Přidej zprávu »
JirkaK-HK: děkuji za včerejší závod, výsledky 1km IISA viz odkaz » , ČP viz výsledky na tomto webu (prvotní pracovní verze) a fotodokumentace odkaz »
Leszek a Slezane: Dekujeme za ucast a dobre slovo. Budeme se snazit opravit hyby v 2018 roce. Dekujeme combo-borcum. Dalijsme to!
Standa Jeřábek: v Chocni máme led 25cm. Bude se řezat bazén. Voda -1°C.Plaval jsem 10 min. Paráda
Michal Hrubeš: Do Katovic velký dík, za skvělé závody, fajn organizaci, výborné zázemí a hlavně skvělé fukary. Byli jsme tam poprvé a jsme z toho nadšení. Děkujeme moc všem a SyPa se těší příští rok
Pepa Stolín: Díky do Katowic za moc pěkné závody!
Michal Hrubeš: Máme volné místo na zítřejší závod poháru ZP. Jedeme z Pardubic
Tomáš Prokop: Máme místo z Prahy. Ozvi se mi když tak na mobil, viz záložka Kontakty.
ilona: ahoj, nemá prosím někdo místo na zítra do Polska na mezinárodní závod? dík Ilona
Michal Kohoutek: Pro nick Pavel Slepička, Napsal jsem 2 zprávy/rok,ale Tvůj Komentář (Petře..?) je přesně jeden z důvodů, proč by si vzkazovník zasloužil aktualizaci .
Martin Dušek: To je už dosti přehnané p.Slepičko. Nejlépe bude veškeré případné další připomínky nejdříve směrovat přes svého oddílového předsedu, který to posoudí a případně bude řešit dál jinou cestou než přes vzkazovník. Ti kdo pojedou o víkendu do Polska, přeji hodně štěstí, bude to tam také moc drsný.
Pavel Slepička: Kdo je pro, aby Michal Kohoutek už nikdy nic nepsal na tento vzkazovník?
Michal Kohoutek: Kdo jste pro vylepšit vzkazovník o tyto funkce? (Návrh): A) informaci o datu a času odeslané zprávy (rychlá orientace a přehled) B) Přihlašování přes jméno + heslo (ať sem nepíše „každý“ a mnohdy „blbosti“) -zde očekávám odpor právě z řad anonymů.. ) C) Zobrazení oddílové příslušnosti Odesilatele (zaškrtne se při 1.přihlášení) D) Položka „Předmět“ (ať víme čeho se zpráva týká a vlákno se líp vyhledává) F) Fotka – (dobrovolné – vím s kým komunikuji) Nejsou peníze? Není kdo by to udělal? Nikdo se o editaci (vyjma aktualizace) nestará..? Na koho se po změny obrátit.. = základní funkce komunikaci usnadní. Není nutné hledat mezi stovkami zpráv, zamezí se anonymním pisatelům a zbytečnému plácání. Položka „Oddíl“ napoví – lze lépe formulovat odpovědi a reagovat na zprávy, dotazy, ztráty/nálezy, diskusní temata..). Fotka může pomoct integrovat nováčky a tmelit kolektiv (mnohdy známe jména, neznáme tváře a zase naopak..) Je fajn potkávat se na akcích a vědět o koho jde, komu poděkovat, komu říct pravdu do očí, komu vrátit ešus, plavky, spodní prádlo.. :) Další návrhy k editaci vzkazovníku?
Michal Kohoutek: Poděkování Metujským za skvělou přípravu, organizaci a kulturní vložku. Tomáše P. díky za sportovní přístup, s vyjádřením za sebe souhlasím. Michalovi M. velký respekt za pohotovost a zdravý úsudek s jakým před 2. rozplavbou přistoupil ke kompromisu 9ti kol - ačkoliv neměl oporu v pravidlech ani u některých kolegů, za mě je hrdnou dne, protože přispěl k celkové pohodě závodu = každý vodu pocítil, stejné podmínky pro všechny (1.rozplavbu ovlivnit nemohl) a řadu plavců snížením o kolo zbavil nepříjemných zážitků a dojmů z jinak pěkného sportovního odpoledne. Z Náchoda a následných reakcí lze vyvodit několik podnětů k zamyšlení/úpravě pravidel: 1. Limit 22min má své opodstatnění a je třeba ho respektovat a to jak ze strany plavce, tak organizátora při přípravě trati (blíže bod 5. a 6. níže), z vlastní zkušenosti i z jiných mohu jen potvrdit. 2. Každý plavec by měl ve výřezu/bazénu bez odrazu ve vodě pod 2st. C dopředu počítat s min 2-3min časovou rezervou. 3. Na základě rozhodnutí hlavního organizátora, zejména při známce podchlazení, bude závodník po překročení limitu na pokyn (hlavního rozhodčího..) z vody vytažen. Hlavní organizátor může vzít v úvahu doporučení vedoucího skupiny (…zpravidla ten, kdo nahlašuje závodníky..) -toto už zřejmě v pravidlech bude. 4. Při závodě na nejdelší trati, při teplotě pod 4st., je závodník povinen nahlásit (nejp. před rozplavbou hlavnímu rozhodčímu/předá se hromadně při registraci oddílu tabulka…) jméno a příslušnost „asistenta“, který na něj po dobu závodu a nezbytně nutnou dobu po něm (min 20min) dohlédne. Asistent nesmí být účastníkem předchozí ani následující rozplavby. Možná nepříjemná byrokracie, ale prakticky využívána, v řadě případů může zachránit život i zjednodušit práci organizátorům, skoro se divím, že něco takového už v pravidlech dávno písemně nemáme. 5. Vyřezaný bazén musí splňovat jednotnou normu: Rozměry (d x š), závod v něm pak brát ohled na bezpečnost plavců: Korekce délky trati pod 2st. C (např.: 200/400/600) 6. Pravomoc hlavního rozhodčího upravit o 10% délku trati ve zvlášť obtížných podmínkách, s nad ½ souhlasem přítomných členů Jury. 7. .. Prostor pro další návrhy a ponděty…
Michal Moravec: Aktualizovány výsledky Náchoda. Kontrola odplavaných kol zjistila, že Mihola 3.rozplavba uplaval 10 kol. Opraven čas a pořadí 750m muži.
