Přidej zprávu »
Honza: Minn: Jaktože to nedělá?? Všechno špatné promění v dobré, dělá to úplně u každého, jen co umřeš. Počkej si, však se dočkáš. Proto taky nechápu, proč se všichni snaží, si to špatné tady na zemi co nejvíc prodloužit, a odchod do nebe za každou cenu odkládají.
Minn: A procpak to ten buh nedela, kde ve svete promenil valku na radost, hladomor na nadeji? Doufam ze se vratite pane antonine nebot tyto otazky mi vrtaji hlavou jiz pomerne dlouho a nikdo na ne nedokazal odpovedet.
Antonín: Pro věřícího člověka existuje snadný a nenáročný způsob jak je pietně uctít a hlavně jak jim účinně pomoct na cestě k Bohu. Modlit se za ně s láskou a vroucností. Třeba před každým plakátem, doma nebo v kostele. Ve společenství rodiny, farnosti nebo přátel. Odpočinutí věčné, dej jim ó Pane a světlo věčné ať jim svítí. Ať odpočívají ve svatém pokoji. Amen. Další věc která jim pomůže je dát za ně sloužit mši svatou. Víc než si kdokoliv z nás dokáže představit. S pomocí Boží jde proměnit hrůzu, zlo a utrpení v dobro, radost a naději. Ta věc ohrožuje i nás všechny. Lhostejnost opravdu není na místě.
Frank 12: Pani Jirino,nechci se vas dotknout ale vas nazor je prinejmensim hloupy. Ano, tela byla dana do polohy sportovcu,pote zabita a drzena nekolika lidmi v ustalene pozici aby takto ztuhla, to ke snad jasne. A ted vazne, prectete si neco o metode jakou exponaty vznikaly drive nez zacnete nekoho dalsiho zatezovat svymi, s prominutim, scestnymi hloupymi kecy. Druha vec je ze i kdYby ste tam stala vy tak k vam proste nemohou dat cesulku o tom ze jste pani Jirina protoze se to snad ani nesmi, ochrana soukromi a tak.
Minn: Mila anno,tel se samozrejme dotykat nelze,neni to vystava urcena uchylum ale lidem ktere zajima lidske telo a jeho anatomie.jinak jsem byla take pomerne zklamana,byla jsem jiz v roce 2007 a exponatu v lucerne bylo mnohem vice, cena vstupneho byla tusim podstatne vyssi nez letos ale stalo to za to.letos jsem sla protoze vim ze exponatu je mnohonasobne vice nez se k nam dovezlo a tak mne zajimalo zda bude k videni neco dalsiho.zklamani , je toho podstatne mene nez tenkrat.
Anna: Zdravím přátelé! Je možné, že někde v této diskuzi už jste to řešily, ale opravdu se mi nechce to hledat. Tak tedy. Je nějaká možnost dotknout se těl? Už jsem slyšela spoustu odpovědí, ale nějak nevím komu mám věřit. Přece jenom, ne každý by se těla dotknul. Velmi mě takové věci, jako jsou pitvy a tak dále, zajímají. Předem Vám moc děkuji za odpoveď. Přeji příjemný večer. S pozdravem Anna.
Mta: Jen kvůli tomuhle jsme se vypravili do Prahy. Všichni se těšili, že to budě něco neuvěřitelného a že jakmile vstoupíme do budovy tak budeme jen žasnout... Nestálo to za nic ani když pominu dlouhou frontu, bezohlednost lidí a podobně. V některých vitrínách byly věci, které spolu vůbec nesouvisely a k nim ještě nic neříkající popisky. Jen pro ty, kterým to připadalo jako plastové. Ono to opravdu plastové bylo, asi těžko by šly vypreparovat všechny žilky a plicní sklípky, takže se tomu muselo pomoci. Do žil byl zaveden polymer, který tomu všemu dal takový ,,pěkný" plastový vzhled. - Alespoň něco jsme se dozvěděli od prominentních studentů medicíny.
Bobánek: Výstava Bodies je úplná ptákovina, můžete tam jít a žasnout nad pozůstatky orgánů které v mnoha případech vypadají jako vyřazené plastové modely pro výuku na lékařské fakultě UK. Chcete-li se něco dozvědět o lidském těle, pak doporučuji učebnici biologie pro základní školy z druhé poloviny minulého století. Nevite-li k čemu slouží a jak vypadá nějaký orgán či kůstka na Vašem těle a nemůžete bez toho spát pak je podstatně jednodušší si to vygooglovat. Nechci tím ovšem říct že by tohle "dílo" bylo kdovíjak podrobné. Je mi k pláči, když si uvědomím že první veřejná pitva v Praze se konala již roku 1600, s touto předraženou pouťovou atrakcí se to opravdu nedá srovnávat. Příští výstavu která by byla mnohem zajímavější, poučnější a názornější bych zorganizoval přímo na pitevně.
