Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
Strana 1 / 10, celkem 97 příspěvků  Další → RSS
16.6.2017 (18:17) Odpovědět # X
Dělník E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

18.6.2017 (16:09)X

Vážený anonymní Dělníku s emailem beton.thewin+apa@gmail.com,

Vaše výkřiky v této diskusi jsou na stejné úrovni, jako tvrzení ministryně práce Marksové a ministra vnitra Chovance. Tedy lži. Viz Tisková zpráva s důkazními přílohami ze 07.04.2017 s titulkem “Asociace pracovních agentur ČR se ptá: Proč ministři lžou o agenturách práce?”. Třeba co se počtu legálních agentur práce v ČR a jinde týče. Nebo v duchu toho, čeho se prý legální agentury práce dopouštějí. Najdete ji na tomto webu, kam jste přispěl do diskuse.

Stejné nesmysly a lži dokola omílá většina politiků a odborářů, bez ohledu na stranickou příslušnost. Přitom jediné, co díky jejich společné legislativní činnosti stále kvete, je jen a pouze mafiánský obchod s lidmi. Klidně 5 let bez povšimnutí kontrolních orgánů v největších nákupních centrech Brna, jak ukázal článek v deníku Právo redaktora Petra Kozelky na pětiletém příběhu Ukrajinky Jany T. (Právo, Novinky.cz, Ekonomika, 19.3.2017, 19:55 ). APA k tomu vydala tiskovou zprávu 11.04.2017 s titulkem “K výročí 5 let ukrajinských otrokářů v Brně dárek od MPSV: nová likvidační pravidla pro legální agentury práce.”. V něm vyvrátila všechna redaktorova i Janina tvrzení a uvedla je v souladu s legislativou ČR na pravou míru. Najdete ji na tomto webu, kam jste přispěl do diskuse. Hloupí novináři a část politiků tyto praktiky stále dokola přisuzují legálním agenturám práce. Ne mafiím. A stát mafie nekontroluje a nepostihuje. Zato se doslova vášnivě vyžívá už 15 let v opakované buzeraci legálních agentur práce a přitvrzování pravidel pro jejich fungování. Výsledkem je poklidné fungování mafií všeho druhu.

Vše, co tak emotivně popisujete, si legální agentura práce nemůže beztrestně dovolit. Většina toho, jsou normální daňové podvody a známé mafiánské praktiky. Stát se takto nechává okrádat, stejně jako nechává okrádat svoje občany. Protože politici a úředníci jsou v lepším případě hloupí a líní, v horším pak zkorumpovaní.

A co je úplně nejhorší, když píšete, že jste pracoval pro mnoho agentur práce a všude to bylo stejné. Co jste Vy sám udělal? Stěžoval si na firmě, kde jste byl dočasně přidělen? Navštívil jste místní Úřad práce? Udal jste svého zaměstnavatele na Státním úřadu inspekce práce? Určitě nic z toho.Takže si poslechněte 2 přísloví, starší a novější: “Každý svého štěstí strůjcem.” a “Voják se stará, voják má.”

Závěrem – každý občan ČR má povinnost ohlásit trestný čin, pokud ho zjistí nebo má na něj podezření. Jinak je spoluviníkem. Většina výše uvedeného spadá do trestného činu podvodu nebo krácení daní a jiného poplatku. To vše organizovaně v rámci zločinného spolčení, tedy mafie. Takže se nad sebou zamyslete. Zda jste ochoten dále trpět nelegály a svou nečinností jim pomáhat jako spoluviník nebo přestanete psát do diskuse nesmysly o legálních agenturách práce a vše, čeho se na Vás mafie dopustila, udáte. Je to na Vás.......

Odpovídáte X

15.6.2017 (08:52) Odpovědět # X
Kolin E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

15.6.2017 (10:17)X

Odkázal bych Vás na odpověď z června 2016 v této diskusi panu Lukášovi a také odpověď z 13.2.2017 – máte na mysli pozici odpovědného zástupce agentury práce, který by měl ručit za správnost a dodržování všech zákonů. Garant neexistuje. Pokud nemáte vzdělání v této oblasti s letitou praxí dle Zákona o zaměstnanosti, pak nemůžete agenturu práce zastupovat (SŠ a 5 let doložitelné praxe ve zprostředkování nebo VŠ a 2 roky). Nejste osoba na pozici odpovědného zástupce. Na trhu práce žádní volní odpovědní zástupci nejsou, proto Vás poptávají. Měsíčně registrujeme 3-5 poptávek, neúspěšně. Možná se dohodnou spíše ohledně prodeje agentury práce - včetně odpovědného zástupce - někde na trhu prostřednictvím inzerce. Pokud ne, tak to nepůjde mít agenturu práce v ČR.

