušenost u pacientky, je však zapotřebí osobní konzultace, kdy se vybere přesný konstituční lék. Pak je léčba úspěšná!!!
Jana: Sandře: lék seženete například v rakouské lékárně remedia.at pod názvem calc-m.
Monika: Dobrý den, neuvažujete o zrušení poradny, když stejně neodpovídáte? Děkuji.
Sandra: Dobry den, chci se zeptat,maminka ma brat Calcium Chloratum,bohuzel po cele CR byl tento lek zrusen,je nejaka nahrada v homeopatii.
Martina: Chtěla bych se zeptat, zda se dá homeopaticky léčit endometrioza? Děkuji. .
kris: Dobrý den,kojim 5ti měsíční miminko a od včera mám rýmu,dnes ráno se přidaly další příznaky: 37,4C,píchání uší,bolest kostí a klouristýnabů,doporučíte mi,prosím homeopatika vhodná na mé potíže a povolená při kojení???Moc děkuji K
Klára: Hezký dobrý den,prosím Vás o radu - dcera (14.let) prodělala v listopadu operaci slepého střeva. Hojení probíhá velmi zdlouhavě, navíc pořád rána hnisá...Můžete mi prosím poradit nějaká homeopatika, popř. jejich ředění, čím bych jí mohla pomoci? Děkuji velmi, Klára
darina: prosím o radu,náš 8-letý syn trpí díky,má tourettuv syndrom.Pomohla by mu nějaká homeopatika?děkuji.
Marie: Dobrý den, moje roční dcera ještě od narozeni nespala ani jednu celou noc, budí se i 5 x a vyžaduje pozornost, většinou se napije mléka a usne, ale potom min. Jednou za noc je vzhůru 1-2 hod a je hrozně neklidná
Marcela: Dobrý den, 7letý syn (astmatik-Monkasta) má kašel (dávivý při námaze a změny teploty vzduchu) a zadní rýmu-hrozně huhňá, je bledý, tmavé kruhy pod očima, mohla bych poradit nějaký homeopatika?
Katka: Dobrý den, již 2.rok mě trápí zánět trojklanného nervu. Nejčastěji se projevuje bolestí spodních zubů na levé straně. Bolest náhle zzačne a sama odezní. Někdy za hodinu, jindy třeba za 2 dny. Momentálně jsem ve 13tt a nevím, jak s tím bojovat. Neurologická vyšetření ani stomatologická nezjistila žádnou možnou příčinu. ProsímVás o radu. Děkuji.
Marcela: Dobrý den, jsem v 7 tt+5 a mám zánět nosohltanu. Prosím o radu, jaké léky jsou vhodné. Předem děkuji za reakci.
Jan Matyáš: Janě: Otázka nezahrnuje míru, stav a dobu patologie. Bez zahrnutí těchto pro každý případ individuálních předpokladů není obecná odpověď možná. Na svých přednáškách v HA věnuji predikci vývoje po podání similima nějaký čas, rozhodně přesahující tento sloupek. Vývoj je vždy individuální, tedy i reakce klientů - od velmi rychlého zlepšení u méně zatížených případů přes uvědomění si aktuálně nedobré situace a začátek jejího zpracování u případů s delší či závažnější historií potíží.
pro p.Čeh. a J. Myat: Dobrý den, ráda bych se obou homeopatů zeptala na jejich zkušenost. Za jak dlouho se "zlepšíí psychika" po nasazení 200Ch a 1M? Jakou míváte zpětnou vazbu u klientů? Je to otázka týdnů, či dnů? Děkuji za odpověď. Jana
pro Blanku: Dobrý den, na tenisový loket zkuste Ruta 9CH, a to 2 c d / 3 kul a pozorujte. Při zlepš. snížit na 1 x d /3 kul až do vymizení potíží.Zdraví Martina
Blanka: Dobrý den Prosím o radu, jaké ředění a homeopatikum pomůže na tenisový loket. Děkuji za odpověď.
