Přidej zprávu »
Prokůpek Václav: 20. 6. V pátek 9. 6. 2017 jsme se s dětmi, které se pravidelně účastní sobotních výletů, vydali na putovní výlet do CHKO Český les. Naše velké díky patří paní Pláteníkové a panu Krausovi za to, že nám poskytli odvoz až do České Kubice, kam bychom se vlakem dostali až pozdě večer. Hned zkraje jsme navštívili Zelenou chýši, kde nás čekala první zastávka na malou svačinu. Odtud pak přes Českou studánku na hřebeny Čerchovských hvozdů, kde jsme přečkali první noc. Po první lesní snídani nás pěšina dovedla až na nejvyšší vrchol Českého lesa – Čerchov. Oběd nám připravili v restauraci v malé obci jménem Capartice. Posilnění a odpočatí vyrazili jsme po červené turistické trase až ke zřícenině hadu Starý Hirštejn. Zde měly děti při stavbě přístřešků možnost uplatnit dovednosti, které se přes den naučily. Také, výměnou za své znalosti ze sobotních výletů, získaly nezbytnou zálesáckou pomůcku. V neděli už jsme zamířili k vlakové zastávce v obci Postřekov, odkud nás vlak odvezl zpět do Prahy.
Kodet Stanislav: 19.5. Ve středu 17.5. jsme se zúčastnili Krajského kola šestiboje OVOV na Podvinném mlýně. Družstvo školy obsadilo slušné 8. místo z 15 zúčastněných pražských škol. V jednotlivcích O. Tomšů z VI.B vybojoval pěkné druhé místo. Blahopřejeme a celému družstvu děkujeme za reprezentaci naší školy.
Prokůpek Václav: 15. 5. V sobotu 13. 5. jsme se sešli s dětmi ze školního klubu na Masarykově nádraží už v půl sedmé ráno. Vlak nás zavezl do vsi Stvolínky na severní hranici CHKO Kokořínsko. Kolem Dolanského rybníka a mnoha zajímavostí (kamenný most, socha dívky a vodníka, atp.) jsme se dostali do Holan. Odtud nás cesta vedla k hoře Vlhošť, dominantě zdejšího kraje. Na jedné z vyhlídek jsme si, po důkladných přípravách včetně výroby lžic, uvařili oběd. Pak už nás čekal jen pochod osadou Hvězda a skalní oblastí Bročky až do Blíževedel. Ty nás přivítaly krátkým, ale vydatným, přívalovým deštěm. Na vlakové nádraží už to byl jen kousek a samotná cesta zpět do Prahy utekla jako krajina za okny díky napínavým karetním hrám.
Stolárik Peter: 15. 5. Dne 27.4.2017 se v Badminton Aréně Skalka zúčastnilo 40 dětí naší školy projektu „Badminton do základních škol“. V rámci projektu děti absolvovaly představení tohoto dynamického sportu. V tréninkové jednotce pod vedením zkušených trenérů nacvičovaly základní herní činnosti a následně soutěžily v miniturnaji. 4 nejlepší chlapci a 4 nejlepší děvčata nás budou reprezentovat ve srovnávacím turnaji ZŠ Prahy 10. Některé fotografie z akce - v rubrice FOTO (Badminton 2017).
Stolárik Peter: 25. 4. Sraz dětí, které se zúčastní výuky badmintonu, je ve čtvrtek 7:50 před školou. Sraz dětí, které se zúčastní turnaje v minifotbale – Mc Donald´s Cup je 7:30 před školou (ve středu nejmladší a v pátek mladší žáci).
Kodet Stanislav: 31.3. Ve čtvrtek 30.3. se naše školní družstvo a devět jednotlivců zúčastnilo obvodního kola OVOV pětiboje. Družstvo obsadilo v konkurenci 10 škol krásné třetí místo a téměř jistě postupuje do krajského kola. V soutěži jednotlivců A. Osičková a K. Pelc vyhráli své kategorie, J. Rodriguezová a T. Pištěk byli třetí a k tomu přibylo několik umístění těsně pod stupni vítězů. Všem účastníkům děkujeme a upřímně blahopřejeme!
Kodet Stanislav: 1.2. Právě dnes se naše školní družstvo ve složení: A. Osičková, K. Kopecká, V. Střihavková, K. Šemíková, K. Pelc, A. Kanás, O. Tomšů a P. Pláteník úspěšně prezentovalo na Pražském olympijském pětiboji všestrannosti OVOV pěkným 10. místem v silné konkurenci 36 pražských škol! Navíc K. Pelc vyhrál svou kategorii, O. Tomšů a A. Osičková byli třetí. Holky a kluci, upřímně blahopřejeme.
Prokůpek Václav: 30.1. Z důvodu nízkého počtu přihlášených dětí nebude školní klub, ani školní družina, v průběhu pololetních a jarních prázdnin v provozu.
Stolárik Peter: 29. 1. Míčové hry - z důvodu vydávání vysvědčení a úpravy rozvrhu se tento týden termín kroužku pro 2. a 3. ročník přesouvá ze středy na úterý 11:50 - 12:50, časy úterních "míčovek" se nemění.
Prokůpek Václav: 4. 1. Ve vánočním turnaji školního klubu ve stolním tenisu dne 21. 12. 2016 byla hojně zastoupena obě oddělení. Po těžkých soubojích a napínavých zvratech obsadili třetí místo Petr Pláteník a Adam Smeták, stříbrnou pozici vybojovali Matěj Vohralík a Adam Kliment. Příčku nejvyšší obsadili Tomáš Müller a Tadeáš Zeiner. Vítězům gratulujeme, poraženým děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích.
