Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 11, celkem 106 příspěvků  Další → RSS
5.10.2017 (19:52) Odpovědět # X
Robert E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

5.10.2017 (21:43)X

Zklamu Vás Roberte,

APA není specializované poradenství zdarma pro nečlenské agentury práce obchodující v zahraničí. S dotazy ohledně německého paskvilu MiLoG se obraťte na Hospodářskou komoru ČR. Pokud jste jejím členem nebo pokud Vám je poskytne zdarma. Samotná Evropská komise problematičnost německého opatření vnímá a v roce 2016 s Německem zahájila proceduru pro porušení práva EU. Podle našeho názoru se jedná jednoznačně o postup proti základním principům EU o volném trhu, volné soutěži a volném pohybu osob a služeb. Čili další kamínek do postupné demontáže EU a jejich 4 základních pilířů z roku 2004, kdy jsme do ní vstupovali. Při přistoupení „nových“ zemí do EU byla rozdílná mzdová úroveň pokládána za přirozený stav snižující náklady nových zemí, a tudíž za jeden z důležitých prvků hospodářské konvergence v rámci EU. Německé opatření MiLoG naopak zapadá do současné tendence k rostoucímu protekcionismu a úpadku soudržnosti v rámci EU. Nebezpečné je především to, že pokud MiLoG v této podobě Německo obhájí, lze očekávat řetězovou reakci v dalších „starých“ zemích, jako je například Belgie nebo Dánsko. Ostatně přesně tak to řekl právní expert Petr Valenta z Odboru legislativy, práva a analýz Hospodářské komory ČR. Francie už to dělá jako SRN a nově zvolený prezident je nadšeným zastáncem jednotných mezd i daní.

Agenturní zaměstnanci musejí mít mzdu podle německé legislativy automaticky, jsou dočasně přidělení, tedy postaveni na úroveň kmenových. Stejně jako v českém Zákoně o zaměstnanosti a Zákoníku práce. Zde je zbytečné se ptát na MiLoG. Pokud jsou doprovázeni pomocnými profesemi typu tlumočníka či řidiče, pak tito konají práci na území SRN a pod MiLoG dle jeho současné podoby spadají. Ostatně řidič je první na ráně, stejně jako všichni řidiči nákladní dopravy z jiných států, jezdící přes SRN. Po zastavení policií bude muset prokázat svou mzdu odpovídající německé. Jinak půjdou Vaši agenturní zaměstnanci i s tlumočníkem dále pěšky.

Jako členská agentura práce v APA by jste ovšem vše zmíněné dávno věděl a navíc mohl praktické otázky konzultovat s kolegy v APA, kteří směrem na SRN podnikají. Zvažte svoje členství v APA, rozhodně se vyplatí.

Odpovídáte X

2.10.2017 (20:48) Odpovědět # X
Maty E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

3.10.2017 (11:32)X

Dobrý den,

žijete Maty teoreticky ve svobodné demokratické zemi, právním státě. Zde je každý zodpovědný sám za sebe. Jako v celé EU. Protože prozatím pouze odtud mohou oni cizinci, Vaši evropští spoluobčané povětšinou z Rumunska a Bulharska, pocházet. Od roku 2009 do srpna roku 2017 měly agentury práce vyhláškou vlády ČR a pak i zákonem zakázáno dovážet cizince ze zemí mimo EU. Pokud tady jsou takoví, pak je to práce mafií z dotyčných států, jimž naše korupční politická byrokracie umožňuje roky u nás beztrestně působit a obchodovat s lidmi. Pokud jakýkoliv subjekt, legální i nelegální, doveze do ČR za účelem zaměstnávání cizince, pak za ně zodpovídá pouze v době, kdy jsou v práci, a to jen omezeně. Pokud se jedná o legální pracovníky, pak za ně zodpovídá firma, která si subjekt najala. Co dělají ve svém volném čase – a zvláště nelegální subjekty se snaží, v rozporu se Zákoníkem práce 12-16 hodinovými směnami 7 dní v týdnu, aby neustále pracovali – je zcela a jen jejich věcí. Pokud porušují veřejný pořádek, pak od toho si platíme z našich krvavých daní policii. Pokud je organizovaný, máme k tomu kromě policie z našich daní placené tajné služby. Obraťte se tedy na své volené orgány ve Vašem městě a žádejte zásahy policie městské, která prvotně má na starosti pořádek v ulicích, následně státní policie, při podezření na kriminální činy a pokud se Vám perou před okny, tak těžkooděnce. Pokud myslíte nelegály, pak cizinecká policie. Ti za to nesou odpovědnost. Vy jste daňový poplatník a občan a je to Vaše město. Kdo mlčí, souhlasí.

