Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Fórum - McKenzie metoda
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
5.5.2010 (11:04) Odpovědět # X
Zuzana

Michaela Kotrbancová reaguje E-mail:

5.5.2010 (21:53)X

V rámci fyziologického (normálneho) procesu stárnutia dochádza k zmenám v štruktúre platničky. Našou záťažou či jednostrannou aktivitou môžeme tiež štruktúru platničky meniť a ovplyvňovať. Pretože najčastejším rizikovým faktorom nesprávnej záťaže platničky je dlhodobý sed a predklon, naše najčastejšie pracovné pozície, môžeme konštatovať, že u väčšiny populácie je výskyt degeneratívnych zmien platničiek, ktoré sú sprevádzané väčšími či menšími bolesťami. Práve preto patrí chôdza k veľmi vhodným pohybovým návykom spolu so správnym sedením. Optimálnu dĺžku chôdze a rýchlosť Vám ukáže Váš organizmus, všeobecne sa odporúča rýchleší rytmus chôdze. Tým pracujú svaly celého tela a zabezpečíte si tak dobrú kondíciu svalov. Keďže chrbtica je pohybový orgán, pravidelný pohyb, šport.... je často prostriedkom ako si udržať plnohodnotný život po tom, čo presný cielený pohyb (vo vašom prípade sú to extenzie) je potrebný k liečbe a úľave od bolestí.

Príjemný deň

Michaela Kotrbancová

Odpovídáte X

3.5.2010 (13:19) Odpovědět # X
Soňa E-mail

Eva Nováková reaguje:

9.5.2010 (11:17)X

Dobry den, zkuste se obratit na kolegyni Mgr. Evu Carbalovou e.terlik@centrum.cz

z Frydku Mistku, ve Zline mame rovnez jednu kolegyni viz. seznam terapeutu.

Nez zacnete cvicit, je treba vysetrit, co cvicit a jake mate sance. Diky vysetrovacim metodam dle McKenzie se toto od terapeuta muzete dozvedet.

Preji Vam dosazeni lepsiho vysledku nez popisujete.

S pozdravem,

Eva Novakova

Josef reaguje:

13.11.2011 (18:50)X

Hola hola a kdo má dneska svátek?

zpětné odkazy

Odpovídáte X

28.4.2010 (23:08) Odpovědět # X
Katka

Eva Nováková reaguje:

30.4.2010 (00:19)X

Dobrý den,

nemám žádné zpávy o Vámi zmiňované léčbě k regeneraci ploténky. V nedávném čísle časopisu Pain byl uveřejněn dobrý výsledek u chronických obtíží lidí s degenerací ploténky, prováděný v Číně a jedná se o injekční vpravení složky methylenu do disku, ale je to zatím jeden výzkum.

S pozdravem,

Eva Nováková

Odpovídáte X

28.4.2010 (08:30) Odpovědět # X
Pavlina E-mail

Eva Nováková reaguje:

30.4.2010 (00:09)X

Dobrý den,

doporučovala bych vyšetření dle McKenzie a pak podle určení stavu cílenou fyzioterapii, která se bude skládat spíše z jednoho cviku. Význam tohoto cvičení se nedá vysvětlit v této diskuzi, ale každý vyškolený fyzioterapeut Vám to objasni individuálně. Zatím byl Váš muž léčen spíše pasivními metodami, ale recidivam se lze bránit aktivním přístupem k léčbě tj. nejen cvičením, ale i dobrým držením těla vsedě! Na operaci se má pomýšlet pouze tehdy, pokud se bolest stává nesnesitelnou po celých 24hodin denně a je provázena ochrnutím svalů, poruchou močení atd. Bez operace to zvládne v dnešní době mnoho pacientů, je třeba trochu změnit životní styl, např. až dojde k odeznění obtíží, začít trochu sportovat.

S pozdravem,

Eva Novakova

Odpovídáte X

27.4.2010 (09:52) Odpovědět # X
Katka

Eva Nováková reaguje:

27.4.2010 (22:11)X

Dobrý den,

na toto Vám nemohu odpovědět, nemám o tom žádnou znalost. Jediné co pravidelně sleduji je odborná seriózní literatura a tam jsem o tom nečetla.

Ale napadla mne jedna otázka - myslíte, že je možné úplně změnit šediny na původní barvu vlasů?

S pozdravem,

Eva Nováková

Odpovídáte X

25.4.2010 (11:16) Odpovědět # X
Zuzana

Odpovídáte X

25.4.2010 (11:16) Odpovědět # X
Zuzana

Eva Nováková reaguje:

27.4.2010 (22:07)X

Dobrý den,

obrázky na MR budou stejné, ale Vy můžete být bez bolestí, pokud se při vyšetření dle McKenzie ukáže , že je tato metoda pro Vás vhodná. Popisu obrázků na MR se nebojte, takové má v poslední době mnoho lidí a při tom žádné obtíže nemají, tzn. žijí kvalitně a sportují. Sedavé zaměstnání v ochablém držení patří mezi častý spouštěč těchto obtíží, proto je velice důležité, abyste dodržovala různé rady ohledně správného sedu včetně nastavení PC apod. Mohu-li Vám radit , své snímky schovejte a už je nečtěte.

S pozdravem,

Eva Nováková

Odpovídáte X

← Předchozí Strana 28 / 36, celkem 247 příspěvků  Další → RSS