Stolárik Peter: 16. 12. 2016 Úroveň výuky volejbalu v hodinách TV je u nás už tradičně vysoká… Potvrzují to i výsledky finálového turnaje O MISTRA PRAHY ve volejbale školních družstev ve Sportovní hale na Lužinách. Starší žákyně (8. – 9. ročník) se umístnily na 5. místě, mladší žákyně (6. – 7. ročník) na 4. místě a chlapci obsadili medailové příčky - mladší bronzové a starší stříbrné (čímž se stali „vicemistry Prahy“). Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy. Fotografie najdete ve složce FOTO.
Stolárik Peter: 9.12.2016 V pondělí 5.12.2016 jsme ve spolupráci se Sportovním areálem HAMR Štěrboholy uspořádali Mikulášský turnaj v badmintonu. Tento nejrychlejší raketový sport si v průběhu dopoledne vyzkoušelo 48 chlapců a 38 děvčat. Jelikož jsme to pojali jako soutěž, tady jsou výsledky. Kategorie děvčat: 1. Pešková Denisa, 2. Ševítová Bára, 3. Brabcová Šárka, 4. Rychlovská Šárka. Chlapci: 1. Buriánek Jakub, 2. Stránský Martin, 3. Zelinger Lukáš, 4. Smekal Lukáš. Fotografie najdete ve složce FOTO.
Prokůpek Václav: 24. 10. 2016 V sobotu 22. 10. jsme s dětmi ze školního klubu navštívili lokalitu PP Střed Čech a Hornopožárský les. Při té příležitosti jsme navštívili štolu Halíře, kde byla možnost dozvědět se zajímavé informace nejen o dobývání zlata na Jílovsku, ale i o ve štole zimujících netopýrech. Cesta nás provedla barevným podzimním lesem přes Panskou skálu a Vlčí rokli až pod Žampašský viadukt. Děti měly možnost si procvičit některé tábornické dovednosti, které se naučily v loňském roce, a zároveň se naučily i něco nového. Zhruba dvacetikilometrová trasa byla sice náročná, ale všichni se shodli na tom, že stála za to.
Kodet Stanislav: 16.9. Republikové finále OVOV v Brně: 8.- 10.9. se naše úspěšné školní družstvo ve složení: A. Osičková, K. Pelc, J. Trousil, T. Pištěk, T. Třísková, P. Podraský, E. Hraníčková, D. Pešková zúčastnilo velmi významné sportovní akce, kterou si vybojovalo již v loňském školním roce. V obrovské konkurenci 40 nejlepších škol v republice, včetně škol sportovních, jsme obsadili slušné 28. místo. Celá akce se velmi vydařila a jmenovaným sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Stolárik Peter: 9.9.2016 13:00 Kroužek "Míčové hry" pro chlapce 1.stupně již nepřijímá přihlášky. Kapacita všech 3 skupin byla naplněna. Děkuji za pochopení.
Stolárik Peter: 6.9. 13:00 Bohužel z kapacitních důvodů již nepřijímám přihlášky na míčové hry pro skupinu mírně pokročilých - 2. a 3. třída (středa 13:45-14:45)
Stolárik Peter: 31.8. Nový školní rok začíná a hned příští týden začíná i kroužek míčových her pro kluky z 1. stupně. Letos budou tři termíny. Úterý 13:30-14:30 – úplní začátečníci (1. třída). Úterý 14:30-15:30 – pokročilí (4.-5. třída). Středa 13:45-14:45 mírně pokročilí (2.-3. třída). Kapacita kroužku je 16 dětí a každoročně se rychle zaplní, tak neváhejte a požádejte učitele TV o bližší info… stolarik@hostynska.cz
Prokůpek Václav: 27. 6. Během noci z pátku 24. 6. na sobotu 25. 6. se uskutečnila letošní Filmová noc ve školním klubu. Vzhledem k rozsáhlé filmotéce proběhlo hlasování, ve kterém jsme se rozhodli pro trilogii Pán prstenů prokládanou odpočinkovými filmy. Během krátkých pauz bylo možné si za klubové peníze zakoupit občerstvení a opět se vrhnout na sledování dalšího snímku. Promítání skončilo těsně před osmou hodinou ráno. Poté následoval úklid a snídaně. Domů jsme odcházeli sice unavení, ale spokojení s tím, jak se akce povedla. Děkuji všem, kteří přišli dříve a pomohli vytvořit kinosál!
lažánková Věra: 15. 6. Sportovci, chlapci a děvčata naší školy svými výkony v okresních kolech soutěží dosáhli toho, že v hodnocení účasti a umístění jsme obsadila druhé místo mezi školami Prahy 10, 15 a 22. V hodinách tělesné výchovy plnili disciplíny Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a získali 54 bronzových, 12 stříbrných, 13 zlatých a 3 diamantové odznaky.
Heřmánková Renata: Dne 2. 6. jsme absolvovali čtení dětem. Této akce jsme se zúčastnili prvním rokem. Chodili jsme od třídy ke třídě a četli jsme. Myslím, že děti byly doslova nadšené. I učitelé byli velmi příjemně překvapeni. Doufám, že se tato událost na naší škole stane tradicí. Jakub I.