Jinými slovy ti lidé jsou stejní občané EU nebo jiných zemí jako Vy. A musejí se tomu odpovídajícím způsobem chovat. Pokud ne, pak nese zodpovědnost státní správa a samospráva, k tomu si je platíte. Že je to na všech úrovních banda neschopných diletantů, kteří, i když chodí rádi vítat nové občánky, tak jim nedojde, že za 3 roky budou občánci potřebovat místa ve školce? Ano, je. Stejně tak jim nedojde, a stále roky nedochází, že firmy v jejich městě budou potřebovat dělníky a odborníky a že jsou to oni, kdo rozhoduje o financování základních a středních škol, tedy i skladbě budoucí pracovní síly. Když se nyní firmám daří, není, kdo by v nich pracoval. Díky demografickému poklesu o 35%, tedy špatné prorodinné politice v letech 1990-1997, a díky špatné skladbě absolventů, tedy 27 let špatné školské politice. prostě lidi nemáme vůbec a pokud už ano, tak ne ty, které hospodářství potřebuje. Výsledkem je masivní nábor zahraničních dělníků. Dlouhá léta u nás pracovali jen Poláci a Slováci, ale ti už mají doma své fabriky a nemusí k nám. Dokonce i vyšší mzdy. Takže tu máme Rumuny a Bulhary a spousta nelegálů ze zemí mimo EU, třeba Ukrajince s polskými vízy. Poděkujte svým místním i republikovým politikům, ti za to nesou odpovědnost.

Že se prvotně chovají majitelé fabrik k lidem jako k personálním zdrojům (stavějí je na stejnou úroveň jako energetické zdroje, finanční zdroje) a zajímá je jen cena, to už je druhá – morální - stránka věci. A je jedno zda jde o konkrétního vlastníka či vlastníky, nebo anonymní akcionáře. Vždy má firma vedení. To by mělo setsakra zajímat, jaký vliv má jejich podnikání na okolí. Nejen špinavý vzduch, kravál a znečištěnou řeku, ale i mezilidské vztahy. Říká se tomu módně společenská zodpovědnost. Postaru slušnost, respekt a úcta k ostatním. Křesťansky Nečiň jiným, co nechceš, aby oni činili Tobě. Můžete samozřejmě vidět protiklady u největších firem v republice, vydělávajících miliardy. Třeba se odboráři Škody auto před nedávnem veřejně pochlubili, že od nynějška už agenturní zaměstnanci berou u nich stejné platy, jako vlastní. Přestože jim to od roku 2003 dávno nařizuje Zákoník práce a tím přiznali, že je roky – za blahosklonného přihlížení Státního úřadu inspekce práce – porušován. Korupce nebo neschopnost?

V předchozím jste jistě nenašel odpovědnost agentur práce. Žádná totiž není. I když Vám lidé s bolševickým diktátorským myšlením budou tvrdit, že ano. Nic není dále od pravdy. Oni zajistili svobodným dospělým lidem práci v cizí zemi u cizí firmy, případně i včetně ubytování. To není školní výlet či chmelová brigáda gymnazistů a to nejsou děti.

Odpovídáte X

2.10.2017 (12:32) Odpovědět # X
M. Kulhavá E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