Magda: tragiscká výstava nedoporučuji navšívit - větší zážitek - dkejakej kabinet biologie či anatomie na LF, nebo i na gymplu, popisky jak pro debila ze základky
Vašek: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, na vstupence píší půlhodinový interval v kterém musím přijít...slyšel jsem že je tam pěkná fronta, mohl by mi někdo kdo tam už byl říct na jak dlouho ta fronta zhruba je...díky
Olča Tali: Dobrý den,mám potíže se vstupenkami...zítra máme jet na Bodies,vstupenky jsem zaplatila online za 5 osob a na webových stránkách www.praguecityline.cz je napsáno,že po zaplacení obdržím voucher,který mne bude opravňovat k vyzvednutí vstupenek v informačním stánku.Platba odešla před 2 dny a voucher mi na email nepřišel.Nevím co mám dělat,protože na mé otázky přes email na admen@admen.cz mi odpověděli akorát jednou a to,když jsem vstupenky objednávala a uvedené telefonní číslo můj hovor nepřijímá.nevíte,jak to vlastně funguje?Děkuji za odpověď...
Jan Němec: Dobrý den, je tam prosím vstup nějak omezen na čas, nebo stačí jeden lístek na celý den? Děkuji
Jana: Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to se vstupem s kočárkem? Jestli nás tam pustí? Nikde se mi to nepovedlo vyhledat. Děkuji
lucka: Naše tělo je úžasné a díky Bodies to vím, a měli by to vědět všichni. Já osobně bych raději posloužila vědě, než se nechala žrát červama podzemí.
lucka: Takže lidi, včera jsem navštívila Bodies a nemůžu si to vynachválit. Dozvěděla jsem se spousty nových věcí a spoustu věcí se mi objasnilo. Kolikrát když jsem koukala na TV zazněli vědecké výrazy a já nevěděla oč jde. Teď už např.vím, že karpální tunel se nachází v ruce, konkrétně v zápěstí, což mě v životě nenapadlo. Na výstavě jsem viděla i maminku s dítětem, která synovi vše podrobně ukazovala. Proč ne?? Měli bychom znát své tělo a vážit si jej!! Když už je člověk mrtvý, je mu jedno jak je s ním zacházeno, ale dokud žijem, tak bychom se k tělu měli chovat jako k naprosto něčemu geniálnímu. Žasla sem nad výstavou dětí od prvních pár týdnů, kdy ještě neměli pořádné známky lidství až po 24 týden, kdy už dítě mělo vlásky, kůži a vypadalo už jako opravdové miminko... Je to geniální přestavba.
Jiřina: Dobrý den, domnívám se ,že je jistě zajímavé poznat lidské tělo, ovšem od toho slouží školy a lékařské ústavy,popř. různé knihy a videa. Ale můj názor je takový, že člověk se liší právě tím od zvířat již od pravěku, že své mrtvé pohříbá a uctívá je. Když někdo veřejně vystavuje a vypreparuje člověka po smrti, je to něco jako když se zřekl svého lidství a úcty k mrtvým. Ještě bych upozornila, že je mi tu znám malý zádrhel, jelikož když člověk zemře, jeho tělo stuhne natolik, že s ním není možné hýbat natolik, aby byl dán do pozice sportovce či jiných pozic na výstavě Bodies je k vidění mnoho takových vypreparovaných těl, které byli posmrtně nebo snad před smrtí do takové pozice dány.. Položme si tedy otázku, z těch co můj názor zdílí, zemřeli opravdu přirozenou cestou a odkud tato těla vlastně jsou? Jaktože nemají nikde uvedeno ani křestní jméno a datum narození? Bojí se snad někdo, že by se přišlo na něco nekalého?.. Určitě spousta z nás viděla film Dům voskových figurín, v tomto filmu byli lidé zavražděni a zaliti voskem,aby byli v pozici hudebníka ap. Možná tedy máme tu čest s lidmi, kteří na základě vraždy vydělali na tom, že založili takový druhý Dům voskových figurín v reálné podobě. Zamyslete se nad mým názorem,děkuji..
Jiřina: názor
Honza: Chápu některé názory, které s výstavou nesouhlasí. Na stranu druhou se na výstavu chystám a to z důvodu bližšího poznání lidského těla. Chci s sebou vzít také děti a to kvůli tomu, aby si vážili sebe samých a pokud možno se vyhnuli ničení si vlastního těla alkoholem a podobnými látkami. Člověk jako takový je něco úžasnýho a je jen škoda, že se nám pomalu vytrácí podstata života a ženeme se za falešným štěstím v podobě hromadění nepotřebného majetku. Trápíme se minulostí, bojíme se budoucnosti a nezbývají nám síly a myšlenky na užívání si současnosti. Takže BODIES jednoznačně ANO !!!
Lukáš: Moniko, naprosto souhlasím :) Je to úchvatné a také půjdu letos znovu.
Monika V.: Jupíí, od 10.3.2012 výstava v Praze na výstavišti. Už mám koupené online lístky a těším se. Vždycky jsem to chtěla vidět. Navíc to má letos mít trochu jinou myšlenku a asi dvojnásobný rozsah. Nevím kdo na tom vidí něco špatného, vědecky je to naprosto úžasné, doporučila bych to určitě i dětem od určitého věku (kde jinde uvidí tělo opravdu tak jak funguje, učebnice jsou nesrovnatelné). Ti lidé k tomu dali souhlas a já jim za to děkuji, vždyť naše tělo je něco úžasného a jedině dobře když se v dnešní době kdy ho jen huntujeme o něm dozvíme něco víc nebo si ho alespoň uvědomíme.