Jinak Vás prosím, aby jste zahraniční agentuře práce (poud jí skutečně v mateřské zemi je) agenturu práce v ČR nezakládal, pokud nemáte v tomto oboru žádné znalosti, zkušenosti a praxi. Odpovědný zástupce má být na všechno odborníkem a odborně zaštiťovat její podnikání, aby se nedostali do rozporu se zákony. Neberte to ode mne jako snahu Vás odradit od podnikání, ale díky špatným zkušenostem se v APA snažíme neznalé do oboru vůbec nepouštět. Páchají velké škody a jsou trvalým zdrojem většiny skandálů v médiích, přičemž vše se pak hodí na fungující letité agentury práce. A je jedno, že jejich zdrojem jsou většinou nelegální agentury práce a kriminální praktiky. Po takových skandálech nám ale následně vláda opět zpřísní regulace pro naše podnikání, až nás nakonec opravdu zlikviduje – což je ostatně v případě malých a středních agentur práce aktuální novela Zákona o zaměstnanosti na podpisu u prezidenta republiky. Dále zpřísňuje podnikání pouze legálním agenturám práce a legálním agenturním zaměstnancům zakazuje výběr zaměstnavatele. Velmi prosím zvažte, zda se podnikáním jako agentura práce nepouštíte na příliš tenký led. Pokuty jsou tu likvidační a dostat se do křížku s daněmi, pojistným nebo nelegálním zaměstnávání je velmi snadné. V případě vedení agentury práce – kam podle novely by měl odpovědný zástupce být dosazen - pak stále balancujete na hraně trestného činu.

O dalším likvidačním zpřísnění legislativy pro agentury práce, agenturní zaměstnance i uživatele ani nemluvě (sněmovní tisk č.911, senátní č.116, aktuálně u pana prezidenta, jak jsem již zmínil). Paradoxně pak možná bude na prodej hodně agentur práce včetně zkušených odpovědných zástupců. Po posledním likvidačním zpřísnění z pera exministra Drábka (TOP09) jich bylo několik set, které to zabalily. Třeba ho ministryně Marksová trumfne a tak dokáže, že politická levice je lepší sekáč, než pravice. Pak si ale připravte minimálně několik milionů korun. První budete potřebovat jen na první měsíce fungování podle nové legislativy – kauce, platby odpovědnému zástupci atd..

Odpovídáte X

28.5.2017 (15:05) Odpovědět # X
personalista E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

28.5.2017 (19:34)X

Upozorňujeme na tyto zvláštnosti senátory, kteří budou mít 31.5.2017 v rukou zmíněnou novelu senátní tisk č.116 (sněmovní 911). Rádi bychom v tom nebyli sami - můžete se na ně obrátit také.

My, malé a střední agentury práce, budeme dále existovat, jen když podpoříte změny v senátním tisku č.116 (sněmovním 911), vládním návrhu novely Zákona o zaměstnanosti a zákoníku práce. Nejlépe prostřednictvím svého senátora a to co nejdříve.

Čím v rozhovoru se svým místním senátorem argumentovat? Využijte stanoviska APA z tohoto webu a následující:

V Asociaci pracovních agentur (APA) se už třetí rok snažíme odvrátit další pohromu pro legální agentury práce, hlavně malé a střední. V prosinci 2016 sněmovní tisku č.911 prošel podivně prvním čtením v Poslanecké sněmovně. Kontroverzní vládní návrh novely Zákona o zaměstnanosti č.435/2004 Sb. a části Zákoníku práce. Tisk pak prošel dramatickým jednáním 25.1.2017 na sněmovním Výboru sociálním za obrovského zájmu přítomné odborné i laické veřejnosti. Celé dopoledne po 3 minutách se veřejnost střídala u mikrofonu, hovořila, požadovala změny. Návrhy, směřující ke změnám v tisku, např. zrušení kaucí a nového §307b ZP, zejména v jeho druhé části, omezení volby zaměstnavatele byly navzdory tomu všemu smeteny ze stolu. Rozpolcena v hlasování byla i vládní koalice – na pravici a levici.