2.10.2017 (17:32)X

Ano paní Kulhavá,

pochopila jste to správně. Nicméně šlo o poslaneckou připomínku ve 2.čtení zákona, na kterou MPSV ani MV ČR nebyly připraveny. Takže byl změněn jen Zákon o zaměstnanosti a jen v 1 paragrafu. Návazné zákony a pravidla, kterými se třeba řídí Úřady práce a Cizinecká policie, však změněny nebyly. Stejně tak třeba Režim Ukrajina, který výslovně zmiňuje agentury práce, že ho nesmí využívat. Řečeno hezky česky Vlk se nažral a koza zůstala celá. Protože pokud by jste chtěla cizince ze zemí mimo EU legálně dovézt, většinou narazíte v průběhu schvalování na fakt, že se vůbec nepočítá s agenturním zaměstnáváním. Jen přímým zaměstnáním u 1 firmy, na 1 pracovním místě a v 1 regionu, nejlépe městě. Současně MPSV vypracovává novelizaci Seznamu zakázaných profesí, které nebude možno dočasně přidělovat, aby tuto novou benevolenci agenturám práce zase rychle vzala. Viz § 64 “Vláda může nařízením stanovit druhy prací, které agentura práce nemůže formou dočasného přidělení k výkonu práce u uživatele zprostředkovávat.” A ten už využila vyhláškou Topolánkova vláda za ministra práce Nečase (oba ODS), kdy od března roku 2009 doposud existuje zákaz zaměstnávání málo kvalifikovaných cizinců ze zemí mimo EU agenturami práce v ČR.

Odpovídáte X

1.10.2017 (18:52) Odpovědět # X
personalista E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

2.10.2017 (18:03)X

Vážený pane, naprosto přesně jste popsal naše námitky k uvedené nelegální a protiústavní povinnosti,

uvalené na již existující agentury práce s pouhými 3 měsíci k zajištění takové věci. A také to správně vnímáte. Jen si naivně myslíte, že žijete v demokracii, v právním státě, a že Listina základních práv a svobod není toaletní papír. Omyl. Už 14 let, od roku 2003, schválení novely Zákona o zaměstnanosti ohledně agenturního zaměstnávání, za exministra práce Škromacha (ČSSD), neblahé paměti, jde jedna restrikce za druhou, tempem 1x za 2 roky. Ještě bych doplnil, že můžete odpovědného zástupce třeba násilím donutit stát se členem statutárního orgánu, se všemi negativy z toho vyplývajícími (ručení vlastním majetkem, trestní odpovědnost za hospodaření agentury práce atd.). Takže vlastně máte na výběr, no není to krása? To druhé tam je ale až na náš podnět, protože MPSV naprosto okázale ignoruje rozhodnutí Ústavního soudu (jako ostatně opakovaně všechny vlády, ministerstva a parlamenty v ČR, napříč politickými stranami), že např. jednatel s.r.o. nemůže být zároveň sám sebou zaměstnán. Takže zákon by mu uložil rovnou nesplnitelnou povinnost s trestem vyvlastnění agentury práce bez náhrady.

To všechno jsme více než 3 roky opakovaně prezentovali na Pracovní skupině k agenturnímu zaměstnávání Rady hospodářské a sociální dohody (tripartita), vedené JUDr. Vaňáskem, nynějším náměstkem ministryně práce Marksové-Tominové (ČSSD). Za přítomností nejvyšších členů odborů, zástupců Svazu průmyslu a nadnárodních agentur práce (APPS). Dále členům Vlády ČR (ANO, ČSSD, KDU-ČSL) a Legislativní radě vlády. Dále legislativním a dalším výborům Sněmovny a Senátu Parlamentu ČR. Nakonec osobně i Kanceláři prezidenta ČR. Ale je to marné, je to marné, je to marné, jak se praví v hrách Divadla Járy Cimrmana. Na svobodnou vůli se v ČR už roky nehraje, demokratura postupuje bez rukaviček a ohledů. Vám nezbude, než nabídnout odpovědnému zástupci důstojnou funkci jednatele s.r.o., když je mu zaměstnanec málo (případně z nějakého důvodu Pracovní smlouvu uzavřít nemůže, třeba je dnes úředníkem či hasičem a platí pro něj služební zákon, který to zakazuje). Nebo poníženě odevzdat licenci, kterou jste si na 3 roky, po splnění všech legislativních podmínek, od státu zakoupil. A který Vám za pochodu diktátorsky změnil pravidla. Poděkovat můžete ČSSD (a dalším 2 koaličním vládním stranám), dále odborářům a vedení nadnárodních agentur práce (APPS), kteří Vám to zařídili. Posledně jmenovaní ušili pravidla přesně pro sebe, protože jako subjekty se zahraničním vlastníkem většinou mají pouze zaměstnance a jeden z nich je současně i odpovědný zástupce.