Petr J.: Snad se z letošního Náchoda zejména vedoucí oddílů poučí a od příšté budou u podobných soutěží pomalejší plavce varovat, že mohou ztratit oproti normálu ne jen 2 minuty ale klidně i minut šest!! Např.já minulý rok v podobně ledové vodě v Náchodé neztratil nic a letos 5 minut, ač jsem bóje řezal pomalu hlavou
M.Bárta: Ahoj z Náchoda, tak už bude vhodné na sobotní soutěž u nás, jen vzpomínat a poučit se. Budeme z oddílu SK Výtahy Náchod rádi, když zaměříte jako téma, třeba nejbližší soutěž v Katowicích.Leszek,Marek, Lukasz prosze was, ze byscie trase u was na Pogorii 3 zamierzili tak dobrze jak bylo u nas. Czest wam i wszystkim z Czech ahoj
Pavel: Jirko, máš pravdu, že se to nedá srovnat s trojúhelníkovou tratí. Dá se to však porovnat s loňskými závody v Náchodě a Katowicích.
Jirka: To je vpravdě veliké odhalení, že pokud obeplavávám bójku o 180°, na každé z nich ztratím rychlost a musím se bez odrazu obrátit do protisměru… navíc v ledové vodě. A že to tedy nemohu porovnávat s trojúhelníkovou tratí, kde kolem bójky nezastavuji a rychlost neztrácím. Navíc, pokud musím neustále někomu uhýbat, byť o metr do strany, jsou to dva metry na délce a těch délek je 20 resp. 18… A rázem je 750m pomalejší o dvě minuty i tři. A u pomalejších plavců, kteří si nedali práci obeplavání bójky o 180° natrénovat ještě víc. To je asi stejná logika, jako si při běhu stěžovat, že jsem chtěl jít půlmaraton za hoďku, ale protože to bylo do kopce, šel jsem to 1:10 a může za to organizátor, protože ten půlmaraton adekvátně nezkrátil, což měl, že, když to bylo do kopce...
Jirka: Petr Tomášek to napsal zcela přesně.Kdyby si lidi spočítali při tolika otočkách při tolika lidech vedle sebe,kolik ztratí na čase,tak třetina by šla na 500 a bylo by to bez týdenní diskuze na 10 stránek.která ještě zřejmě ani zdaleka není u konce.Nedávno se řešil guláš v Chocni 3 dny.Všichni z toho máme stejný diplom jestli z 500 nebo 750.Jak to tak bude pokračovat,tak do Brna přijede konsilium jak ve Švejkovi přemeřit lano na délku.
Filip Hejkrlík: Napadla mě ještě jedna věc. Je-li tak velký rozptyl v dosažených časech v ledových bazénech (třeba letošní a loňský Náchod), co kdyby se nejdříve plavala trať 250 metrů. Plavci na delších tratích by pak mohli pružně reagovat na dosažené časy a třeba si změnit délku trati. Osobně mi nevadí delší ani kratší verze. Vadí mi ale, když jdu plavat a opravdu nemám ponětí, co od toho mohu očekávat.
Karel K. Haná: Zdravím všechny zimní plavce, moc děkuji Metujským tygříkům za náročnou přípravu opravdu zimního plavání. Skvělý závod a velmi zábavný doprovodný program. Opravdu pěkný víkend a moc díky všem i za skvělou společnost. Rád vás zase všechny uvidím.
Jarda Hlinsko I.PKO: I když až nyní: Smekám a skládám hlubokou poklonu organizátorům v Náchodě v čele s Petrem Kociánem za perfektně zvládnutou akci. Za tím vším je nejen obrovské množství práce, ale i veliké nadšení pro tento sport. To samé uznání patří i týmu rozhodčích a časoměřičů, kteří tu celou dobu stáli venku, odolávali počasí a našim dotěrným dotazům. Michal Moravec je zde opravdu člověk na svém místě. Děkuji.