Š.: Podle mě je to naprosto nehumální. A vy, který řikáte, že to nemáme kritizovat - tohle se řiká, když vám někdo pomlouvá oblíbenýho zpěváka, ne když někdo odsuzuje VYSTAVOVÁNÍ MRTVEJCH TĚL. Jinak - nevim, jestli je tohle správný. Jsem i proti preparaci zvířat, ale těch se na to nikdo neptal, jestli to tak chtěj. Ovšem, když tam dali i ty ,,neidentifikovatelný těla", tak to je hnusný, jestli mě chápete.
Andre: Michal: Je to jen tvůj názor.
Achillis: ahoj, taky by nás zajímalo, kde bude výstava teď.
Kotrlý: 21.10.2009 Dobrý den, níže Vám zasílám vcelku vyvážený článek Mladé fronty DNES o výstavě Bodies. Poprvé se v tomto článku média vyjádřila k zákonu o pohřebnictví v tom smyslu, že "zapovídá vystavování byť konzervovaných ostatků mimo otevřenou rakev" a všimla si faktu, že "pořadatelé od návštěvy neodrazovali ani děti". S pozdravem Tomáš Kotrlý Odbor legislativně právní Ministertvo pro místní rozvoj www.pohrebiste.cz Tel. 224 861 146 Mob. 731 628 189 Radnice rozhodne, zda mrtvoly vystavovali důstojně 21.10.2009 Mladá fronta DNES str. 6 Z domova JAKUB POKORNÝ Ministerstvo pro místní rozvoj Modřice - Ještě dva týdny po skončení výstavy Bodies Revealed popotahuje pořadatele místní radnice v Modřicích u Brna. Po stížnosti vyšetřuje, jestli se pořadatelé výstavy v obchodním centru Olympie neprohřešili proti pohřebnímu zákonu. Ten zakazuje nedůstojně nakládat s lidskými ostatky. I když se věc řeší trochu opožděně, může ovlivnit případnou reprízu výstavy, protože není vyloučeno, že se někdy do Česka vrátí. Před dvěma roky ji viděla Praha, letos od června do října Brno. Pokuta za přestupek by provozovateli hrozila poměrně malá, jen 20 tisíc korun. „Vyžádali jsme si od provozovatele dokument, který má prokázat, že je oprávněn ta těla vystavovat. Ještě nám ho nedodali,“ řekl včera starosta Modřic Josef Šiška. Místní přestupková komise zároveň do řízení zapojila svou „nadřízenou“ obec Šlapanice, kam podle starosty případ spíš patří. Řízení s vystavovatelem sleduje bedlivě ministerstvo pro místní rozvoj, které má v kompetenci pohřebnictví. Podle mluvčího Martina Ayrera chce vědět, jak vše dopadne. Výstava, která už objela svět, ukazuje těla zemřelých čínských vězňů s vypreparovanými orgány či jejich kostry. Na ostatcích konzervovaných speciálním silikonem je k vidění funkce svalů nebo rozdíly mezi plícemi kuřáka a zdravého člověka. Zakonzervované orgány díky metodě zvané plastinace ztvrdly. Některá těla byla nainstalována ve sportovních pozicích, například s míčem. Letos v dubnu už zakázal výstavu Bodies soud ve Francii. Podle rozsudku je nedůstojné na pozůstatcích lidí vydělávat a těla patří na hřbitov. V Česku proti akci prozatím protestovala KDU-ČSL. Pořadatel: Držíme se zákona. Český zákon o pohřebnictví skutečně zakazuje zacházet s ostatky „způsobem dotýkajícím se mravního cítění veřejnosti“, a navíc zapovídá vystavování byť konzervovaných ostatků mimo otevřenou rakev. S veřejnou výstavou evidentně vůbec nepočítá. S vystavováním mrtvol nesouhlasí ani ministr pro lidská práva Michael Kocáb. MF DNES získala jeho písemné vyjádření. „Já se přikláním k názoru, že je tato výstava právně i morálně problematická, nicméně pro mnoho jiných lidí je v pořádku, a dokonce potřebná. Pořadatelé někdy upozorňují na vzdělávací charakter této výstavy, ale tento názor je podle mého soudu sporný,“ napsal Kocáb muži, který si na výstavu stěžoval. Dodal však, že do přestupkového řízení zasahovat nemůže. Agentura Live Nation, která Bodies pořádala (jinak do Česka přiváží rockové hvězdy), v souvislosti se stížností poukázala na to, že někteří lidé se chtějí jenom „zviditelnit“. „Výstavu Bodies jsme nepořádali v České republice poprvé. Samozřejmě jsme se setkali s celou řadou názorů na ni. V každém případě žádný zákon nepřekračujeme,“ zdůraznil Petr Novák z agentury Live Nation. Jeho kolega ze stejné firmy Robert Porkert už při otevření výstavu hájil, že nejde o „lidské ostatky“, ale o „exponáty“. V Modřicích si expozici prohlédlo přes 60 tisíc lidí. Pořadatelé od návštěvy neodrazovali ani děti, ale doporučovali, aby chodily v doprovodu rodičů. Foto popis| JE TO ÚNOSNÉ? Proti výstavě preparovaných těl nyní radnice vytáhla zákon o pohřebnictví. Podle něho se nesmí s ostatky nakládat nedůstojným způsobem. Foto autor| FOTO: MAFA - DAN MATERNA
Michal: Tak tohle je totální prasárna !!! Chytnout vystavovatele a rozřezat ho na kousky a vystavit jeho. Vystavování plodu mě přijde značně nemorální. Jen prase se na to muže jit podívat.
