Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Víceúčelová hala - diskuze

 

Pravidla: Správce diskuze si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které jsou vulgární a vymykají se slušnému chování. Na ANONYMNÍ příspěvky nebude reagováno a budou MAZÁNY.
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 3, celkem 13 příspěvků  Další →
29.11.2015 (18:16) Odpovědět # X
Jiří Michálek E-mail

Odpovídáte X

28.11.2015 (13:58) Odpovědět # X
Radek Kloz, starosta obce

Odpovídáte X

24.11.2015 (09:27) Odpovědět # X
Radek Kloz, starosta obce a mo

Radek Kloz reaguje:

24.11.2015 (09:30)X

a mo ... je nedopsaný "moderátor diskuze" :-)))

Ivo Dražka reaguje:

24.11.2015 (10:05)X

Panu Davidu Skoupému (reakce na příspěvek z 24.11.2015 08:17):

Děkuji Vám za odpověď.

Nelze říci, že bych cítil "velikou nedůvěru v demokraticky zvolené obecní zastupitelstvo".

Ale upřímně - asi je Vám jasné, že zejména po zkušenosti s akcí "Solární elektrárna Šebrov" v ne tak dávné minulosti je jistá racionální míra obezřetnosti na místě a taky proč tomu tak je. A bohužel to není vinou méně informovaných "běžných" šebrovských občanů.

Ivo Dražka reaguje:

24.11.2015 (10:15)X

Ahoj Radku (reakce na příspěvek z 23.11.2015 23:33),

vážím si Tě už od doby našeho seznámení před 20 lety a jsem rád, že alespoň Ty píšeš, že v Šebrově je jenom jedna kategorie obyvatel.

Chápu, že skoro každý má ohledně haly nějaké své osobní nebo skupinové zájmy, více či méně pochopitelné, zdůvodnitelné nebo oprávněné atd., ale včerejší sdělení obecního zastupitele pana Davida Skoupého sortuje rovnoprávné občany obce na (opravdové) Šebrováky (tito údajně podpoří halu a nemusejí se za své rozhodnutí stydět) a na ty druhé - zřejmě tzv. neŠebrováky, kteří stavbu velké multifunkční haly nepodporují a za své rozhodnutí by se tedy asi stydět měli...?

Takovéto prohlášení obecního zastupitele před konaným referendem jsem považoval za dosti arogantní až zastrašující a proti tomu jsem byl nucen se ohradit. Nic víc, nic míň.

Vše podstatné ohledně tohoto "nedorozumění" už myslím bylo řečeno, další rozmazávání by nic dobrého nepřineslo a proto si ukládám bobříka mlčení.

Tož si jenom všichni společně přejme, ať se referenda zúčastní co nejvíce oprávněných voličů - ať se lidé sami rozhodnou, co chtějí nebo nechtějí po zvážení všech pro a proti. A hlavně ať pak všichni dokáží respektovat převažující většinovou vůli.

Radek Kloz reaguje:

24.11.2015 (11:21)X

Ahoj Ivo, děkuji za příspěvek, Tvé přání v jeho závěru je velkým přáním nás všech :- ))).

Odpovídáte X

24.11.2015 (08:25) Odpovědět # X
Dagmar Jízdná E-mail

Radek Kloz reaguje:

24.11.2015 (09:37)X

Děkuji za příspěvek :-))).

Odpovídáte X

23.11.2015 (17:05) Odpovědět # X
David Skoupý E-mail

Radek Kloz, starosta obce reaguje:

23.11.2015 (19:20)X

Mám stejný názor, jako David S. – i když zde nemám kořeny. Až na toho Allaha :-))

Ivo Dražka pro zastupitele Dav reaguje:

23.11.2015 (22:10)X

Dobrý večer,

ať bude demokratické rozhodnutí občanů ve věci šebrovské multifunkční haly jakékoliv, jsem připraven, a bez nějaké zášti ke komukoliv, ho plně respektovat.