Petr Tomášek: Tak si tady čtu ty Vaše příspěvky a chci Vám říct, že tady řešíte pěkný blbosti, která je korunována cejchovaným lanem. U tohoto nápad jsem už brečel smíchem. Ještě Vás, taky mohlo napadnout, že byla voda málo hustá a proto se muselo udělat daleko víc temp. A opět se mi potvrdilo, že je lepší si číst jen výsledky z tepla, než jezdit s Vámi na závody a řešit takové blbosti.
Michal Moravec: Výsledky a bodování po Náchodě vystaveny.
Martin Dušek: Zdeňku, v tom máš pravdu. Pravidla by měli být jednoduchá a jasně srozumitelná. Případné změny velmi uvážlivé. Omlouvám se, že jsem to tady nadhodil, nějak mě ta diskuze vyprovokovala. Jak člověk vnímá názory ostatních nejen tu, ale i přímo při setkáních. Samozdřejmě jde mi o udržení této nádherné tradice otužileckého plavání, bezpečnosti plavců... Pokud se nezruší Choceň, tak tam dorazím.
Zdeněk Tl.: Vážení a milí přátelé. Co se týká změny pravidel tak vás prosím o moudrý přístup. Jakákoliv pravidla by měla být jednoduchá a naprosto jednoznačně srozumitelná. A jako taková se domnivam naše pravidla jsou. Jakákoliv úprava by měla být vedena pouze po zralé úvaze a jen opravdu nezbytné míře. Neboť dát se cestou upřesňování doplňků a rozšiřování o různé situace není šťastné a spíše vede do ,, záhuby,, než aby prospela našemu sportu a její původní myšlence. Stačí se podívat na naše zákonodárce a nemusíme nic dodávat. Neboť každá úprava má své důsledky a s těmi se pak nejvíce potýkají právě samotní plavci. Je tu přece ještě starý dobrý selský rozum a vzájemná komunikace. Je přeci obecně možné a troufám si říct že i mnohem efektivnější se rozumně domluvit a rozumné podněty k lepšímu mohou platit okamžitě a neni potřeba čekat na zasedání. Navíc takto uvedené změny prověřit v přímé aplikaci a buď se osvědčí a pokud ne mohou být od nich spuštěno či nahrazeno jinou. Zamysleme se nad tím co nám tato pro mnohé zúčastněné nepříjemná skutečnost naznačila a společnou diskusí se pokusme najít pro všechny přijatelné řešení. Existují mnohé vymoženosti doby které se dají použít. Jeden návrh tu myslím již zazněl. Pro tyto případy výrazného bazénu \"Kalibrované\" lano. Proč ne? Nebo laserový metr či GPS senzory na bójích. Variant bude jistě mnoho které povedou k předcházení podobných situací. Záleží jaké opatření společně přijmeme. Neboť chci věřit a stále věřím, že nikdo nechce nikoho úmyslně poškozovat.
Martin Dušek: Jednou za rok, během léta, je možnost napsat mailem návrh na změny v pravidlech, když to projde valnou hromadou, tak to bude platné v příští sezoně. Dalo by se uvažovat o hodně věcí: Tolerance délek tratí, kolem bójky započítání, úprava časových limitů, úprava bodování, zvyšování či nově snižování výkonnostních stupňů v probíhající sezóně...
Martin Dušek: Teď v Náchodě byla 750m nakonec poctivá do délky. V prosinci v Hradci Králové byla trať na 750m měřena o něco kratší. Na rychlosti plavání v řece hodně záleží na proudu řeky. Když plavec plave v proti proudu snaží se plavat blíž ke břehu, kde bývá slabší protiproud, než by to táhnul hned prostředkem řeky. Naopak při plavání po proudu využije plavec nejsilnějšího proudu, kde bývá spíše uprostřed řeky. Ve výsledku si proudem plavec pomůže. Tyto dva závody se nedají srovnávat.
Petr Vaniš Plzeň: Ahoj. Díky pořadatelům za přípravu tratě - velmi oceňuji - toto je zimní plavání, dříve normální, dnes to každý ruší..... Nebylo by možné uvést i časy nás kteří šli přes limit? Abychom věděli pro další závody. Vyřezaný bazén, tvrdý závod jak má být...něco ale bylo špatně nebo řekněme jinak. V Hradci byla voda 2,2°C, polovina trati proti proudu a na stejné trati jsem měl 16:30 a v Náchodě že bych se nevešel do limitu? Loni pokud vím se v Náchodě plavalo také v ledu ve velkém houfu s tlačenicí a čekáním u každé bóje asi patnáct koleček a časy byly max. o 10% delší než jinde ..)
Marek: Ahoj Zuzka,nikto nenapadol časový limit,ten je bezpochyby opodstatnený a správny,šlo len o časy na trati,Tomáš aj Michal jasne vysvetlili že dodatočné body nemajú oporu v pravidlách,dovera a vdaka organizátorom tu je tak ostáva pripísat enormné spomalenie viacerích plavcov naozaj množstvu obratok 18(20) o 180° a ledové vode,a malej príležitosti skúsit si ledový bazén a čas aký tam viem zaplávat.Iné je plavat km,750m na jedno velke kolo a iné na mnozstvo obratov vid Náchod.Určite pre plavcov ČP poučné na volbu trate aj tých čo tam neboli.