Kotrlý: Bojovat za pietní ochranu osobnosti své a svých blízkých je v sekularizované společnosti snadné. Je to morálním problém, zcela černobílá záležitost. Mějte v úctě své tělo a předky, otce i matku. Není o čem přemýšlet. Mnohem obtížnější je však sjednotit lidi, aby podporovali něco pro veřejnost tak neurčitého, jako je ochrana práv na důstojné zacházení s každýmo mrtvým lidským tělem, včetně těch, které k nám byly importovány ze vzdálených zemí, mrtvých těl cizinců, bezdomovců či uhlavních nepřátel. Jde o udržení neporušeného a přirozeného práva na pietu obecně, o minimalizování eroze vztahů mezi živými a mrtvými a o zachování ustanovení mezinárodních smluv a ujednání. Tvrdit, že plastinovaný exponát mrtvého lidského těla není mrtvé lidské tělo je něco, jako že lední medvěd není medvěd. Většina obyvatel České republiky je toho názoru, že nechat ležet mrtvé lidské tělo na ulici je známkou naprostého barbarství, protože mrtvé tělo zapáchá, hnije a je ošklivé. O to však vůbec nejde. Jakmile totiž nezapáchá, nehnije a je dokonce mladé a krásné může na veřejných prostranstvích bez rakve a oděvu ve vertikální poloze lákat spokojené kolemjdoucí na výstavu či do supermarketu.
Míša: Taky by mně moc zajímalo kde bude výstava po Brnu. Jestli nebude přeba ve Vídni nebo tak ;);) Prosím pokud to někdo budete vědět napište mi na : MiskaSvobodova7@seznam.cz Díííky
brinca: nevíte někdo jestli se chystá náká další výstava??nebo kde by byla tahle výstava k shlédnutí :-)
rypak.z.prasete: jo vstupenky se dají koupit na místě
Lukáš: Já si myslím, že to jde určitě i na výstavě - v praze to tak šlo - ale zaručit se za to nemohu :(
spika: ahoj,stejně jako Barbora bych chtěla vědět jestli si můžem koupit lístky rovnou na místě(na výstavě), nebo si je musíme koupit předem .V sobotu už chceme vyrazit,tak bych byla ráda,kdy mi někdo dal odpověď děkuju.M.
Petra: pro AAA: to víš že jo ty všeználku a odborníku přes lidskou psychiku
AAA: Nic si nenamlouvejte,nejde vám o žádné vzdělání se,ale o pouhou senzaci přiblížení se k mrtvole.dělat z toho takovou pouťovou atrakci je vrchol nevkusu.
Barbora: Ahoj,Prosím o radu.Mohu si lístky zakoupit až na výstavě nebo musím předem?
Lukas: Aja: to máš pravdu, a to ještě když to u nás bylo v praze tak to bylo mnohem menší než výstavy třeba v takovém Amsterodamu. Zase nás potvory ošidili..
Dafi: Ahoj všichni. Na výstavě jsme byli s rodinou v Brně Olympii teď v pondělí. Moc jsme se všichni těšili, dokonce jsme byli trošku nervózní a měli i malinko strach, co já vím, takový zvláštní pocit...Ale po skončení prohlídky jsme byli zklamaní. Vystavených exponátů bylo málo, všechny si byly velmi podobné, jediné, co na nich vynikalo, byly svaly a šlachy...vypreparované orgány byly v nepřirozených pózách a zašlých barvách (nevím, v životě jsem pitvanou mrtvolu neviděl, ale podle obrázků z učebnic to vůbec nevypadalo). V návštěvní knize bylo několik poznámek, že v Praze nebo jinde ve světě bylo k vidění mnohem více. No, nechci v žádném případě nikoho odrazovat, svým způsobem je výstava unikátní, ale za tu cenu 300,-Kč/osoba (byli jsme tam tři, strávili tam asi 45 minut a dali jsme dohromadi 900,-Kč) to nestálo. Nehledě, že jsme kvůli tomu jeli asi 200km. Ale zase jsme si udělali pěkný výlet po Brně. Závěrem: kdo máte zájem, určitě se jeďte podívat, ale nečekejte žádnou bombu. Ahoj, přeji Vám hezký zbytek prázdnin.
Aja: Jediné co mě mrzelo, bylo to, že v Brně některé exponáty oproti Praze chyběli...
Aja: Před dvěmi lety jsem byla na této výstavě se školou a ač jsem z toho měla strach, tak jsem byla nadšená precizní prací a tím jak vůbec lidské tělo vypadá z jiného pohledu než jsou knihy. Te člověk, co ty "exponáty" dovedl takto vyprearovat byl velkej borec a dle názoru mého přinesl medicíně i široké veřejnosti laiků velké objevy a ponaučení. Všechna čest jemu!!! Jen co jsem zjistila, že je tato výsvava opět v Brně tak jsem neváhala a jela tam i s přítelem, ktery z prvu moc nadšený nebyl, ale poté co jsme opustily výstavu byl fascinován!!! Lidstvo by se mělo více věnovat takovýmto věcen a se zabývat zbytečnostmi a hloupostmy! Vždyť spousty lidí ani neví kde a co jejich tělo skrývá a jaká nesčetná tajemstvi má!!!!