Petra: Dobrý den, měla bych dotaz ke konstituční léčbě - manžel je necelý rok léčen konstitučně Sulphurem 30CH, jeho nejzásadnější potíže se velmi zlepšily, během roku se mu však objevila alopecia areata a to ve vlasech na hlavě a později i ve vousech, nikdy před tím nic takového neměl, o revezi by se tedy nemělo jednat. Lysina na hlavě se stále zvětšuje, můžete mi s tímto prosím, poradit?Děkuji
Lukáš: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li může být antidotující také šalvěj (je v tom kafr). Děkuji
Cantharis?teplo: Dobrý den, u léku Cantharis - záněty MC (cystitída) je pacient zlepšen nebo zhoršen teplem (teplé koupele)? Nemůžu info dohledat. Pouze indikace u kůže je jasná, a to zhorš. teplem. Děkuji moc. M.
Marcela: Dobrý den,mám chlamydie pneum. a mykoplazmata a přes léčbu antibiotiky mám stále teploty.Je vhodnější autopatie nebo homeopatika a jaké.děkuji moc za odpovědˇ
R.S.: 2 měsíce užívám Thiosinaminum 6C 2x denně na otosklerózu (snížený sluch na podkladě srůstu nitroušních kůstek),nepozoruji žádné zlepšení.Mám s užíváním přestat nebo vydržet??Děkuji.
Aneta: Dobrý den, jaké máte zkušenosti s léčbou obsedantně kompulzivní poruchy pomocí homeopatie? V mém případě by se jednalo pouze o doplněk léčby, jelikož docházím na KBT, pracuj na sobě a přenastavuji v sobě negativní vzorce myšlení za pozitivní, což vnímám jako to nejpodstatnější u této úzkostné poruchy. AD neužívám. Děkuji za reakci. Aneta
Kristína: Dobrý den, prosím Vás, jde pomocí homeopatie (popř. jakými) léčit chrápání u člověka 57.let? Děkuji za pomoc,s pozdravem Kristína
marcela: dobrý večer,mám problém,od červnamám po zánětu močových cest.stále nucení na močení,pálení v moč.rouře,diskomfort,jsem,přeléčena několika atb.,bez efektu,potíže jsem měla již jednou,našli mi chlamydie,po porodu dětí zmizely ze dne na den,nyní se to objevilo po 13 ti letech znovu,clamydie opok.negativní,jsem zoufalá,prosím poradte,děkuji.
Klara: Dobry den, mohli byste prosim doporucit nejake homeopatika pro snizeni skodliveho vlivu mamografu, na ktery je mozne, ze budu muset jit? Je mi 38 let. Dekuji.
Jan Matyáš: Martině: Tohle je nutné řešit předepsáním celostního léku, tedy u homeopata. Symptomatická předepsání v těchto případech nefungují, jen náhodně se trefí správný lék. Celostně vybraný lék vyřeší důvod k této reakci, pak stresovou situaci jako školku zpracuje lépe.
Martina: dobrý den, prosím o radu jaká zvolit homeopatika v případě mé 3 a půl leté dcery, která začala chodit do školky. Přes celý den tam má hysterické výstupy, že chce maminku, vzteká se pro každou maličkost, nechce s ničím pomoci, je neklidná, prakticky si ve školce nedokáže hrát, vyčerpáním z breku je schopná akorát po obědě usnout. Prosím o radu, děkuji.
Jan Matyáš: břiško prstu - jestliže jsou hlavní potíží nervové bolesti, pak hypericum C30, jestliže kromě bolesti tendence k hnisání a snahou je urychlit hojení, tak calendula C30.
Jan Matyáš: Pro Martinu: Jestliže je carc indikován, lze jej podat v 1M po onko léčbě. Dr. Ramakrishnan jej často v této potenci po onkologické léčbě podává i opakovaně např. po měsíci z důvodu zabránění recidivy viz. jeho kniha Homeopatický přístup k léčbě rakoviny.
bříško prstu: Dobrý den, který lék a v jaké potenci byste doporučili u seřízlého bříška prstů (při krájení zeleniny). Děkuji moc. A.
