Přidej zprávu »
Dvořákova Praha: Dvořákova Praha v sobotu 16. září opět dokáže, že i „vážná hudba“ může být velká zábava. Festivalový Rodinný den láká na celodenní program pro malé i velké, nabídne koncerty v Rudolfinu i zdarma na jeho schodech a řadu dílniček. Zve tak děti nejen do světa hudby, ale přiblíží jim hravou formou osobnost Antonína Dvořáka. Rodinný program uzavře myší komedie o jednom dějství Kdo je na světě nejmocnější z pera Bohuslava Martinů, kterou odvypráví oblíbený herec Jiří Lábus a odehraje saxofonové kvarteto Clair-obscur.
Ctěnice: Třetí sobota v září patří ve Ctěnicím sklizni jablek, moštování a ochutnávce letošní úrody. Kromě moštování pro Vás připravujeme také celodenní program, kde nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti. Současně proběhne čtvrtý ročník ctěnického setkání Cechu českomoravských uměleckých dráteníků a prezentace uměleckých kovářů v podání SUPŠ a VOŠ Turnov a SŠUAŘ Zlíchov. Již tuto sobotu 16. 9. od 10 do 16 hodin. Vstup na akci je zdarma.
Hry a hlavolamy: rádi bychom vás pozvali na již 23. herní výstavu Hry a hlavolamy na Novoměstské radnici v Praze, kde si můžete vyzkoušet převážnou část našeho sortimentu v reálu. Koná se od středy 13. září do soboty 16.září. K vyzkoušení mimo našeho sortimentu budou hry od Piatniku, Mindoku, Albiho, Dina, Blackfire a daších firem za pomoci zkušených instruktorů, kteří vám rádi hry vysvětlí a naučí vás je.
Věda: rád bych Vás osobně pozval na Festival vědy s ABB, který se uskuteční ve dnech 8. a 9. září 2017 v areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno. Jiří Dušek, ředitel hvězdárny a planetária Brno.
Jižní Město: v sobotu 19.9. od 10 hodin u Chodovské tvrze hraje, zpívá, tancuje. Mimo jiné vystoupí soubor Korrontzi (Španělsko- Baskicko,) a Zlaté husle a solisté souboru Lůčnica (Slovensko) Vstup volný. Těšíme se na Vás.
Pozvánka: Zpříjemnit první školní den nejen dětem, ale i dospělým, se chystají sochařský festival Sculpture Line a Bobová dráha Prosek. V pondělí 4. září se u Bobové dráhy na Proseku uskuteční sochařský den pro děti spojený s volnými jízdami na Bobovce. Právě zde se nachází jedna ze zastávek sochařské linky Sculpture Line, socha Oharek ve tmě sochaře Václava Fialy. Popustit uzdu své kreativitě a vyrobit si vlastní sochu z keramické hlíny zde budou v pondělí moci děti a jako dárek obdrží za každé malé umělecké dílo jízdu zdarma právě na Bobové dráze. Kreativní setkání malých umělců se uskuteční mezi 11 a 17h. V 15h se k nim pak připojí sám autor Oharku Václav Fiala, umělecký ředitel a renomovaný sochař Michal Gabriel a také ředitel festivalu Ondřej Škarka.
Ctěnice: Zveme Vás v neděli 27. srpna na již tradiční dožínkovou oslavu v Zámeckém areálu Ctěnice. Připravený bude program pro děti a dospělé, ukázky žňových prací, povídání o sklizni obilí na našem území, poznávání obilovin, ukázky mlácení obilí a práce s cepy a také prezentace řemesel. Od 12:00 harmonikář Franta Albrecht vyzve k tanci i k zpěvu, ve 14:00 a 15:00 vystoupí pražský folklorní soubor Mateník. Nebude chybět ani občerstvení: domácí kváskový chléb, pečené maso s chlebem či bramborami, domácí limonáda, chléb s pomazánkami, bramboračka a medové perníčky. Akce se koná venku a vstupné je zdarma.
BlueBoard.cz ShoutBoard