Jirka V.: Proto se divim, ze po uplinuti 22min, nebyl zavod ukončen.
Zuzka Miškovská: Dobrý den všem. Ráda bych zdůraznila, že časový limit je limitem zdravotněbezpečnostním (ne technickým či organisačním). Tento zdravotněbezpečnostní limit vychází se studií odborníků ve sportovním lékařství- někteří z nás se části této studie před lety v Plzni také zúčastnili- při pobytu ve vodě pod 4st. C v době delší než 22 minut odchází k rakovému podchlazení srdce, že mnohonásobně roste riziko srdečních arytmií, které nereagují na činnost defibrilátoru. Ten, kdo je v takové vodě déle než 22 minut, není hrdnina, ale hazardér se svým zdravím a životem.
báraFl: A možná také předem přepočítat počet koleček.
Jakub Valníček: Poučení pro příště. Věřím, že nám pomůže středové lano s cejchem, který jasně určí délku tratě a zamezí všem diskuzím o délce tratě. Už se těším na podobnou soutěž, kde se ukáže na časech závodníků v zimním plavání, jak to vlastně bylo.... Do Náchoda každopádně děkuji za krásné závody. Byl to úžasný zážitek pro všechny zúčastněné. Sportu zdar! Jakub. P.S. Kdo se za svoje názory stydí a používá pseudonym, ať si je raději nechá pro sebe.
Michal Hrubeš: Omlouvám se za špatnou terminologii a díky Michale za vysvětlení. Hezký večer
Michal Moravec: Michalu Hrubešovi. Nejde o diskvalifikaci plavkyň, nýbrž o překročení časového limitu (OTL). Dle podkladů mně dostupných došlo při prvotním rychlém vyhodnocení k chybnému přepočítání dosaženého času z 10 na 9 kol. Alena ve skutečnosti ale uplavala jen 9 kol podobně jako další tři plavkyně, kterým byla zkrácena trať kvůli překročení časového limitu.
Michal Moravec: Osobně je mi líto dotčených plavců, protože otužilecky to byly výkony obdivuhodné. Zdeněk Tlamicha výstižně popsal situaci obrátek bez odrazu, které výsledný čas výrazně prodlužují. Dnes jsem porovnáním běžných časů všech zůčastněných plavců s časy v Náchodě spočítal, že pro dosažení obdobných časů by musela být trať 750-ky kratší cca o 150 metrů, tedy celá další dvě kola. Pokud tedy budeme chtít takový případ do budoucna eliminovat, je třeba navrhnout a prosadit změnu pravidel.
Michal Hrubeš: odkaz »
Michal Hrubeš: Ahoj Michale, poprosil bych za SyPa o vysvětlení. Dle předběžných výsledků viz odkaz doplavala Alena Demlová v limitu. později byla diskvalifikována. V čem je problém? Jinak děkuji všem z Náchoda v čele s Péťou Kociánem za obětavou přípravu hezkého závodu i doprovodné kulturní akce. I všem rozhodčím za těžkou práci. Líbilo se nám to
Michal Moravec: Jako vrchní rozhodčí v Náchodě jsem byl brzy před závodem zkontrolovat připravenost bazénu. Potvrzuji kalkulaci délky trati, jak ji popsal Martin Dušek. Původně avízovaných 12 kol na 750 metrů jsem nechal před závodem opravit na deset a po první rozplavbě ještě na devět. Dnes jsem ještě jednou požádal kontrolně změřit vzdálenost mezi obrátkovými bójemi. Podle Petra Kociána byla vzdálenost mezi bójemi 38,5 metrů v bazénu dlouhém 44 metry. Při této vzdálenosti 9 okruhů na takové trati nebylo delších jak 750 metrů. Časy 1. rozplavby jsem nechal u žen s deseti uplavanými koly přepočítat na devět. V pravidlech ZP nemáme nyní žádný prostředek, kterým bychom mohli výsledné dlouhé časy korigovat, proto pracovní verzi potvrzuji.
J.V: Trat ok, jen spatne rozplavby dobri plavci a horsi plavci dohromady. Spatny prehled.
Michal Kolesár: Taky se přidávám do žhavý diskuze. Děkuju moc pořadatelům za nelehkou práci při přípravě "bazénu", musela to být pěkná makačka Závod byl moc hezkej, dlouhej a ledovej , ještě hezčí bylo se pak ohřát u kamen v hospodě Podle mýho názoru byla trať ok, tolik otoček se opravdu musí výrazně podepsat na čase. Chápu zklamání, ale děláme to přece hlavně pro radost , nebo ne?
Filozof: Délka trati za podobných podmínek je sporná. Hodně záleží, kolik metrů připočteme u každé bójky. Navíc se v počtu 16 lidí na rozplavbu nedá plavat po natažené lajně.
Filozof: Je otázkou, zda za podobných podmínek trvat na délce trati 750 metrů (dle mého rozboru tomu odpovídalo v Náchodě 9 kol) nebo zda délku trati přizpůsobit tak, aby výsledné časy odpovídaly časům plavaných na stejné délce trati za "běžných" podmínek.
