Přidej zprávu »
optimus85: Chtěl bych upozornit, všechny vtipálky, jako je tady pan Boris, Manuel a Tomáš, vše jedna osoba, že já vidím vaše adresy, z kterých dané příspěvky chodí. A už jsem několikrát avizoval, že toto zde nebudu trpět. Příspěvky mažu, a pokud se to bude opakovat, blokuji IP adresu. Pokud máte otázku, zeptejte se, ale vedení imaginární konverzace tu trpět nebudu.
optimus85: Dobrý večer, stačí se podívat, do sekce intervaly odkaz » přeji hodně zdaru.
Barbora: Dobrý den, chtěla bych jsem se zeptat za pár dní mám zkoušky a nějak mi vypadlo co to jsou vrchní a spodní intervaly děkuji za odpověď
optimus85: Dobrý den, podle toho jak to popisujete, se jedná o přenesenou notaci. Používá se především tam, kde jedna či několik not zasahují hlouběji do sousedícího klíče a abyste nemusela v polovině taktu kvůli pár notám měnit notový klíč, používá se tohoto přenesení. Zde ovšem neplatí pravidlo, že co je v horní osnově přebírá automaticky pravá ruka, toto přenesení hraje stále stejná ruka, ruce se mohou v některých případech střídat, křížit atd… jde spíš o to, jak se vám to bude pohodlněji hrát. Přenesení notace je pouze usnadnění zápisu kvůli jeho přehlednosti. odkaz »
Ver: Dobrý den, zapisuju teď zrovna nějaké noty pro klavír a potřebovala bych vědět, jak se říká tomu, když jsou v dolní osnově osminky a pak jedna (třeba ta poslední) se hraje pravou rukou, takže jakoby přeskočí do horní osnovy. V zápisu to pak vypadá jako takový blesk tvořený nožičkou.. Nevěděli byste prosím, jak se to nazývá? Předem moc děkuji :)
optimus85: Dobrý den, co je to tónorod, podle čeho se určuje a jak se pozná, naleznete v důležitých pojmech v sekci stupnice. Jinak co se týká hudební historie, hudebních slohů a hudebních forem, tak v současné době nemám v plánu psát o ničem z toho. Bohužel nezbývá skoro žádný čas na psaní nových článků, takže až dojde k rozšíření obsahu, bude se jednat o doplnění článků, které už tu jsou (například připravuji nové obrázky). Chtěl bych dále dodělat články, které tu úplně chybí a potom se pustit do sekce harmonie. Bohužel jsem na vše úplně sám, takže to ještě nějaký čas potrvá.
Naty: Omlouvám se ale nenašla jsem tady tónorod zahrané stupnice nebo tóniny a taky jsem tady nenašla charakteristické znaky hudebních období tak kdyby jste byli tak hodní a přidali ho tam Mockrát děkuji .
Naty: Děkuji moc mám závěrečné Zkoušky z hudební nauky moc jste mi pomohli.
BLA BLA: JAKO KONEČNĚ JSEM TO POCHOPIL
Vojta:: Konečně jasné a srozumitelné
Tereza: moc tomu nerozumím a nejde mi to .....
Terka: Moc jste mi pomohli! Díky vám jsem se skvěle naučila na test a dostala jedničku! Děkuju moc!
marky: dobrý den, chodím do ZUŠ Holýšov a tahle ta stránka mně velmi pomáhá ,protože si to popravdě neumím moc zapamatovat z hodiny
optimus85: Dobrý den všem, jsem opravdu moc rád, že se vám stránky líbí a doufám, že vám i nadále budou k užitku.
july: super stranka fakt!!!
gulop: dobrý(kappa)
MAI B.: Díky! Fakt skvělá stránka! Tady se člověk naučí to, čemu chtěl tak dlouho rozumět, ale od nikoho to nikdy nepochopil
BlueBoard.cz ShoutBoard