Myslíte, že toho budete Vy (spolu s některými Vašimi kolegy v zastupitelstvu) schopen i ze své pozice?

Pokud ano, bylo by i do budoucna vhodné, abyste nedělil občany na běžné a neběžné a zvláště jako volený obecní zastupitel abyste nesegregoval občany Šebrova na Šebrováky a (ne)Šebrováky.

A hlavně abyste jako zastupitel nepodsouval lidem myšlenku, že kdo je pro multifunkční halu, ten je (správný?) Šebrovák. A kdo není pro halu, ten není Šebrovák, ale nejspíš jen něco jako v obci trpěný občan 2. kategorie (?!)

A jestli by toto měl být postoj i většiny zastupitelstva, tak si raději nehrajme ani na to referendum.

Radek Kloz pro Iva reaguje:

23.11.2015 (23:33)X

Ahoj Ivo,

proč mluvíš o nějaké zášti? Také nechci, aby se ze Šebrova stala jenom ubytovna, stejně jako David. Také si myslím, zřejmě na rozdíl od Tebe, že k udržení šebrovských tradic a pospolitosti je nutný vlastní kulturák. Měj si ale vlastní názor, v čem je problém? Hlasuj svobodně, jak to cítíš. V otázce haly a Tebou popisovaných rizik se asi neshodneme – no a co? Je pro to někdo z nás občanem jiné kategorie? Podle mě je to nepochopení. Já jsem Davida pochopil jinak, ale to si konec konců vyříkejte mezi sebou.

Pokud většina občanů halu zamítne, je to vůle lidu, tedy těch, kterým obec i obecní finance skutečně patří. Já jsem jenom správce a jeden z 800 obyvatel. Nikdy nebudu za každou cenu prosazovat svůj názor. S klidným srdcem začnu naplňovat další body programového prohlášení a věř mi, že truchlit nebudu. A pokud mě pozveš, rád se zastavím se u vás třeba na čaj. V Šebrově – Kateřině je jenom jedna kategorie obyvatel, ale samozřejmě mnoho různých názorů a postojů k životu. Segregací bych to nenazval :- )).

Přeji Ti pěkný večer.

David Skoupý reaguje E-mail:

24.11.2015 (08:17)X

Dobrý den,

protože jsem byl panem Dražkou dotázán, pokusím se odpovědět.

Nenapsal jsem nic o nějakém dělení občanů v naší obci a nevyhrožuji nikomu, co kdyby? Před nikým se nevyvyšuji, ale nebudu se ani ponižovat. Vyjádřil jsem jen, jako veřejně činná osoba zabývající se posledních 10 let touto tématikou, svůj osobní postoj. Přihlásil jsem se k zodpovědnosti za předložený návrh haly, protože jsem byl spoluobčany několikrát dotazován. Mrzí mne, že jsou mi podsouvány negativní emoce. Případné vyhodnocení referenda chápu přesně, jak je popsáno v nejčastějších otázkách tady na webu. Když hala neprojde, nebude to zášť, ale lítost nad promarněnou příležitostí, co budu cítit. Dokážu vyvodit i osobní zodpovědnost za to, že jsem svoji práci věnoval projektu, který občané nechtějí.

Možná Vás alespoň trochu potěším, že v zastupitelstvu a dokonce mezi lidmi, které si dovolím považovat se své přátele, jsou lidé s odlišným názorem na halu a plně je respektuji a vážím si jich. V argumentaci se sice rozcházíme, ale alespoň jejich důvody nejsou vyfabulované.

Z Vašich příspěvků však bohužel cítím negativní energii a velikou nedůvěru v demokraticky zvolené obecní zastupitelstvo. Věřím, že v příštích volbách do něj Vám budu mít šanci přidělit preferenční hlas.

Odpovídáte X

Strana 1 / 3, celkem 13 příspěvků  Další →
Kniha od BlueBoard.cz