Jakub Valnicek: Zločin na 18 nevinných lidech. Šli plavat 750m, nikdo z nich za poslední dvě sezóny neměl problém stihnout limit na 750m. Jejich běžné časy jsou 16-19 minut v Náchodě plavali pres 24minut. Něco je špatně. Jakub.
Zdeněk Tl.: Jinak zkuste si zaplavat v 25m bazénu 750 nebo 1000m bez toho aniž by jste se dotkli jakkoliv konců bazenu a tedy se odrážely a navíc jednou drahou tam a druhou zpět a porovnejte ho se svým časem když plavete normálně s odrážením a uvidite sami ten rozdíl. Když k tomu přidáte pár plavců můžeme pozorovat zda vůbec a do jaké míry to ovlivní naše výkony. Tim chci jen poukázat na složitost porovnávání výkonů v odlišných podmínkách.
Zdeněk Tl.: Co se týká porovnávání neporovnatelného. Na konkrétním výkonu se projeví mnoho faktorů. Proplétání se mezi plavci, kteří jsou rozmístěni různě po trati, časté obeplavávání bojek, teplota vody a její momentální působení na konkrétního plavce až po zastaneni a opětovné uvedení do původní rychlosti. Je také rozdíl plavat v bazénu, kde je možné se na každé otáčce odrazit a vysplývat ci mít vedle sebe vyrovnaného soupeř a tedy motivaci plavat rychleji a další. Z toho lze soudit, že v konečném případě bylo opravdu vše dobře připraveno a tudíž měli všichni plavat původně stanovených 10 kol a ne upravených 9. I když si všech moc vážím je třeba načase si přiznat, že nejvyšší výkonnostní stupeň bude patřit pouze těm kteří budou schopni to prokázat v jakýchkoli podmínkách. Jsem si vědom, že za nějaký čas uvedené podmínky nebudu schopen ani já, ale tím padem to nesmí znamenat, že je nekdo lepší nebo naopak horší. Neboť stupně jsou tu od toho aby odrážely momentální schopnosti každého z nás. Je to tedy jisté zrcadlo pravdy. Mluvil jsem s tom s nekolika lidmi a toto je po úvaze můj osobní názor.
Zdeněk Tl.: Předem mého příspěvku chci moc ocenit velké úsilí, které členové Nachodských tygrů vynaložil na uspořádání včerejších závodů. Je na nich vidět, že do nich vkládají víc než jen fyzické úsilí, ale i srdce. Zázemí a doprovodný program pro všechny plavce je úžasný bonus a zaslouží si velké uznání. Nejlépe to dokáží ocenit jen ti, kteří již nějakou akci sami organizovali. Tak,že trochu ucty a vděku by neškodilo. Na druhou stranu chápu emoce těch kterých se pravidla dotkli citelně. Také jsem již na sobě několikrát pocítil jejich nekompromisnost. Na druhou stranu jsou tu od toho, aby nám umožňovaly se vzájemně utkávat a zároveň nás i ochraňovat. Také to prožívám a chápu všechny komentáře a emoce, které je provází. Proto si dovolím připomenout, že všichni se v prvé řadě maximálně snaží uspořádat pěkné a regulérní závody. (organizátoři, jury, svaz, atd.) a na nás závodnících je abychom vše vzájemně respektovali. Jen tak se budeme moci i nadále společně setkávat. Tak, že mi je líto všech kterých se to dotklo (závodníků, organizátorů, jury a dalších) ale nedovolme aby nám to kazilo vzájemné vztahy a radost z tohoto jedinečného a krásného sportu, kterému se všichni již dlouhou dobu věnujeme. Když nejde o život tak o nic nejde. Zdraví a fajn vztahům zdar a otužilectví zvlášť.
JirkaK-HK: Eňa na deseti kolech měla čas přes 13 minut - ten zveřejněný je po přepočtu na 9 kol, Rosťa plave hodně podobně rychle jako ona a před 8 dny v Burghausenu na určitě správně změřené trati v podobně teplé vodě měl čas pod 12:46 - a dalo by se pokračovat... časy jsou jako na kilometrové trati i u dalších plavců, hlavní vinu má zřejmě zdržení na otočkách, příště s tím musí plavci počítat... závod s 18 (nebo 20) otočkami o 180° kolem bóje nemíváme často
Jan Srb: K rychlosti vítězky sobotního závody Eni Štěrbové. Ve středu jsme plavali test 750m v (normálně) teplém 50m bazénu. Plavala 9:41. Takže její výkon v ledové vodě 11:44 je horší o 17,2%. A to si myslím odpovídá. Takže následné zkrácení u mužů 10 kol na 9 "způsobilo" zkrácení trati. Každopádně všichni muži měli stejné podmínky, tak není co řešit. Obrovský obdiv stojí pořadatelům, jaké úsilí vložili do přípravy závodu.