APA v tomto podniká další kroky, ale ty nebudou ani hned, ani rychle. Tak totiž demokratura funguje. Máte možnost se odvolat, ale mezitím nesmíte podnikat nebo přijdete o zakázky nebo zkrachujete, prostě cokoliv. A to, že jste byl před třeba 3 lety v právu, je Vám víme k čemu. Můžete se ovšem s demokraturou na základě rozhodnutí Ústavního či jiného soudu dalších pár let soudit o ušlý zisk, který ovšem musíte do posledního haléře prokázat a který u nás soudcovská mašinerie s oblibou snižuje o řád či více. Přišel jste o miliony, dostanete statisíce. To je cesta, na kterou se nás demokratura snaží vytrvale a opakovaně dostat.

Kromě aktualit z konce července na webu APA se k Vám nedostávají žádné informace, protože nejste členem APA. Musíte čerpat pouze z toho, co APA, která je financována členskými příspěvky svých členů a jejíž vedení pracuje dobrovolně, zveřejní na svém webu http://apa.cz/aktuality.htm. . Naopak mezi členy APA sílí názor, abychom nečlenům APA neposkytovali vůbec žádný servis. My se snažíme, my to platíme, ostatní nás nepodporují ani v době schvalování (třeba osobním nátlakem na své místní poslance a senátory) a ozývají se jen ex post a chtějí vědět, co mají dělat. Navíc ještě část agentur práce (nadnárodní kolosy) kolaboruje s MPSV a odbory a přímo si novelu zákona napsala na míru pro sebe. Aby sejmula malou a střední konkurenci. Bohužel, taková je aktuální situace. Novela nás všechny hodně zasáhla a členové APA jsou velmi ostří. Doporučuji Vám tedy se zapojit, nestát stranou.

Odpovídáte X

18.9.2017 (18:41) Odpovědět # X
Miroslava pluhsrova E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

2.10.2017 (17:34)X

Těší mne, paní Pluhařová, Radovan Burkovič :-)

Odpovídáte X

14.9.2017 (09:04) Odpovědět # X
Stan E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

20.9.2017 (15:31)X

Už dlouho ne pane Patrmane, poděkovat za to můžete rádoby pravicové ODS, za jejíž Topolánkovy vlády to do Zákona o zaměstnanosti §60 odst. 10 doplnil ministr práce Nečas. To jsou ty jimi všude proklamované svobody podnikání, dokud nejsou sami u vesla. Pak jde všechno stranou, podobně jako u TOP09 a ministra práce Drábka (............... Fyzická osoba může být ustanovena do funkce odpovědného zástupce pouze u jedné právnické osoby. Fyzická osoba podle věty třetí nesmí být současně držitelem povolení ke zprostředkování zaměstnání jako fyzická osoba.).

Odpovídáte X

28.8.2017 (18:38) Odpovědět # X
lenka E-mail

Ing.Radovan Burkovič prezident reaguje E-mail:

29.8.2017 (22:28)X

Žádnou pane Sandore,

není členem APA. Musíte se obrátit nejlépe na jejich agenturní zaměstnance. Navíc Otto work dle webu MPSV ČR http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zpr_prace/ není agentura práce, respektive jediná podobného jména s platným povolením je OTTO Czech, s.r.o., IČ 26917858.

Odpovídáte X

10.8.2017 (21:45) Odpovědět # X
Nová E-mail

Ing.Radovan Burkovič prezident reaguje E-mail:

16.8.2017 (16:04)X

Dobrý den paní Nová,

před dotazem v Diskusi je dobré si vždy prohlédnout na našem webu část Aktuality, případně Názory a stanoviska nebo Tiskové zprávy. V nich najdete úplně, vše, na co se ptáte. Konkrétně právě v těch Aktualitách ze dne 24.7.2017. Bylo by zbytečné vše opisovat.

Odpovídáte X

28.6.2017 (10:08) Odpovědět # X
M. Kulhavá E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

28.6.2017 (23:24)X

Dobrý den, paní Kulhavá,

protože agenturní zaměstnávání je složitý průnik množin mnoha zákonů (zákon o zaměstnanosti, zákoník práce, zákon o dani z příjmu, zákon o pojistném na sociální zabezpečení .....), doporučuje naše asociace majitelům a ředitelům znát alespoň základy práva, jakési právní minimum. Pomůže Vám také orientovat se v problematice legislativy. Ne všechno za nás vyřeší námi najatí odborníci.