Blanka: Pro Chai Mu: já myslím,že spíš ty vůbec nevíš o co jde ... to,že si bulvár nebo pár blbečků někde vymyslelo,že to jsou političtí vězni nebo co, a lidi,co se jim to prostě "nelíbí" se toho hned chytli, z té výstavy nedělá špatnou a neetickou!! to ti neva,že maso,které jíš,je ze zvířat,které si o souhlasu "o darování" můžou nechat jen zdát??? to je ti fuk ... ale že někdo není ignorant a zajímá ho,jak jeho tělo vlastně funguje,to odsuzuješ ... víš asi prd,co? já jsem už víc než půl roku nemocná a když na tebe doktoři začnou chrlit co a kde a jak ti je,docela rád koukáš na net a do knížek,jak to v tobě funguje ... ale tak,jako na té výstavě,ti to nikde nenakreslí ... tohle je realita! a jestli umřu,chci být taky vystavená a posloužit lidem aspon na koukání,když už nic jiného dělat nemůžu ... nepiš tady voloviny a radši se tam zajdi podívat at víš aspon něco o tom,kdo a co jsi ... mějte se tu
Chai mu: Pro Lukas: takze asi vubec nevis co jsou tela zac protze k tomu nedaly vubec zadny souhlas jelikoz uz byly mrtvý a nikdo se jich neptal jestly jejjich pozustatky muzou nekde tak hnusne ukazovat svetu!!!nechapu jak sena to muzete divat.........ano dobre je to kvul ivědě Ale vystavovatekde tela činských politických věznů je neetické a nemorální a proto si myslim ze slušný človek na takovou vystavu ubec nepojede!!!.........muj nazor
Dejna: Výstavu jsem navštívila 16.května 2007 v Praze. Z pohledu člověka, naprostého laika v oboru, jsem byla naprosto fascinována..... Běhal mi mráz po těle, cítila jsem žaludek i hrdlo sevřené při pohledu a pomyšlení, že to byli lidé..... a zárověň jsem oceňovala precizně odvedenou "práci"..... Výstava ve Vás vyvolá neuvěřitelnou směs pocitů.... chtění poznat, strach, fascinaci, je šokující a možná Vás pobouří nebo také rozpláče a přitom je tak naučná ...... Určitě se pojedu podívat do Brna, jelikož spatřit "pouze" oběhový systém je naprosto fascinující.... Teprve až tam pochopíte, co Vás kdy za nemoc trápila..... Mějte pěkný den
Lukas: Tak potom hoďte echo ;-)
Iveta: Zítra jedem tak snad to bude super
Lukasss: Jakmile nějaké podrobnosti zjistím, uveřejním je na webu, zatím výstavu asi nikdo neviděl, takže nedokáži říct
ren: zajimalo by mě jestli je ta výstava stejná jako v Praze nebo sou tam nějaké novinky?
Lukass: Tak jak, je výstava v Brně stejně skvělá, jako byla ta v Praze před 2 léty?
femoris: Ahoj výstava byla super a chci se jen zeptat knihy kerý se na výstavě prodávali, jdou někde objednat nebo koupit?
Aasipoie: Prevetik vsem kto ne spit Ja tuta nakladu a vi uberite pliz
M: Zarodek pro narodMladý žák Davida žádá o slyšení a radu.Věc se má tak. Dokončuji člověka.Je vyřezaný z polystyrenu. V rajských zahradách jsou sochy vystaveny přírodním silám, které často vedou k jejich poškození. Olámaná těla,obrostlé mechem pomalu se mění v lidská torza. Bývají ze sádry ,cementu a laminátu. Pro národ vytvářím v bohyni Jan zárodek člověka 6 ti metr ,který je nadčasový a znamená pro nás i národ mnoho.Anděl ,který se oddělil jako žloutkový váček z obřího těla a byl opracován do podoby sochaře je předmětem dopisu.Hledám nové atraktivní způsoby,jak jej dále zpracovat nebo odlít.Jsem žákem Davida ˇCerného a v bibli se dozvíte o mém projektu v Prologu List Janův.Materiál po kterém toužím, může být smetanově bílý,čirý jako voda nebo černá vysokého lesku.Chce být vyroben ze skla.V obchodních domech vidíte stovky louten.Kde a z čeho se vyrábí mi zůstává doposud utajeno.Vhodnou alternativou je plastická hmota, ze které se vyrábí hračky pro miminka.Kalená ocel často chytá matný lesk.Dovedu si představit pochromované motory Halley Davidson ,kterým by socha se zalíbila.Bronz jsem vyřadil ,protože na žebříčku výtězů zaujímá třetí místo.Chci první.Zlato za první měsíc. Dalším doplˇnkem je malé zářivě červené světlo ,které chci namontovat v místech žaludu.Jeho úst je rozšířený a olizuje elipsy písmena C nebo U.Tak ztvárnil srdce embrya.Tepe dvakrát rychleji, než u dospělého jedince.