Tomáš Prokop, STK: Bohužel planá diskuse. Nikdo nepodal námitku do 30 minut po soutěži, ačkoliv se důvod (údajně delší trať) dal zjistit už během soutěže. Tím skončila kompetence jury. Nikde se lépe nedá trať přeměřit, než tomu bylo včera – a taky to vrchní rozhodčí udělal. Délka tratě navíc odpovídá i podle měření organizátorů (viz zejm. příspěvky pomocníka z HK Martina Duška). Ve vyřezaném bazénu prostě musí všichni počítat s tím, že je zpomalí obeplavání bójek, ledová voda plavce zpravidla také více zpomalí, …navíc porovnávat své časy z jiných soutěží, které naopak dle odhadů byly spíše kratší, než měly být (to se týká i loňského Náchoda), …také není možné. Ačkoliv I.PKO je postižen nedodrženými limity nejvíc, z mého pohledu není jiné řešení, než akceptovat uveřejněné výsledky (s výhradou případných nepřesností v individuálních případech, které se zkontrolují). Nemůžeme udělat rozhodnutí, které nemá oporu v předpisech, např. přiznávat body všem, kdo doplavali, nebo dodatečně přepočítávat časy nějakým koeficientem. To prostě „není podle čeho“ udělat a takové rozhodnutí z dneška by se nám brzy vrátilo/vymstilo. Poučení – příště lépe volit tratě a v případě pochyb o jejich délce iniciovat přeměření, případně to rovnou a tedy včas prostřednictvím vedoucího družstva námitkovat.
Filip Hejkrlík: Doufám, že vše bude vyřešeno dle pravidel, která osobně dopodrobna neznám. Je-li v nich v tomto bodu nejasnost, bylo by dobré, pokud by náchodský závod vedl k jejímu vyřešení. Osobně jsem si závod velmi užil - ještě jednou za něj děkuji všem náchodským pořadatelům.
Martin Dušek: 10kol plavala jen první rozplavba žen, po vypršení časového limitu, to rozhodčí zastavili. Další rozplavby na 750m bylo již jen na 9kol. Různí se varianty délky na obeplavání jedné bójky. Počítal jsem od středu bóje s možnou min.variantou. Samozdřejmě si plavec může nadplavat dál od bójky a naplave tím víc nebo zrovna přeplavává jiného plavce u bójky, to už patří do strategie plavání při závodě. Tady ve vzkazovníku se to nevyřeší. Určitě už o tom příslušní funkcionáři rozhodují. Přeji všem pohodový zbytek neděle.
Marek: Podľa casov to nesedi,napr.R.Nyary plave km za 15-16 tak 750 by mal mat okolo 11-12 a bol cez 13,5.J Kurina plave km okolo 23-24 a 750m nedal pod 22 podobne ďalší OTL.všetci co doplavali 750(720,800) podla výpočtov roznych by mali asi dostat body za posledné miesto kolko prislusi,kedze su opodstatnene pochybnosti o dlzke trate s prihliadnutim na kvality plavcov a dosiahnute casy aj u top zavodnikov(moze byt pricina mnozstvo kol a obratok ako pisal M.Dušek) alebo ako pisal Jakub Valníček.prepacte spam,dovolil som si nazor ako usporiadateľ pretekov ČP.zimnej vode zdar.
Jirka V.: Jak vice otaceni
Jitka V.: Minuli rok byl, taky bazen a casy jsou uplne Jine.
Franta Kosař: Podle pravidel zimního plavání byla trať 750 m v Náchodě vyměřena v pořádku. Při 10-ti okruzích t.j. 720 m (o 30 m méně). Pravidla nepočítají se zkracováním tratě ohledně zdržení při obeplavání bójí. Zdravím. Franta
Honza: Patřím mezi ty, kteří nedoplavali v limitu. Za 6 let se mi to stalo poprvé. Mám natrénováno v ledové vodě. Nejde mi o to, že bych neunesl špatný výsledek - spíše se cítím poškozen špatným vyměřením trati.
JirkaK-HK: fotky odkaz » - děkuju za soutěž která dala hodně práce - a přimlouvám se za přiznání bodového hodnocení všem, kdo doplavali
Dali: Podmínky pravého zimního plavání, sám jsem do vody vlezl před závodem a opravdu to stálo za to. A potom jsem již fotil. Zde je odkaz jako vždy na fotky. odkaz »
Jakub Valnicek: Super akce, super práce, super organizace! At o přidělení bodu za přesčasové plavání rozhodne Jury s přihlédnutím na obvykle výkony dotčených plavců tak, aby tito plavci nebyli poškozeni. Vše dopadlo dobře, vsichni to plavání zvládli a k tomu mají sloužit bezpečnostní limity. Sportu zdar! Jakub.