Naše námitky i pozměňovací návrh, který je řeší, Vám přikládám, aby jste mohli bombardovat svého senátora. Poslanecký návrh poslankyně TOP09 (kauce a zákaz měnit agenturu práce pro zaměstnance §307b), nebyl ve Sněmovně špinavým trikem 12.4.2017 vůbec projednán. Místo, aby se prvně hlasovalo o návrhu zrušit zmíněné, zařadil Sociální výbor hlasování o jejich malé úpravě. Pokud by byla malá úprava schválena, stal by se podle výboru návrh na zrušení nehlasovatelným. „Kupodivu“, malá úprava prošla. O zrušení nesmyslné kauce a zákazu pro zaměstnance změnit agenturu práce se tak vůbec nehlasovalo. Stranické zájmy a pletichaření při hlasování zvítězilo nad parlamentní demokracií i logikou. Nejprve přeci hlasujeme, zda paragraf ano či ne. Pokud ano, pak zda jej měnit či ne. Z pozice předsedy Sociálního výboru změnu v pořadí hlasování zařídil expředseda odborů poslanec Jaroslav Zavadil (ČSSD).

APA zastupuje malé a střední agentury práce. Většina sice je právnickými osobami, ale jde o sročky o pár lidech, fakticky živnostníky. Lobování nám moc nejde. Je to smutné, ale je to tak. V konkurenci s profesionálním a placeným aparátem odborů, jehož MPSV poslouchá takřka na slovo, nemáme moc šancí. Taky proti nám stojí velké nadnárodní agenturní kolosy, sdružené v Asociaci poskytovatelů personálních služeb (APPS). Nic z toho, co do zákona prosadili odboráři a MPSV, pro ně není problém. Nejtragičtější paragraf 307b tam prosadily právě nadnárodní agentury práce na jednání v září 2015, kam MPSV “prý omylem” nepřizvalo zástupce APA. Ony už mají rovněž svůj placený aparát, který lobuje. Na příkaz zahraničních centrál díky legislativě ničí možnou konkurenci. Konkurenty ale nejsme. Jinak by pobočky nadnárodních agentur práce byly v každém okresním městě či v obcích. S bídou jsou v některých krajských. Ničí nás proto, aby někdo z nás nevyrostl. Přitom my zaměstnáváme agenturně většinou brigádníky na Dohody o pracovní činnosti na pár hodin nebo dní, ony rovnou zaměstnance na Pracovní smlouvu na několik měsíců v roce. Stojíme nyní ve senátním ringu. My, APA, s ročními obraty v milionech až desítkách milionů, proti silákům z APPS s obraty ve stamilionech a miliardách, navíc s podporou MPSV a odborů. Velmi nerovný boj.

V zásadě nám v senátním tisku č.116 (sněmovním č.911) – kromě dalšího viz přílohy - vadí 3 základní věci:

1) Kauce půl milionu pro agentury práce, která je k ničemu. Zlikviduje malé a střední legální agentury práce. Do 3 měsíců ji mají zaplatit i stávající agentury práce, ne jen nováčci. Což je nepřípustná retroaktivita. Omezené 3leté povolení může přece doběhnout bez kaucí. Pak, ať se každý rozhodne dle svého názoru a finanční síly, zda požádat o další povolení. Bavíme se o letech 2017-2018. To snad není problém, ne?

2) Zvýšení poplatků za povolení. Dnes má většina agentur práce povolení na 3 roky za 5 tisíc pro české občany v ČR. A po 3 letech je platí znova. MPSV vymyslelo doživotní povolení. Jen sloučilo všechny dohromady, tedy i pro cizince a pro vývoz Čechů do zahraničí. Bude stát jednorázově 50 tisíc. Proč? 90% agentur práce ho nevyužije. Koupit si ho ale musí. Jde jen o další finanční překážku pro malé a střední agentury práce.

3) §307b dopadne na firmy i zaměstnance. Firmy ze strachu z 2 milionové pokuty nebudou agentury práce objednávat. Jde o zákaz, aby brigádník u 1 firmy v 1 měsíci pracoval přes více agentur práce. Což postihne i brigádníky samotné. Když nebude agenturní zaměstnanec 2.března u agentury Skorex spokojen a bude chtít přejít k Working, jehož agenturní zaměstnanci u uživatele Vítkovice Machinery Group taky dělají, tak nesmí. Agentura Working i Vítkovice Machinery Group by dostaly pokutu po 2 milionech korun. Agenturní zaměstnanec musí být bez práce až do 1.dubna. Pak teprve může nastoupit. To už je protiústavní zasahování zaměstnanci do svobodné volby zaměstnavatele.