ˇClověk je světlem.To splodí . Podává klíč k lidskému životu.Toto lidské tajemství má pro lidstvo nesmírný význam.Srdce je lva. Zpět k figuře . Pro tvář je vyrobena nasazovací hlava medvíska Pů.Bú je čínsky ne!Je kamarádem dětí.Je tříbarevný.Kromě červené a černé se zamýšlíme i nad béžovou barvou jeho pokožky. Dá se vyrobit z gumy nebo luminiscenčních drahých kovů,oči z polodrahokamů?Pestré materiály jsou výtané.Aˇt je z čeho vybírat.Pochopitelně je potřeba promyslet i cenově dostupné způsoby pro nadčasovou sochu, která vzniká v božím pokoji za jeho skromnosti. Prozraďte mi ,co dnešní svět nabízí.Pomožte kontaktem na odborníka nebo hračkárnu slévárnu či výrobnu autokarosérii popř figin.Otevřené přístupy jsou výhodou. Dekuji srdečně. Kontakt Pavel Kafka Tel 728 417 529 Mladý žák Davida žádá o slyšení a radu.Věc se má tak. Dokončuji člověka.Je vyřezaný z polystyrenu. V rajských zahradách jsou sochy vystaveny přírodním silám, které často vedou k jejich poškození. Olámaná těla,obrostlé mechem pomalu se mění v lidská torza. Bývají ze sádry ,cementu a laminátu. Pro národ vytvářím v bohyni Jan zárodek člověka 6 ti metr ,který je nadčasový a znamená pro nás i národ mnoho.Anděl ,který se oddělil jako žloutkový váček z obřího těla a byl opracován do podoby sochaře je předmětem dopisu.Hledám nové atraktivní způsoby,jak jej dále zpracovat nebo odlít.Jsem žákem Davida ˇCerného a v bibli se dozvíte o mém projektu v Prologu List Janův.Materiál po kterém toužím, může být smetanově bílý,čirý jako voda nebo černá vysokého lesku.Chce být vyroben ze skla.V obchodních domech vidíte stovky louten.Kde a z čeho se vyrábí mi zůstává doposud utajeno.Vhodnou alternativou je plastická hmota, ze které se vyrábí hračky pro miminka.Kalená ocel často chytá matný lesk.Dovedu si představit pochromované motory Halley Davidson ,kterým by socha se zalíbila.Bronz jsem vyřadil ,protože na žebříčku výtězů zaujímá třetí místo.Chci první.Zlato za první měsíc. Dalším doplˇnkem je malé zářivě červené světlo ,které chci namontovat v místech žaludu.Jeho úst je rozšířený a olizuje elipsy písmena C nebo U.Tak ztvárnil srdce embrya.Tepe dvakrát rychleji, než u dospělého jedince.ˇClověk je světlem.To splodí . Podává klíč k lidskému životu.Toto lidské tajemství má pro lidstvo nesmírný význam.Srdce je lva. Zpět k figuře . Pro tvář je vyrobena nasazovací hlava medvíska Pů.Bú je čínsky ne!Je kamarádem dětí.Je tříbarevný.Kromě červené a černé se zamýšlíme i nad béžovou barvou jeho pokožky. Dá se vyrobit z gumy nebo luminiscenčních drahých kovů,oči z polodrahokamů?Pestré materiály jsou výtané.Aˇt je z čeho vybírat.Pochopitelně je potřeba promyslet i cenově dostupné způsoby pro nadčasovou sochu, která vzniká v božím pokoji za jeho skromnosti. Prozraďte mi ,co dnešní svět nabízí.Pomožte kontaktem na odborníka nebo hračkárnu slévárnu či výrobnu autokarosérii popř figin.Otevřené přístupy jsou výhodou. Dekuji srdečně. Kontakt Pavel Kafka Tel 728 417 529
nely: Ted je vystava prestehovana do Vidne, byla jsem se podivat a byla jsem nadsena!Kdo nestihl Prahu, udelejtesi vylet do Rakous
martin: knihy, ktere se na vystave prodavaly - zdravim, nevite nahodou nekdo nazev jedne z knih ktere se na konci vystavy prodavaly? Mela bilou obalku a byl to popularne-naucny popis jako funguje telo a jak zit zdrave myslim, spis textova nez obrazkova.
adamus: Na výstavě Bodies jsem byl už 27.8. ale k tomu abych si o tom něco zjistil jsem se dostal teprve teď. Musím říct, že naprostá většina lidí co přispěla do tohoto fóra, ohodnotila tuto výstavu kladně a ani já nezůstanu pozadu. Úžasné a skvělé to tam bylo. Zkrátka dobrá práce...
Prittt: Naprosto souhlasím, výstava byla parádní! Moc poučná a zajímavá! Viděla jsem v televizi reportáž jak je to nechutné, nemorální a tak podobně! Nechápu lidi co tohle můžou říct! Lidské tělo je pro mně zázrak přírody a myslím , že v tomto duchu je výstava myšlená! Je to přiblížení lidského těla pro laickou veřejnost! Jsem čerstvě vystudovaná zdravotní sestra a mohu říci, že tato výstava je stokrát lepší než obrázky v knize nebo umělé modely! Byl se mnou můj přítel a i on byl velice nadšen! Skláním poklonu lidem co tohle dokázali zorganizovat! Kritizují to jen lidi kteří tam nebyli a mají hodně omezené obzory!