M.Bárta: Pardon za můj přehmat,slovo (posílí) mělo být vysílí ! :-) píši na tabletu.Ahoj a hlavně ať jsou všichni zdrávi
M.Bárta: Pro :Ivan Marek.Tvoje tvé čepice Fides a z neoprénu + brýle,jsem předal tvým oddilovym kolegům z Fidesu,ptej se v oddíle.Všem zklamaným z výsledků :Příště buďte soudní i sami k sobě.Pokud nepatříte ke špičce v plaveckém stylu,ledový bazén vás vždy zpomalí a posílí dříve.Raději si zmeňte trať.Ostatní = délka trati je už na sledování Jury a vrchního rozhodčího.Pokud schválí vyměřenou trať.Je mi líto vašeho zklamání,snažili jsme se,jako každý pořadatel,pro vás udělat dobré závody.
petr koci: Já souhlasím s Markem aj Lubom,tak se rozhodli rozhodčí,jsem pro to přiznat všem,vždy když je bazén jsou zmatky.všem díky za návštěvu v Náchodě
Marek: Ahojte,ja som sice nebol v Nachode včera,ale niektorí sa tu dosť zle vyjadrujú o parte z Nachoda,fakt extrémne podmienky a zvladli prípravu bravúrne.Tiež som sa cudoval,že na 750m toľko plavcov cez limit,to je asi dôsledok toho co píše Martin Dušek,a toho že v týchto podmienkach sa nedá asi nikde v ČR ani SR trénovať plávanie v ladovej vode.je to iba skoda ak aj prišlo náhodou k predĺženiu trate že tam plavci mrzli v tej vode cez 22 minut a bez bodov.to by mohla komisia nejak vyriešiť napr.pridelenim bodov rovnakých bez poradia.Určite to Petr,Pavel a spol.pripravili max.seriózne ako ich poznám.zimnej vode zdar.
Lubo sojka: Ahojte ja a eva schmidtova sme prisli zo slovenska cestovali sme kvoli zazitku ktory cakame vzdy ked ideme na zavod CP a reprezentovat sohk..plavanie v nachode kritizovat nebudem lebo som novy.ale myslim si ze ked 750m odplavali zeny viktoria renca magda atd desat kol a je uz jedno ako to bolo namerane mali to plavat vsetci .bolo by to fer voci zenam.pacilo sa mi triedu am vyplavanu diky.pozdravujem vas vsetkich
Filip Hejkrlík: Děkuji do Náchoda za krásný závod i následnou super akci v pivovaru
petr koci: Tady muže kritizovatb jen Martin Dušek,ostatní držte huby,každý jiný oddíl se vám nato příště vykašle
Martin Dušek: Byl jsem přítomen u řezání ledu a vysledného proměření bazénu, který měl +- 44m na 10m. Krajní bójky měli být podle prvního plánu blíž k sobě i se započítáním jejich obeplavání. Dnes ráno byla změna rozhodčími. Během již probíhající soutěže jsem to ještě jednou počítal. Obě krajní bójky byly nakonec 4m od kraje a tím od sebe +-36m. Bójku jsem bral v průměru 1m. Při obeplavání bójky, 0,5m od ní, jsem přičetl 4m. Jedno kolo mi tedy vyšlo (2x36m) + (2x4m) = 80m. Já tedy osobně mám při každém obeplavání bójky časovou ztrátu. Když se to ještě navíc znásobí počtem obeplavaných bójek, tak je ztráta v minutách. Jinak to byl skvělí zážitek si po dlouhé době zaplavat ve vyřezaném bazénu. Určitě i pro většinu zůčastněných plavců. Ty co v tom vidí jen negativa, ať si zkusí sami pořádat nějaký závod v extrémních podmínkách.
PaKo: Nebyla začarovaná. Pořadatel udělal krásný bazén, ale neuměl už vyměřit správné délky tratí. A to byl hodně velký zádrhel. Cedule na chodbě ve škole hlásala 100m jeden okruh....až 750m - 12 okruhů, a jaká byla skutečnost ve vodě, není třeba komentovat...,protože jste si to "užili" sami. Vlastně ne, STK by se mělo vyjádřit!!!!
Pavel: Dnešní soutěž v Náchodě byla asi začarovaná. Jak jinak si vysvětlit, že 16 plavců nesplnilo limit 22 minut!!
Marek Ivan: Děkujeme za krásně zorganizovaný závod. Obrovská pochvala za vysekání tak velkého bazénu. Prosím jestli se našla ve stanu u vody černá neoprénová čepice s modrým pruhem a fides bílá plavecká čepice + brýle Aréna šedé s oranžovým sklem, prosím vezměte nebo pošlete do Katavic. Děkuji za zprávu. Ivan
M.Bárta: Tak se dobře vyspěte a ráno hurá do Náchoda :-) těší se na vás tým Metujských Tygrů, už podruhé na rybníku Podborný ;-)
Leszek: Led 20cm
Leszek: Katowice voda 2 stupne, jde plavat 1km iisa - Mistovstvi Polska v 9 hodin a pak CP odpoledne. Doporucene combo 1km + 750m IISA zdarma pro plavce CP
Zdeněk: Tygrové Jste borci Ledoborci !!!!!
petr koci: Nemám slov,jsem ohromen co dnes ten zkomírající oddíl podle některých plavcu z jiných oddílu dokázal,vážení moji drazí tygříci moc děkuji vám všem kteří jste se natom podíleli,DĚKUJI firmě solár bohemia -jšéfovi této panu Josefu Matášovi že uvolnil svého zaměstnance Honzíka Dležala pro řezáni ledu,honzíku i tobě vellké díky,ještě jednou vám všem děkuju,závody mohou začnout,jste borci,vážim si vás
Bertík: Ahojky, nevydržím a píšu i já. Byla to pořádná fuška. Na vyřezání bazénu se podílelo 13 lidí od 8 do 15:30. 20cm silný led, bazén 40x9m. Teplota vody 2,5 st. Děkujeme za pomoc i M. Duškovi z Hradce.