Senát by měl navrhnout změny novely minimálně dle poslankyně Pekarové-Adamové (je rovněž na tomto webu), nejlépe celý návrh zamítnout.

A jen tak na okraj – opravdu by mělo platit "Ukrajinec do každé rodiny". APPS prostřednictvím opozičního poslance Miroslava Janulíka (ANO) protlačila něco zcela v rozporu s politikou ČSSD a odborů = žádné cizince do českých továren. Zrušení poslední věty v §66 Zákona o zaměstnanosti, zakazujícího dočasně přidělovat cizince ze zemí mimo EU. Z koalice byla proti jen většina ČSSD. KSČM se kupodivu zdržela hlasování a tak hlasy všech ostatních poslanců napříč politickými stranami návrh prošel http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=65961 . Je to velmi zajímavé ve světle toho, že návrh koaličního poslance Sedi (ČSSD) na zvýšení kauce z 500 tisíc Kč na 1 mil. Kč neprošel. Koaliční a opoziční “pravice” přehlasovaly koaliční a opoziční “levici” http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=65960 . Viz seznam pozměňovacích návrhů http://www.psp.cz/doc/00/12/10/00121052.pdf. A teď se v tom vyznejte.

Odpovídáte X

18.5.2017 (17:53) Odpovědět # X
RENATA E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

19.5.2017 (09:58)X

V agentuře práce Gadasová vědí paní Petíková, </p><p>

že Vám informaci, kolik dostanete čistého, nemohou poskytnout. Dokud neskončí kalendářní měsíc, nejsou spočteny odpracované hodiny, příplatky, přesčasy, není spočtena hrubá mzda, superhrubá mzda, zúčtovány odvody zdravotního a sociálního pojištění a daň z příjmu či případně slevy z ní, bylo by to věštění z křišťálové koule. Poděkovat za to můžete chytrákům politikům napříč politickými stranami. Zatímco všichni před volbami prohlašují, jak budou daně jednoduché a že prostý dělník si musí být schopen spočítat výplatu, jedni zavádějí nesmysly a ti druzí je místo rušení ještě rozvíjejí. Aby to bylo setsakra složité. </p><p>

Protože už 13 let mají agentury práce ze zákona nesmyslně zakázáno používat Dohody o provedení práce (z částky do 10.000,- Kč hrubého měsíčně se nedovádí pojistné, jen daň z příjmu), je to trošku jednodušší, ale ne o moc. Na Pracovní smlouvu a Dohodu o pracovní činnosti si můžete vydělat do limitu 2.500,- Kč hrubého měsíčně bez odvodů pojistného. Pak by jste platila jen 15% daň z příjmu z hrubé mzdy a měla čistého 2.125,- Kč. Nebo čistého 2.500,- Kč, pokud by jste uplatnila slevu na dani z příjmu. Už zde se to tedy komplikuje. </p><p>

Protože minimální mzda je dnes 66,- Kč, tak při 8mi hodinové směně si denně vydělá člověk minimálně 528,- Kč hrubého a po týdnu limit výdělku bez pojistného 2.500,- Kč překročí. Pak nejenže uhradíte odvody 11,5% z hrubé mzdy, ale 15% daň z příjmu se Vám bude počítat z tzv. superhrubé mzdy, což je 134% Vaší hrubé mzdy. Takže z výplaty Vám vždy zmizí 11,5% ihned a dalších zhruba 23% jako daň následně. Pokud ale uplatníte slevu na dani, tak těch 23% Vám zůstane. Jinými slovy můžete mít z min. mzdy 11 tisíc hrubého měsíčně v čistém 9.350,- Kč nebo jen 7.199,- Kč. Vidíte tedy, že je opravdu nemožné říci Vám předem, kolik čistého budete mít. To Vám dnes s klidným srdcem řekne jen podvodník. Ale ten Vám většinou nakonec nezaplatí žádnou mzdu. Vzpomeňte si na to při volbách, až budete poslouchat ty směšné politické slibotechny. Že je pusa nebolí.

