Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Home
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS
19.11.2017 (23:56) Odpovědět # X
Petr Šimeček E-mail

Odpovídáte X

18.11.2017 (21:31) Odpovědět # X
Šmehlík Josef E-mail

Milan Bartl reaguje:

20.11.2017 (10:20)X

Dobrý den,

Pokud samice mláďata poškozuje, je třeba je odebrat k ručnímu dokrmení. Samice mláďatům může poškodit folikuly per natolik, že mláďata potom nebudou moci trvale opeřit. Toto poškozování se u papoušků občas objevuje. Je to problém, který je třeba řešit. Někdy to dělají samice z přílišné péče, často ale je to zlozvyk, který se vytvoří z toho, že pera samici zachutnají. Je třeba zvýšit radikálně doplňování vitamínů a hlavně minerálů. V neposlední řadě podávání makadamiového a pupalkového oleje, které obsahující zřejmě chybějící mastné kyseliny a esenciální oleje. Je to dlouhodobá záležitost, ale výživu je třeba všemi směry posílit. Vím, že někdy je to problém a samice vytrvale mláďata škube. Musí se proti tomu bojovat, a pokud není po čase žádného zlepšení, je vhodnější samici z chovu vyřadit. Ale to až jako poslední možnost, kdyby nic nezabralo a situace v horizontu budoucnosti zhoršovala. Zde jsou odkazy na oleje do našeho shopu epaposek. Můžete tam oleje nastudovat, případně objednat:

http://www.epapousek.cz/zbozi/387-macadamiovy-olej-100-ml,

http://www.epapousek.cz/zbozi/389-bio-pupalkovy-olej-s-vit-e-100-ml,

nabízíme spoustu výživových doplňků, kterých je třeba využít pro doplnění a zpestření jídelníčku papoušků.

Doufejme, že to pomůže. Papouškům to může jedině prospět. Nenechejte se odradit, pokud se situace nebude ihned zlepšovat. Je třeba vytrvat a hledat způsob, jak toto záporné jednání samice odstranit.

Milan Bartl

Odpovídáte X

18.11.2017 (12:36) Odpovědět # X
Hřídelová Jarmila E-mail

Milan Bartl reaguje:

20.11.2017 (09:57)X

Dobrý den,

Velcí arové jsou dlouhověcí papoušci. Jejich reprodukce nemusí nutně začínat hned od raného věku nebo přesněji od dosažení dospělosti. Pokud máme posoudit, co by se dalo zlepšit, bylo by třeba trošku popsat, jakou voliéru papoušci mají k dispozici, jak je vybavená, jakou budku mají. Hlavně potom také je důležité, jaký jídelníček papoušci mají. Co konzumují, zda dostávají nějaké doplňky stravy apod. Zkuste podrobněji popsat tyto věci. Můžete mě do emailu poslat i nějaké foto. Rád vám poradím co vylepšit.

Milan Bartl

Odpovídáte X

16.11.2017 (10:57) Odpovědět # X
jitka E-mail

Milan Bartl reaguje:

20.11.2017 (09:50)X

Dobrý den,

Pčikání je většinou něco, jako alergická reakce na nějakou chemii. Může se jednat i různé pronikavější voňavky, vonné tyčinky a jiné aromatické vůně či pachy v okolí papouška. Někdy se dokonce projeví i silnější aroma z pracího prášku na oděvech a látkách. Je to velice široká paleta možností. Pokud se papoušek chová normálně, nejedná se zřejmě o velkou potíž. Ale nesmí se to podcenit. Nicméně je třeba papouška bedlivě sledovat. Někdy může souviset kýchání i se zaplísněním. To může pramenit z vlhkého prostředí nebo nekvalitního krmení. To ale asi nebude asi váš případ. Rozhodně papouška sledujte a v případě, že by potíž nevymizela a naopak se intenzívně opakovala více, je třeba vyhledat veterinární pomoc. Mohla byste se i zkusmo informovat emailem u některého specialisty na exotické ptactvo už teď. Kontakty na ně najdete na našich stránkách v chovatelských informacích, rubrika veterinární lékaři.