M.Bárta: Náchod hlásí,Bazén je hotov ! Podrobnější zprávu nechám na předsedovi,ale pro nedočkavce aspon tuhle potěšující zprávu.
Roman: Náchoďáci - tak díky dopředu a dobře nám to připravte na soutěž. Těšíme se !!
petr koci: V Náchodě zase padalo,25 cm nového prachového sněhu,deme řezat,večer dáme teplotu vody
Eliška: Záznam finále MS: odkaz »
Jakub Valníček: Zdravím Všechny zimní plavce v ČR, závody v Burghausenu byly moc pěkné, výsledky jsou na www.ice-swimming.com všichni naši plavci obsadili medailová umístění v kategoriích. Rosťa a Victoria se umístili na bedně i v celkových pořadích. Děkuji za příjemnou společnost Brňákům, Pardubákům a Hradečákům. České zimní plavání má ve světě dobré jméno. Těším se na Vás do Náchoda a Katowic. Zdraví. Jakub.
Katarína Jirsáková: Ďakujeme za info, Bertík
Bertík: Ahoj, otužilečtí přátelé. Dnes jsme vyhrnovali sníh pro bazén, ve čtvrtek budeme řezat. Teplota vody v 30cm 2,5°C.
Džon Dovany: Mě to ale vcelku rmoutí, že nemohl jsem déle plouti. Pořadatel, za tu zkratku, měl by vrátit padesátku! (viz,, 50,-Kč za změnu trati na místě ")
Honza Kosek: Přátelé, především vy, kteří jste se včera zúčastnili nádherného, skutečně ledového plavání v Pardubicích. Mám pro vás ještě jednu zprávu. Labe je dnes 8.1.2017 opět po celé délce plánované tratě na 750 m volné. Za sebe děkuji matce přírodě, že nechala část tratě včera zamrznout a plavalo se jen 250 m. Aspoň zítra ve škole udržím ve svých stále ještě promrzlých prstech křídu.
Víťa Kadlec: Zdeňku, ty básníš jako Jaroslav Seifert. Výborné!
petr koci: Dnes ve 22 hodin končí rezervace ubytování v Náchodě,do pivovaru můžete i bez ubytování,cena ubytování 252 kč
Zdeněk Tl.: Včera Labe velice kousalo jak Orlice. Škoda jen, že bylo krátký. Namočil ses a hned zpátky. Hlavně, že jsou všichni v pohodě. Tak snad až v tom Náchodě. Přeji jim tam hodně sil. Sedmpade je náš cíl.
M.Bárta: Ahoj,plavalo se včera v Pardubicích vůbec? a jaká byla teplotu vody a vzduchu + účast.Pokud bude i funkční odkaz na fotky,buddu jistě nejen já rád,fotky napoví dost z atmosféry závadu.Děkuji a v Náchodě vás rádi uvidíme hojný počet
petr koci: takováhle zima už nebila 30 let,sněhu tady je rovných 90 cm,čeká nás hodně práce,tak nám držte palečky,to není jako když někdo dělá závody kde vzduch má 16 stupnu a voda 12, zato bych nedal ani bod,sezona by měla být od 1. 11. a končit okolo 15.03. Náchod je vždy v nevýhodě,už ted děkuji celému oddílu zato že jsou ochotni tomu věnovat spousty času a práce,aby se to povedlo díky Tygři
JirkaK-HK: Petře, věřím tomu... v rádiu říkali Broumov -24°C a cestou z Burghausenu jsme x-krát projížděli -20°C a i nižší
Klára (ČOUPr): No nazdar
petr koci: V Náchodě - 25 stupnu
JirkaK-HK: dnes v 6 ráno v Pardubicích vzduch -16°C z Burghausenu prvotní verze výsledků MS IISA 1km viz odkaz »
RichardNy.: 3 miesto Radek Suchopa
Marek: Ďalšie info od Jirku K. a medaily vo vekových kategóriách: 1.miesto Eliška, 2.miesto Rosťo, 3.miesta Magda,Renata
Marek: Super správa a BRONZ Rosťu VÍTEKA do ČR z MS v Burghausene voda 3,4°C Muži: 1.miesto Petar Stoyčev, 2.miesto Conor Turner, 3. miesto ROSTISLAV VÍTEK Ženy: 1.miesto Julia Wittig ďalšie poradie mužov aj žien z ČR bude doplnené neskôr aj s foto od Jirku Kuřinu
Honza Kosek: Labe Pardubice dnes 6.1.2017, teplota vody 0,4°C, rychlost proudu cca 10m/min. Trať zítřejšího plavání je volná, bez ledových krust, jen se spoustou kačenek, labutí a mých dvou kamarádů, nutrie Boženky a Františka.
BlueBoard.cz ShoutBoard