Odpovídáte X

12.5.2017 (15:45) Odpovědět # X
Michaela Smékalová E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

18.5.2017 (09:01)X

Dobrý den, takovou pravidelnou platformou paní Smékalová jsou samozřejmě odborná sdružení a asociace, třeba právě Asociace pracovních agentur. Při dnešním ročním členském příspěvku 5 tis. Kč máte dostáváte minimálně 3x ročně osobní setkání, v posledních letech včetně neformálních částí při výjezdových zasedáních. Existuje vnitřní emailová komunikace, informace o zajímavých školeních, na kterých se pak setkáváte, cílené informace z Hospodářské komory, Asociace malého a středního podnikání, Komory zaměstnavatelů zdravotně postižených, Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů, znalost svých kolegů a kolegyň z různých částí republiky, výměna zkušeností při řešení různých situací. V rámci větších měst ale i oblastí mimo ně se pak takto seznámení lidé setkávají nezávisle na asociaci a spolupracují i sami mezi sebou, doporučují si klienty, postupy, radí se vzájemně. Je to komunita. Udělejte první krok a klikněte na Členství a členové. Udělejte druhý krok. Pošlete nám jednoduše elektronicky přihlášku. Je snadné být členem komunity.

Odpovídáte X

11.5.2017 (07:39) Odpovědět # X
Jaroslava E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

18.5.2017 (09:24)X

Dobrý den Jaroslavo,

je otázkou, zda je u Vás porušován zákoník práce v části o diskriminaci. Jednak z hlediska diskriminace národnosti či státní příslušnosti, jednak vůči kolegyni, srovnatelně pracující. Proč bere více než Vy? To není jednoduchá otázka a proto nebude jednoduchá ani odpověď. Navozuje to otázky: Jste Vy i kolegyně opravdu dočasně přiděleným zaměstnancem legální agentury práce s platným povolením (jejich seznam viz portal.mpsv.cz)? Jiné postavení máte v dodavatelském vztahu smlouvy o dílo mezi firmami (i když bývá často nelegálním zastřeným agenturním zaměstnáváním, žádné dílo nekonáte), jiné jako agenturní zaměstnankyně. Máte Vy i kolegyně uzavřenu Pracovní smlouvu nebo Dohodu o pracovní činnosti a jako její přílohu vystaven Pokyn k dočasnému přidělení? Nebo ona má PS a Vy DPČ, kde může být jiný rozsah práce a tudíž i rozdíl mezi mzdou z PS a odměnou z DPČ? Pokyn pak obsahuje dle Zákoníku práce všechny údaje o srovnatelných mzdových a pracovních podmínkách kmenového zaměstnance a také si je můžete porovnat s kolegyní mezi sebou. Toto všechno musím vědět, abych Vám odpověděl. zda je to v pořádku nebo zda se máte po prvotní neúspěšné diskusi s agenturou práce (to musíte udělat nejdříve) obrátit buď na nejbližší Úřad práce nebo Státní úřad inspekce práce a uvedené jim nahlásit. Máte pak samozřejmě dle Zákoníku práce nárok na doplacení všeho, co Vám nebylo dle Zákoníku práce poskytnuto. Zkuste si toto všechno zjistit a pak budeme vědět, jak Vám poradit a pomoci. Zatím bohužel jen spekuluji.

V očekávání Vašich informací na email nebo zde Ing.Radovan Burkovič, člen výboru a prezident APA

Odpovídáte X

29.3.2017 (22:14) Odpovědět # X
George E-mail

Ing.Radovan Brkovič,prezident reaguje E-mail:

2.4.2017 (21:35)X

Dobrý den Georgu,

s největší pravděpodobností je u Vás porušován zákon, a to 2 způsoby. Buď:

a) jste opravdu dočasně přiděleným zaměstnancem legální agentury práce s platným povolením (jejich seznam viz portal.mpsv.cz), máte uzavřenu Pracovní smlouvu nebo Dohodu o pracovní činnosti a jako její přílohu vystaven Pokyn k dočasnému přidělení. Ten obsahuje dle zákoníku práce všechny údaje o srovnatelných mzdových a pracovních podmínkách kmenového zaměstnance. Pokud dostáváte jako legální agenturní zaměstnanec méně – peněz, mýdla solviny, krému atp. – než kmenoví zaměstnanci, obraťte se buď na nejbližší Úřad práce nebo Státní úřad inspekce práce a uvedené jim nahlaste. Máte pak samozřejmě dle Zákoníku práce nárok na doplacení všeho, co Vám nebylo dle zákoníku práce poskytnuto. Jinými slovy Vaše agentura práce porušuje zákoník práce.