Martina:? p.Čehovský: Děkuji za odpověď ohledně kokosového oleje. Chtěla bych se informovat, zdali lze podat Carz 1M jednorázově u člověka, který je 2 roky po chemo a radioterapii. Lze CARZ 1M obecně použít po onko léčbě? Děkuji moc za odpověď
JČ: Martině: Kokosový olej má silný účinek proti kandidě. Je vhodné brát cca 4 lžíce oleje denně. Má mnoho dalších pozitivních účinků. Měl by být panenský a Bio - ale jiný se tuším u nás neprodává.
Hana: Eva: Dobrý den, pokud máte problémy s játry, obraťte se na homeopata, aby stanovil konkrétní lék podle Vašich potíží a celkového zdravotního stavu. Pro detoxikaci jater jsou vhodné jiné potravinové dopľnky nebo dietologické postupy.
Hana: Tatiana: Dobrý den, pokud vám lékař doporučil železo, měl zřejmě na mysli jeho užívání jako potravinového doplňku, nikoliv v podobě homeopatického léku. Pokud máte problémy s asimilací železa, navštivte homeopata, ať stanoví individuální lék "na míru" tak, jako je to v homeopatii pravidlem na základě zákona podobnosti.
Martina pro p. Cehov: Dobrý den, propagujete užívání bio kokosového oleje, a to vnitřně.Kolik lžič denně užívat a máte svůj tip na značku? Lze takto snížit bolesti kloubů? Děkuji za odpověď.
Tatiana: Dobry den, prosila by som o radu, ci je spravne uzivat Ferum phosph.pocas tehotenstva, ak lekar predpisal zelezo. Pocula som, ze uzivanie zeleza v tehotenstve sposobuje novorodenecku zltacku/ zloutenku. Ak ano, tak v akej potencii a ako dlho? Dakujem. Pekny den. Tatiana
Eva: Dobrý den, je lepší na detoxikaci jater Chelidonium nebo Carduus marianus? Popřípadě ještě jiný lék? Děkuji
Lenka: Dobrý den, taky jsem zkoušela a dopadla jsem podobně. Zkusím to znovu doladit o víkendu. Taky zjišťuji, kde jsem udělala chybu. Možná jsem to neměla v takovém chladu, jak by mělo být. Zdraví L.
katka: Dobrý den, mám prosbu. dělali jste někdo tinkturu z česneku, jablečného octa a medu dle Murphyho ? Je možné, aby než se slévá tinktura do lahviček všechna ta zlatavá tekutina nebyla na povrchu a to husté kleslé na dně a ještě k tomu jako by kvasilo ? Zřejmě nééé. Slila jsem tinkturu přes plátýnko a je zakalená. Asi špatná příprava? Nevím čím by to mohlo být. Dělala jsem to přesně dle návodu a nevím kde jsem udělala chybu ?. Děkuji za radu . K.
JČ: Gnaphalium: Je to tzv. "malý lék". V Homeu Profi má popsaných jen 150 symptomů, zatímco třeba Ars. a. má 17000 symptomů. Hlavním symptomem je bolestivost mist se sníženou citlivostí (Morrison). Ležení může v některých případech zlepšovat a v jiných zhoršovat, což jsou tzv. polarity v lécích - věc v homeopatii (I u ischiasu) velmi obvyklá.
Lukáš: MuDr. Josef Kreml, Kroměříž, Tel: 573341456. Lepšího opravdu neznám
Zdena: Dobrý den, prosím Vás mohl by jste mi dát kontakt na nějakého dobrého homeopata nebo homeopatku ve Zlínském nebo případně Jihomoravském kraji? Děkuji
Míša: Phatak u Gnaphalia uvádí, že ležení zhoršuje.
GNAPHALIUM: Dd, mám k dispozici homeo program PROFI, kde jsem narazila u léku Gnaphalium na jistý rozpor. U tohoto velkého léku na ischias Kent uvádí z h o r š e n í vleže. Naopak Boericke píše, že se vleže na zádech z le p š u j e. Co z toho platí? Děkuji. Martina
Lenka: Jirko,moc Vám děkuji ! Lenka
BlueBoard.cz ShoutBoard