Lukas: myslím, že v nejbližších letech se u nás nic podobného nezopakuje ale mohu se mýlit... respektive doufám, že se mýlím..
Najnarka: Měli jsme jet na výstavu zítra ale dozvěděli jsme se že už zkončila....je mi to strašně líto....chci se zeptat jestli si myslíte že bude výstava i příští rok...předem děkuji za odpověd....
Lukas: Škoda jen, že už je konec :( Tím pádem i tento web už nmá příliš smysl
Vendy: Výstavu jsem navštívila v sobotu 27.10. a byla to vážně BOMBA
lenka: Dneska jsem shlédla tuto výstavu a musím uznat, že to bylo něco neuvěřitelného a fascinujícího. Vidět něco, co se jen tak nevidí, nejen to, co je všechno v našem těle, ale i to jak schopní lidé existují a co dovedou. Nesouhlasím s názorem, že se jedná o něco neetického, nemorálního. Ti, co tvrdí, že se neeticky zachází s mrtvými ,by se měli podívat zpátky do minulosti, co se mnohdy dělo s lidskými těly. Tato akce přispěla k vědeckému vývoji a k poznání člověka, kterému se spíš takto provádí úcta, než nějaké opovržení. A samozřejmě smekám, co všechno je moýné v 21. století.
karel: souhlasim, a jeste dodavam, z osobni zkusenosti: kolik prarodicu lekaru a duchovnich se ocitlo ke sklonku zivota v domovech duchodcu ci jinych zarizenich,aby se o ne jejich deti nemusely starat!!!???to je ucta ke cloveku???jak o ni hovorite jako odpurci vystavy??naucte se nejprve chovat k lidem za jejich zivota a pak sudte, co s nimi delaji po jejich smrti, a jestli take nejkde nahodou o urazenou jesitnost, ze nikdo z vas nedokazal to, co autori teto vystavy...karel Olomouc
pro pana halíka: pane Halík, lide se neprichazeji divat na tuto vystavu za ucelem senzace videt mrtve telo,jak otom uvazujete vy, ale za tim, abyse poucili o jeho skladbe, rozsirte svuj muhel pohledu prosim
pro jacu: dalsi vec je ta, ze fantasticky na tom je prave to, ze se jedna o skutecna tela, ne o umele púreparaty, ktere svede kazdy a jsou jich plne ucenby na LF, tohle je vysledek mnohalate prace vysokych odborniku a meli bychom pred nimi smeknout hluboce
pro jacu: kdybys dobre cetla protexty na vystave, dozvedela by ses, ze ti lide dali k takovemuto pocinani s nini souhlas a ty muzes taky, pokud mas zajem, dat souhlas k tomu, aby tve telo bylo pouzito k vyzkumnym ucelum
gaba: vcera jsme shledla vystavu, a rikam, Nobelovu cenu autorum, velice detailne propracovane, zadna ucebnice ani atlas mediciny, se nemuze vyrovnat - z vlastni zkusenosti, nemam k tomu co dodat, libilo moc!!!!! dekujeme za moznost to videt v nasi zemi!!!
Lukasss: Není za co, jsem rád, že zde hodně lidí najde, co hledá :)
Chica: Lukasss, moc děkuju za to portugalské video (tuším video č.5 - bylo u něj napsáno, že je dlouhé a kvalitní). Mnoho zajímavého jsem se v něm dověděla.
Lukas: Honzo az na miste uz sem na to tady odpovidal nekolikrát :)
simonka: honziku von ti nikdo neodepsal
Honza: Ahoj hele prosimte musi se nekde sehnat vstupenky predem nebo az na miste???
Dashenka: Myslím že tato výstava je opravdu povedená a velice poučná. Nevidím na níc nic brutálního a nevidím důvod proč by výstavu nemohli vidět i děti.
Tyna: Nevite, prosim, nekdo, ve kterem dalsim evropskem meste bude tato vystava? Do Prahy uz to do konce rijna nestihnu, dekuji.
Tyna: Nevite, prosim, nekdo, ve kterem dalsim evropskem meste
tomas: sleva se vztahuje i na index, je super, doporočuju.t
jacu: Ahoj, dneska jsem taky viděla výstavu a moc se mi to líbilo. Jela jsem tam s tím, že jsem nevěděla, co čekat a jak to na mě bude působit, ale bylo to pro mě dost poučný. Jenom si myslím, že všechno co tam je , by se dalo vytvořit i uměle, tak proč tohle dělat lidem..? Pokud by organizátoři chtěli lidi opravdu poučit a nešlo by jim tolik o senzaci a ten megazisk, bylo by to lepší...
Lukas: Pro Pavlinu: Nn dají se koupit ihned bez rezervace Pro Tiniku: Jak si tim můžeš bejt tak jistá ? Všimla sis že lékaři na akci sbírají lidi kteří darují své tělo vědě ? Třeba jsou tohle lidé kteří své tělo darovali vědě.
Tynika: Podle mě to není vůbec správný... ty lidi, kteří byli dřív lidi, si myslim, určitš nechtěli být vystavováni takhle..připadá mi to jak horor "Anatomie"
Pavlina: Chtěla bych se zeptat,jestli se musí vstupenky objednavat dopředu nebo jestli se koupí přímo v Lucerně?
