Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Víceúčelová hala - diskuze

 

Pravidla: Správce diskuze si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které jsou vulgární a vymykají se slušnému chování. Na ANONYMNÍ příspěvky nebude reagováno a budou MAZÁNY.
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 3, celkem 15 příspěvků  Další →
6.10.2017 (11:42) Odpovědět # X
Radek Kloz, starosta obce E-mail

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

8.10.2017 (12:39)X

Dobrý den všem, zatím se nikdo v diskuzi neozval, tak si alespoň pár otázek položím a zodpovím sám :-).

JE VĚTŠINA PRO NEBO PROTI?

• Hlasováním v referendu (základním prvku přímé demokracie) projevilo zájem o toto téma 54 % oprávněných voličů (to opravdu není málo), pro výstavbu hlasovalo 74 % hlasujících, proti 26% hlasujících.

• Obecní zastupitelstvo je povinno se řídit závěry veřejného referenda, které za tímto účelem vyhlásilo.

• Obecní zastupitelstvo řádně zvolené v komunálních volbách je rovněž naprostou většinou svých členů přesvědčeno, že obec tento objekt nutně potřebuje. Projekt podporuje většina zastupitelů (nikoli však samozřejmě všichni, totalitu naštěstí nemáme) ze všech volebních uskupení a stran.

• Pokud opravdu existuje v obci silný odpor proti výstavbě, jak tvrdí někteří spoluobčané, doporučuji sepsat PETICI PROTI VÝSTAVBĚ a sehnat dostatek podpisů. Znění textu musí být jednoznačné, pro zabránění pochybám doporučuji konzultovat s Transparency International. Pouze tak zjistíme, zda je váš názor opravdu většinový. Názor většiny obecní zastupitelstvo samozřejmě ignorovat nebude, není k tomu žádný důvod, řešíme VŠECHNY podněty - pokud se k nám tedy vůbec dostanou.

PROČ VLASTNĚ STAVĚT HALU ?

• Záměrem je především výstavba školní tělocvičny, kterou je možné rovněž využívat i pro kulturní akce (např. hody) a dále pro volnočasové sportovní aktivity našich občanů. Žádná „sokolovna“ či „orlovna“ či jiný sál v obecním vlastnictví na rozdíl od naprosté většiny ostatních obcí u nás bohužel po předcích nezůstal

• Záměrem rozhodně není výstavba „profesionální“ sportovní haly, do které by se sjížděli zájemci s širokého okolí

PROČ SE JEŠTĚ NESTAVÍ?

• Protože jsme chtěli získat pro obec za co nejmíň peněz co nejvíce muziky. Snažili jsme se dostát zadání prezentované v referendu co do rozměrů i ceny (cena vycházela ze dvou nezávislých odhadů), to ale prostě není možné. Při dnešních přemrštěných požadavcích na výstavbu (hygiena, hasiči, stavební předpisy….) a cenách stavebních prací bychom překročili rozpočet o cca 10 mil. Kč. Obec má jasně dané své finanční možnosti, touto cestou jít rozhodně nechceme.

• Proto jsme zvolili dle mého názoru menší zlo a objekt se snažíme zmenšit tak, abychom nepřekročili částku 40 mil. Kč. Přesto bude objekt stále plně funkční, samozřejmě méně komfortní. Zmenšením objektu rovněž klesnou budoucí provozní náklady. Projekt se ale samozřejmě zdrží, je třeba ho přepracovat.

JE MOŽNÉ ZÍSKAT NA STAVBU DOTACI?

• NENÍ! Ten, kdo tvrdí něco jiného, neví vůbec, o čem mluví. Pokud mi poradí, kde dotaci čestně získat, udělám pro to vše.

• Existují dotace na opravu tělocvičen, nikoli však na jejich výstavbu. U nás však bohužel není co opravovat – žádný sál nemáme.