Zákon podepsal pan prezident 23.6.2017. V platnost vstoupí okamžikem zveřejnění ve Sbírce zákonů ČR. A v účinnost, tedy že se jím bude řídit, postupně podle toho, co je v něm napsáno. Takže počínaje 15 dny od zveřejnění, přes 3 měsíce od zveřejnění nebo 1.měsíc následujícího čtvrtletí až po 1.1.2018. Každá část jindy, abychom se v podnikání nenudili a byrokrati nás měli na čem při kontrole nachytat. Ostatně kvalita našeho zákonodárného sboru je pověstná a její produkty podle toho vypadají.

Pokud by Vaše agentura práce byla členem APA, věděla by jste vše (nejen toto) dlouho dopředu a mohla se podle toho zařídit. Zvažte Vaše členství, detaily k podání přihlášky jsou zde http://www.apa.cz/clenove.htm.

Odpovídáte X

16.6.2017 (18:17) Odpovědět # X
Dělník E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

18.6.2017 (16:09)X

Vážený anonymní Dělníku s emailem beton.thewin+apa@gmail.com,

Vaše výkřiky v této diskusi jsou na stejné úrovni, jako tvrzení ministryně práce Marksové a ministra vnitra Chovance. Tedy lži. Viz Tisková zpráva s důkazními přílohami ze 07.04.2017 s titulkem “Asociace pracovních agentur ČR se ptá: Proč ministři lžou o agenturách práce?”. Třeba co se počtu legálních agentur práce v ČR a jinde týče. Nebo v duchu toho, čeho se prý legální agentury práce dopouštějí. Najdete ji na tomto webu, kam jste přispěl do diskuse.

Stejné nesmysly a lži dokola omílá většina politiků a odborářů, bez ohledu na stranickou příslušnost. Přitom jediné, co díky jejich společné legislativní činnosti stále kvete, je jen a pouze mafiánský obchod s lidmi. Klidně 5 let bez povšimnutí kontrolních orgánů v největších nákupních centrech Brna, jak ukázal článek v deníku Právo redaktora Petra Kozelky na pětiletém příběhu Ukrajinky Jany T. (Právo, Novinky.cz, Ekonomika, 19.3.2017, 19:55 ). APA k tomu vydala tiskovou zprávu 11.04.2017 s titulkem “K výročí 5 let ukrajinských otrokářů v Brně dárek od MPSV: nová likvidační pravidla pro legální agentury práce.”. V něm vyvrátila všechna redaktorova i Janina tvrzení a uvedla je v souladu s legislativou ČR na pravou míru. Najdete ji na tomto webu, kam jste přispěl do diskuse. Hloupí novináři a část politiků tyto praktiky stále dokola přisuzují legálním agenturám práce. Ne mafiím. A stát mafie nekontroluje a nepostihuje. Zato se doslova vášnivě vyžívá už 15 let v opakované buzeraci legálních agentur práce a přitvrzování pravidel pro jejich fungování. Výsledkem je poklidné fungování mafií všeho druhu.

Vše, co tak emotivně popisujete, si legální agentura práce nemůže beztrestně dovolit. Většina toho, jsou normální daňové podvody a známé mafiánské praktiky. Stát se takto nechává okrádat, stejně jako nechává okrádat svoje občany. Protože politici a úředníci jsou v lepším případě hloupí a líní, v horším pak zkorumpovaní.

A co je úplně nejhorší, když píšete, že jste pracoval pro mnoho agentur práce a všude to bylo stejné. Co jste Vy sám udělal? Stěžoval si na firmě, kde jste byl dočasně přidělen? Navštívil jste místní Úřad práce? Udal jste svého zaměstnavatele na Státním úřadu inspekce práce? Určitě nic z toho.Takže si poslechněte 2 přísloví, starší a novější: “Každý svého štěstí strůjcem.” a “Voják se stará, voják má.”

Závěrem – každý občan ČR má povinnost ohlásit trestný čin, pokud ho zjistí nebo má na něj podezření. Jinak je spoluviníkem. Většina výše uvedeného spadá do trestného činu podvodu nebo krácení daní a jiného poplatku. To vše organizovaně v rámci zločinného spolčení, tedy mafie. Takže se nad sebou zamyslete. Zda jste ochoten dále trpět nelegály a svou nečinností jim pomáhat jako spoluviník nebo přestanete psát do diskuse nesmysly o legálních agenturách práce a vše, čeho se na Vás mafie dopustila, udáte. Je to na Vás.......

Odpovídáte X

Strana 1 / 11, celkem 106 příspěvků  Další → RSS