Tereza: Dneska sem tam byla a je fakt boží ... určitě doporučuju !!
Pet: Musím se přidat se svým nadšením z výstavy. Doopravdy je skvělá a doporučuji všem!!
lubos: Výstava uchvatná a doporučuji... organizace vstupu na výstavu tragická. Čas na vstupence je ti na nic, v so 13/10 fronta 2 hod, tomu předcházela fronta na vstupenky 50 min.
: Nikde jsem nenašel fotky embryí v jednotlivých fází vývoje. Nevíte někdo jestli se na netu takové snímky z výstavy nacházejí? Díky
Lukas: nedává, jen pomocí isicu můžeš dokázat že jsi student a dostaneš studentskou vstupenku :)
Andrea: nevíte někdo jestli se na vstup dává sleva, jeslitže jste vlastníkem karty isic?? Díky A.
Romana: Byla jsem tam v sobotu 13.10., stali jsme až na Václaváku ve frontě ale stojí to za to. Prostě super, všem doporučují
Lukas: nejsou to pruvodcni jako takovi ale jsou tam medici, kterych semuzes ptat na cokoliv a nebo si pucit slucatko s hlasovym pruvodcem :)
Roman: Výstava Bodies je dokonalá,člověk se může kouknout co má v sobě!Všem doporučuju
Demolition_girl: Ahoj, chtěla jsem se zeptat,jestli jsou na výstavě i průvodci?dík za odpověď
Jiřina: Ahojky...v sobotu 5.10. jsem byla na výstavě. Jedním slovem úžasný a skvělý. Nechápu lidi, že se proti tomu ohrazují, protože je to něco úžasného. Člověk musí obdivovat, jak to všechno dokázali udělat. A co se týká lidí, tak v sobotu jich bylo opravdu hodně...když jsme odcházeli ( což bylo kolem poledne), fronta byla nejméně 100 m. Ale stojí to za to, tu frontu vystát.
aja:: vime ;-) je to informacich o akci, do konce rijna :)
AjA: Pro Mishka: Jedna z veci, kterou musis udelat, aby ses do projektu dostala je umrit:o)). Ba ne, nechci si tady z toho delat legraci. Take bych na tu vystavu chtela, nevite, do kdy se kona? Odjakziva me fascinuje lidske telo a tohle bude urcite vyborna vystava.
Martinka: 03.10.07 jsem byla v pražské Lucerně na vystavě Bodies je to moc zajímavé . Do nedavna sem netušila ze v tele je tolik cév no je to proste nadherná výstava a kdo tam jeste nebil doporučuji se tam zajet podívat.Vše je nadherne popsáno a je to zajímavé.Mě osobně se to moc libilo!!!!
Lukas: Pro Petra: přesně tak, jen ty vstupenky se prodávají asi o 30 metrů dál, ale vedou tam šipky takže v pohodě najdeš :) btw ohledně toho kontaktování mediků vážně netuším, podívej sena ofocilální stránky a kus napsat na jejich mejl
mishka: no já už jsem na té výstavě byla - dokonce dvakrát, akorát poprvé jsem si toho nevšimla - a podruhé jsem zase nikde nenašla žádného medika po ruce. tak by mě docela zajímalo, jestli to jde i nějak po netu nebo něco takového
Petr: Zdravím. Mám v plánu se na výstavu v sobotu vydat. Mám jednu malou otázku. Vstupenku lze koupit přímo na místě výstavy ?? Přijdu, koupím a jdu prohlížet. Je to tak ?? Díky
Lukas: ahoj, no tam si muzes rict primo tem pořadatelům co tam jsou a nebo mužeš kontaktovat někoho z vedení skrze oficiální stránky (odkaz v seck oodkazy)
mishka: ahojky, prosím vás mohl by mi někdo poradit jak bych se mohla dostat k informacím ohledně darování těla pro projekt Bodies, anebo mi už rovnou můžete poradit jak tělo darovat, co je k tomu potřeba apod. - pokud s tím máte nějaké zkušenosti !!! ??? Moc díky - písejte mi prosím na: tansa666@seznam.cz
Lukasss: Neboj, výstava není nijak časově omezená, ten čas na vstupence je pouze čas kdy můžeš do expozice vstoupit pokud by tam bylo púříliš mnoho lidí, ale to se nikdy nestalo takže neboj. Na vstupenky nejsou fronty vůbec a vevnitř můžeš být jak dlouho chceš :)
ivus: vostry je jak tam plno lidi vyhodilo svy retka do ty skleneny bedny kdyz videli ty prohuleny plice..FAKT mazec,lidi bezte tam stoji to za to
Gabina: Ahoj lidi ,nevíte jak dlouho se čeká na vstupenky?jsou fronty?Je to prý prohlídka omezena na hodinu a čas je na vstupence.Díky
Kristýna: Zdravim všechny,nevíte někdo jestli jsou Bodies otevřeny i tento pátek?když je svátek?díky moc za odpověď.
Lukas: Pakliže sesdostal sem, tak určitě kdekoliv na netu na mapách najdeš lucernu, a najít sijí přímo na mapěje určitě lepší než adresa, ne ?
BlueBoard.cz ShoutBoard