Nebo:

b) děláte u sprostého podvodníka, mafiána, otrokáře a obchodníka s lidmi, jimiž se republika jen hemží, a s nimiž MPSV, SÚIP ani policie nic nedělají. Jen dále opakovaně už 13 let buzerují a šikanují legální agentury práce novými omezeními a finančními nároky. Aby to mafiánům ještě více ulehčili. Nejčastěji Vás mafiáni zaměstnají (pokud se vůbec obtěžují papírováním) na Dohodu o provedení práce, kterou legální agentury práce dle Zákona o zaměstnanosti a Zákoníku práce nesmějí od roku 2004 vůbec používat. Je bez plateb pojistného (šetří si tím až 52% mzdových nákladů) a samozřejmě bez jakékoliv ochrany. Mafián, který má s podnikem, kde děláte, nejčastěji uzavřenu Smlouvu o dílo, nemusí dodržovat vůbec nic. Nejde o legální agenturu práce, ale pseudoagenturu, která se za ni vydává. Pak Vám může platit kolik chce (ale stále alespoň minimální mzdu) a zda Vám poskytne nějaké mýdlo a další věci, záleží jen na něm. Ze zákona na ně nárok nemáte.

Obojí je špatně a obojí je na denním pořádku. Obraťte se buď na nejbližší Úřad práce nebo Státní úřad inspekce práce a uvedené jim nahlaste. Pokud máte obavy, sdělte nám, o koho se jedná, my to uděláme za Vás. Nebudete bohužel první ani poslední. Protože populistická vystoupení politiků zcela mimo mísu nic neřeší a od roku 2004 hrají jen ve prospěch mafiánů, podvodníků a obchodníků s lidmi. Viz ve sněmovně projednávaný senátní tisk č.911, který opět dále šikanuje jen legální agentury práce, proti nelegálům nedělá vůbec nic.

S pozdravem a v očekávání Vašeho rozhodnutí a činů Ing.Radovan Burkovič, člen výboru a prezident APA.

Odpovídáte X

15.3.2017 (18:53) Odpovědět # X
Viacheslav Chernikov E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

16.3.2017 (00:07)X

Litujeme pane Chernikove,

české agentury práce mají Zákonem o zaměstnanosti zakázáno dočasně přidělovat občany zemí mimo EU. Zákaz platí už 5 let. Můžete pracovat pouze přímo ve firmě, která Vás zaměstná. Informace získáte na webu ministerstva práce http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/zz_zamest_cizincu . Tam je i oficiální nabídka volných pracovních míst pro cizince http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/prociz/vmciz . Tam zadejte svoje údaje a zájem o práci. Firmy musí volné místo nejdříve nabídnout českým občanům na webu Úřadu práce ČR. Když česká občan nemá zájem, nabídka platí i pro cizince. Tam najdete aktuální nabídky práce. Je jich tam od 52.574. Komunikujte pouze s firmou, která místo nabízí. Ta už vše zařídí. Jiné způsoby nedoporučujeme.

Odpovídáte X

2.3.2017 (20:00) Odpovědět # X
Personalista E-mail

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

12.3.2017 (18:28)X

Dobrý den,

bohužel máte ve všem, co píšete, naprostou pravdu. Ministryně práce Marksová (ČSSD) i ministr vnitra Chovanec (ČSSD) opakovaně v médiích prohlašují, že v Německu je jen několik agentur práce. Proto i v ČR musíme jejich počet zredukovat nesmyslnými byrokratickými povinnostmi, desetinásobnými platbami za povolení a půlmilionovými kaucemi se zpětnou platností. Na hrubý pytel patří hrubá záplata, říkám já. Ministryně práce Marksová (ČSSD) i ministr vnitra Chovanec (ČSSD) lžou, jako když Rudé právo tiskne, jak se říkalo za socialismu a vlády KSČ před rokem 1989. Sami čeští odboráři na konferencích o agenturním zaměstnávání, kam si pozvali k ruce své německé kolegy, ve svém časopise přejali jejich informaci o 18 tisících agentur práce v Německu. V 80 milionovém státě. Necelé 2 tisíce legálních agentur práce v početně 8x menší ČR jsou naprosto odpovídající počet, určený tržní poptávkou. Dokonce by jich mělo být, poměrně vzato, správně ještě více.