Milan Bartl

Odpovídáte X

10.11.2017 (09:34) Odpovědět # X
ivana E-mail

Milan Bartl reaguje:

16.11.2017 (10:25)X

Dobrý den,

Některé samice opravdu při přípravě hnízda v budce nechtějí žádné stelivo. Znám to i od svých arů. Jsou schopni vynosit všechny hoblovačky (stelivo). Dokud se nedostanou až na prkno podlahy. S tím nemá cenu bojovat a je třeba to nechat na rodičovském páru. Snesená vejce jsou sice víc ohrožena kutálením po dně budky, ale dobrá samice si to ohlídá.

Co se týká kroužkování, je to vždy otázka, jak se papoušci zachovají. Nic méně se to stejně musí jednou zkusit. Kroužky se často zamazávají hlínou, aby na noze mláděte tak nesvítily. Většina rodičů se s tímto zásahem vyrovná. Je však zde i část jedinců, kteří kroužky nesnáší. Musí se to ohlídat. Kontrola hnízda by měla probíhat. Alespoň namátkou, ideální je kamerový systém. Je třeba vědět, jak papoušci krmí, zda jsou životaschopná všechna mláďata apod. V případě početnějšího potomstva (čtyři mláďata) je nejmenší poslední mládě ohroženo nedostatečnou výživou. Je zde velký růstový rozdíl a sourozenci mu nedají šanci pro dostatečné nakrmení. Pokud matka není pečlivá, většinou poslední mládě uhyne. Tam může pomoci jedině chovatel, při pravidelných kontrolách. Čili nechat to na rodičích, není vždy úplně ideální řešení. A to nemluvím o tom, že nezkušený rodičovský pár si někdy neví rady a může selhat. Proto si myslím, že kontrola je třeba.

Z pohledu chovatele, který chce koupit vaše odchovance, mě nebude jedno, zda mladý papoušek kroužek má, či ne. Čip je sice řešení, ale v řadách chovatelů není vždy populární. Papoušek, který má kroužek na noze s jasným důkazem roku narození je vždy při koupi přednostní volbou.

Milan Bartl

Odpovídáte X

6.11.2017 (11:23) Odpovědět # X
Soňa Koprnová E-mail

Milan Bartl reaguje:

8.11.2017 (23:12)X

Dobrý den,

Je to trošku problém. V úvahu připadají barvy potravinářské. Ty ale moc odolné nebudou. Možná i barvy ředitelné vodou. Jejich kvalita taky nebude vysoká. Výrobci kleci by měli používat barvy, které jsou certifikované a nesou deklaraci o absenci těžkých kovů a toxických látek. Barvy na klece musí být tvrdé, aby odolali zobáku papouška. Na to jsou speciální technologie nástřiku i vypalování. Čili sehnat takovou barvu, která by splnila tyto kvality je problém. Možná by se dalo zkusit poradit se s dovozci nebo výrobci klecí, kteří u nás na trhu klece nabízejí.

Milan Bartl

Odpovídáte X

5.11.2017 (18:06) Odpovědět # X
Jan Dohnalík E-mail

Milan Bartl reaguje:

8.11.2017 (22:51)X

Dobrý den,

Ocasní pera jsou velká a poměrně silná. Někdy se stává, že nová pera při průniku přes kůži papouška svědí a bolí. Přesněji řečeno ten průnik pera přes kůži. Papoušek se snaží bolesti se zbavit a z toho se rozvine kousání se až do krve. Myslím, že jediná cesta jak mu pomoci, je navštívit veterinárního specialistu, odborníka na exotické ptactvo. Rána se musí ošetřit, kůže natírat, aby se zvláčnila a byla měkčí. Tak by to mohlo proběhnout, pokud je to tento případ.

Může se ale jednat také o to, že papouškovi při pravidelném čištění pera zachutnala. To bývá v případě, kdy papouškův organismus postrádá mastné kyseliny, jako jsou omega 3,6 atd. Ty se dají doplnit pomocí palmového a pupalkového oleje, které je nesou. Ty také nabízíme v našem shopu epapousek. Může se také ale jednat o zlozvyk, který pramení z nudy nebo stresu, vyvolaného nějakou náhlou změnou, kterou papoušek nezvládá. Zkuste vypozorovat, kdy a za jakých okolností papoušek začne pera okusovat. Zda neobjevíte nějakou spojitost. Pokud se situace zhorší, bude pravděpodobně třeba nasadit zklidňující prostředky. Zdravotní prohlídka a konzultace s veterinárním specialistou je na místě.