• Výstavbu podobných objektů podporuje pouze MŠMT, musí to ale být širokým okolím využívané sportoviště, pokud možno pro sportovní klub na velmi vysoké úrovni, NESMÍ to být školní tělocvična, sál se NESMÍ využívat pro společenské a kulturní potřeby obce, museli bychom mít dále navázanou spolupráci se sportovními kluby ze širokého okolí. Zkrátka nic pro děti a naše občany, ale pouze pro vrcholové sportovce. Úspěšnost žadatelů je i tak cca 5% a skandál kolem rozdávání těchto dotací jste jistě viděli nedávno v mediích (Pelta a spol).

Osobně (a nejen já) jsem již obětoval mnoho času a námahy, abych halu v obci za přijatelnou cenu vystavěl. Je to reálné, ale v dnešní době opravdu ne lehké. A bohužel ani levné.

Pokud jsem nějakou otázku nezodpověděl, PTEJTE SE, PROSÍM.

Přeji pěkný den všem.

Odpovídáte X

21.9.2017 (22:19) Odpovědět # X
Roman Neuwirth

Odpovídáte X

29.11.2015 (18:16) Odpovědět # X
Jiří Michálek E-mail

Odpovídáte X

28.11.2015 (13:58) Odpovědět # X
Radek Kloz, starosta obce

Odpovídáte X

24.11.2015 (09:27) Odpovědět # X
Radek Kloz, starosta obce a mo

Radek Kloz reaguje:

24.11.2015 (09:30)X

a mo ... je nedopsaný "moderátor diskuze" :-)))

Ivo Dražka reaguje:

24.11.2015 (10:05)X

Panu Davidu Skoupému (reakce na příspěvek z 24.11.2015 08:17):

Děkuji Vám za odpověď.

Nelze říci, že bych cítil "velikou nedůvěru v demokraticky zvolené obecní zastupitelstvo".

Ale upřímně - asi je Vám jasné, že zejména po zkušenosti s akcí "Solární elektrárna Šebrov" v ne tak dávné minulosti je jistá racionální míra obezřetnosti na místě a taky proč tomu tak je. A bohužel to není vinou méně informovaných "běžných" šebrovských občanů.

Ivo Dražka reaguje:

24.11.2015 (10:15)X

Ahoj Radku (reakce na příspěvek z 23.11.2015 23:33),

vážím si Tě už od doby našeho seznámení před 20 lety a jsem rád, že alespoň Ty píšeš, že v Šebrově je jenom jedna kategorie obyvatel.

Chápu, že skoro každý má ohledně haly nějaké své osobní nebo skupinové zájmy, více či méně pochopitelné, zdůvodnitelné nebo oprávněné atd., ale včerejší sdělení obecního zastupitele pana Davida Skoupého sortuje rovnoprávné občany obce na (opravdové) Šebrováky (tito údajně podpoří halu a nemusejí se za své rozhodnutí stydět) a na ty druhé - zřejmě tzv. neŠebrováky, kteří stavbu velké multifunkční haly nepodporují a za své rozhodnutí by se tedy asi stydět měli...?

Takovéto prohlášení obecního zastupitele před konaným referendem jsem považoval za dosti arogantní až zastrašující a proti tomu jsem byl nucen se ohradit. Nic víc, nic míň.

Vše podstatné ohledně tohoto "nedorozumění" už myslím bylo řečeno, další rozmazávání by nic dobrého nepřineslo a proto si ukládám bobříka mlčení.

Tož si jenom všichni společně přejme, ať se referenda zúčastní co nejvíce oprávněných voličů - ať se lidé sami rozhodnou, co chtějí nebo nechtějí po zvážení všech pro a proti. A hlavně ať pak všichni dokáží respektovat převažující většinovou vůli.

Radek Kloz reaguje:

24.11.2015 (11:21)X

Ahoj Ivo, děkuji za příspěvek, Tvé přání v jeho závěru je velkým přáním nás všech :- ))).

Odpovídáte X

Strana 1 / 3, celkem 15 příspěvků  Další →
Kniha od BlueBoard.cz