Vláda, odbory ani poslanci nechtějí opravdu zabránit tomu, aby tady působily pseudoagentury, které zneužívají lidi k otrocké práci, šidí je jak na odvodech, tak na budoucím důchodovém pojištění. A samozřejmě také stát. Zaměřují se jen a pouze na legální, malé a střední agentury práce. Novelizace Zákona o zaměstnanosti, sněmovní tisk č.911, se v závěru, kdy do ní přibyla největší zvěrstva, prodiskutovávala a připravovala jen s odbory a Asociací poskytovatelů personálních služeb, kde je prezidentkou Mgr. Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka nadnárodního agenturního kolosu Manpower. APA nebyla, prý omylem referenta MPSV Mgr. Seidla, na jednání pozvána. Je to do nebe volající střet zájmů. Je to, jako by ministr průmyslu zákony zvýhodňoval velké nadnárodní obchodní řetězce proti malým družstevním prodejnám a živnostníkům. To by mu neprošlo ani potají. Ministryně práce Marksová to vůči malým a středním agenturám práce dělá veřejně a ještě se tím chlubí. Mimo zásahu poctivých poslanců ve sněmovně, případně pak senátorů či pana prezidenta, neexistuje způsob, jak zastavit účelové jednání státního vládního sektoru v souladu s obřími korporacemi, který cíleně ničí české agentury kvůli zajištění vyšších zisků pro ty velké, zahraniční. Jde o nepokrytý, veřejně demonstrovaný korporativismus, zhoubu každé demokracie.

Budu velmi rád, pokud v tomto okážete informovat svého poslance a senátora a apelovat na členy vládní koalice, aby své kolegy umravnili.

Odpovídáte X

15.2.2017 (20:45) Odpovědět # X
Marek

Ing.Radovan Burkovič,prezident reaguje E-mail:

20.2.2017 (23:44)X

Máte na mysli Marku výmysl MPSV, ale z pera nadnárodních agentur práce, členů APPS, navrhovaný §307b. Ani se tím na konferencích odborů o agenturním zaměstnávání netajili a dávali do všech prezentací. Jde o zákaz, aby brigádník jako agenturní zaměstnanec v tom samém měsíci pracoval přes více agentur práce u stejného uživatele. </p><p>

Toto opatření postihne nejen firmy využívající agentury práce, ale i brigádníky samotné. Pokud nebude agenturní zaměstnanec u jedné pracovní agentury spokojen a bude chtít přejít k agentuře jiné, jejíž agenturní zaměstnanci pracují u stejné firmy, nebude tak smět v daném měsíci učinit, neboť hrozí jak pro agenturu práce, tak pro firmu postih až 2 mil. Kč. Toto považujeme za naprosto nepřípustné zasahování zaměstnanci do svobodné volby zaměstnavatele. Velkou hrozbou navíc je skutečnost, že uvedený „regulační“ požadavek nemohou ani firmy, ani agentury práce svojí činností nijak ovlivnit, protože není nikde zakotvena povinnost zveřejňovat, kdo a kde byl zaměstnán. Firmy a agentury práce tak budou vystaveny neustálé hrozbě pokuty, když uchazeč o práci svou předchozí aktivitu zatají. Pohyb na trhu práce, zvláště u pomocných činností, je velký a ve specifických skupinách, jako jsou například studenti, nezaměstnaní či přivydělávající si důchodci, není výjimkou mít za měsíc několik různých krátkých brigád, a to u různých firem i agentur práce. </p><p>

Je to další vládní zásah do malého podnikání. V tomto případě navíc vyléváme dítě i s vaničkou. Ve snaze zredukovat trh o nekorektní agentury ohrozíme menší a seriózní poskytovatele agenturního zaměstnávání. Přitom by stačilo pouze kontrolovat stávající pravidla. Ještě horší je to, že opět zneužíváme institut retroaktivity, který se stává nešvarem našich zákonodárců. Měnit zpětně pravidla je možné jen v kritických situacích. Zde se mají přizpůsobit všichni ihned a v případě dalších omezení do 3 měsíců od platnosti novely.

Odpovídáte X

Strana 1 / 10, celkem 97 příspěvků  Další → RSS