Milan Bartl

Odpovídáte X

4.11.2017 (08:23) Odpovědět # X
Irena Kunstova E-mail

Milan Bartl reaguje:

8.11.2017 (21:44)X

Dobrý den,

Společný chov těchto papoušků není vůbec dobrý nápad. Jde o to, že oba druhy jsou povahově, temperamentem naprosto odlišní. To už nemluvím o složení jídelníčku. Kakaduové jsou velmi živí a hluční papoušci. V dospělosti dokážou být vůči partnerům i spolubydlícím velmi tvrdí. Klidnému a poměrně tichému žakovi, by se nevedlo v jeho společnosti dobře. Panovala by tak nervozita a stres ve společném soužití. Mohlo by se stát, že žako by přestal úplně mluvit a projevovat se, mohl by zcela změnit svoji povahu a přístup, ke svému okolí. Co se jídelníčku týká, tak kakadu musí mít zrninovou směs hodně energeticky odlehčenou, bez ořechů, velký podíl denní dávky musí tvořit ovoce a zelenina a zelené krmení. To je oproti jídelníčku žaků úplně jiná kategorie. Už jen vzhledem k tomu, že se jedná o různo kontinentální druhy, je jejich společné soužití nemožné. Pokud to tak zařídíte, bude vždy jeden z obou jmenovaných druhů trpět. Žako to ponese velmi těžce. Společný chov nedoporučuji.

Milan Bartl

Odpovídáte X

3.11.2017 (15:02) Odpovědět # X
Jiřina E-mail

Milan Bartl reaguje:

8.11.2017 (21:29)X

Dobrý den,

Kamer je na trhu hodně druhů. Jde ale o to, aby výběr určil nějaký odborník. Musí se rozlišit, do jakého prostoru se kamera bude instalovat, jak daleko a jakým způsobem se bude záznam přenášet, kolik překážek (počet zdí)bude přenosu v cestě stát. Bude to chtít kameru s video i audio záznamem. Instalace je vždy trošku individuální. Doporučoval bych vyhledat odbornou pomoc v prodejnách s touto elektronikou. Poradit se, jaký typ bude vhodný. Musíte mít promyšleno, zda chcete kameru do budky i s nočním viděním nebo jen kameru nahrávající určitý prostor – třeba zimoviště. Od těchto požadavků se také odvíjí pořizovací cena. Navíc je možné, aby se záznam ukládal na nějaký disk atd. Na internetu jistě najdete prodejny nebo firmy, které se touto problematikou zabývají. Chce to opravdu radu a pomoc profesionálních pracovníků. Tak nebudete investovat do něčeho, co třeba nebude dobře fungovat nebo naopak nebudete investovat více prostředků, než je třeba.

Milan Bartl

Odpovídáte X

30.10.2017 (06:34) Odpovědět # X
Andy E-mail

Milan Bartl reaguje:

1.11.2017 (09:32)X

Jakou má šanci že to zvládne ? Přežije to ?

Dobrý den,

Určitě to nevzdávejte a hledejte. Papoušek bouři velmi pravděpodobně přežil. Zvířata se umí pudově ukrýt a dokážou přežít i v tvrdších podmínkách. Než začne zima, jistě papoušek bude mít šanci přežít. Udělejte informační kampaň, vyvěste upoutávky, že se vám při bouři ztratil papoušek ve vašem okolí, informujte kamarády a vyzvěte je, aby vám pomohli hledat. Upoutávky umístěte k nákupním centrům, obchodům, nádraží atd. Tam, kde je velká koncentrace lidí. Papoušek se bude určitě pohybovat v blízkém okolí. Je reálná šance, že jej někdo spatří nebo najde. Může být hladový a sám bude hledat lidskou společnost, protože je na člověka zvyklý. Využijte náš facebook, naši stránku ztratil se papoušek. Pořád existuje reálná šance, že papouška najdete.

Milan Bartl

Odpovídáte X

Strana 1 / 200, celkem 2000 příspěvků  Další → RSS