Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Zde je prostor pro vaše názory, dotazy a připomínky. Dodržujte zásady slušné diskuse, vulgární a urážlivé příspěvky budou smazány.
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
 
  Opište:
3.11.2017 (21:56) Odpovědět # X
prince XXL

Odpovídáte X

17.10.2017 (10:35) Odpovědět # X
prince E-mail

Odpovídáte X

13.10.2017 (08:56) Odpovědět # X
Blog o kanapach E-mail

Odpovídáte X

8.10.2017 (14:00) Odpovědět # X
miro

Odpovídáte X

25.9.2017 (19:51) Odpovědět # X
Karásek Jan E-mail

Gabriela odpovídá:

28.9.2017 (23:46)X

I když Ježíš na kříži necítil Otce modlil se přímluvou modlitbu.Odpuštění je též o vůli.Jeho srdce bylo připraveno na odpuštění.Nezapomeňme,že to je Boží Syn a ten viděl dál,než my.To nepopírá utrpení,které fyzicky a duševně prožíval a bylo strašné.Kdyby nedokàzal odpustit,tak se ani nepřimlouvá.Taky nemohu s Vaší dcerou souhlasit.

Odpovídáte X

18.7.2017 (21:07) Odpovědět # X
Eva Kolmanová E-mail

Odpovídáte X

13.7.2017 (13:44) Odpovědět # X
Opinie o pracodawcach E-mail

Odpovídáte X

12.7.2017 (10:59) Odpovědět # X
May E-mail

Odpovídáte X

15.6.2017 (12:24) Odpovědět # X
miro

Odpovídáte X

14.6.2017 (13:51) Odpovědět # X
Jan Skalický

Pavel odpovídá:

14.6.2017 (14:05)X

Někdy pokecáme. Hezký den všem

miro odpovídá:

15.6.2017 (00:45)X

Přečetl jsem si komunikaci a po zkušenostech s jistou ignorací a nezdvořilostí se musím jen usmívat :) Samozřejmě, že nezvítězil zdravý rozum, jak je níže poněkud přímočaře uvedeno. Šlo o něco jiného. Dokonce mne rozesmálo jisté tvrzení, které stále visí na soc. sítích - prý: "Stejně lidem vadí akorát že je nahá a bojí se to přiznat!" A tak je přece jen vidět, že při hodnocení sochy a celé problematiky měli někteří poněkud omezený akční rádius a informace se sbíraly opravdu na poslední chvíli, jinak by toto nemohli napsat. A to je velká škoda, protože umělecké hledání, tříbení názorů, hledání paralel by si zrovna tato socha zasloužila více, protože má zajisté i více rovin výkladu a též možných lokací, které by měly svůj smysl. Ale koho to dnes zajímá... </p><p>

Akcelerace zastánců před křížem ve finále nevyplynula z nějaké umělecké pohnutky nebo svobodné diskuze, ale z poněkud jiných rovin. To bylo zřejmé už při samotné genesi celé záležitosti. A nějaký zástupný útok na pana děkana, jak je uvedeno níže...? Ale no tak.... Myslím si, že každý ví své a ti, kteří nebyli přítomni na mnoha setkáních a neprobírali určité věci se mohou pouze - domnívat a spekulovat. To právo jim neberu - ať se pak ale nediví, že jsou neinformovaní. A jejich závěry - občas sebevědomé, ale i občas mylné. Jinak za svou osobu - s otcem Zbyškem jsme si postoje mailem vyjasnily a tuto neděli po mši jsme poseděli i na lavičce na náměstí a nemám pocit, že by se nám kudličky v kapsách otvírali. Lidé mají prostě názory rozdílné a to je naprosto normální, nenormální je pouze stádnost, kde mizí odpovědnost i kreativita. Jinak Honza se snažil popsat věci velmi trefně a jsem rád, že učinil nabídku k osobnímu setkání. Ten problém, který vyvstal hned v samotném zárodku záležitosti je zanedbání KOMUNIKACE. Věřím, že právě komunikovat bychom se učit měli, už třeba abychom se vyvarovali případného déjà vu. Pěkný den přeji.

Odpovídáte X

14.6.2017 (13:00) Odpovědět # X
Pavel

Odpovídáte X

14.6.2017 (12:12) Odpovědět # X
Jan Skalický

Odpovídáte X

14.6.2017 (00:23) Odpovědět # X
Pavel

Odpovídáte X

29.5.2017 (12:58) Odpovědět # X
Jan Skalický

miro odpovídá:

29.5.2017 (22:36)X

Rád bych poděkoval všem, kteří názorově vytrvali, měli dostatek cti a osobní statečnosti vyjádřit svůj názor a za názorem zůstali stát. A dokázali i přes nepřízeň určitých okolností a dokonce zpochybňování, lidsky obstát. Nedomnívám se, že jsme byli ta inzerovaná hrstka nespokojenců, jak zaznělo z úst jedné zastupitelky na čtvrtečním zastupitelstvu a nebo, že veřejné setkání na úřadě bylo jako inkvizice, hotový středověk a prý jen upalovat.... Zvukový záznam ke stažení zde:

http://data.lanskroun.eu/zm/Handlers/AnonymousDownload.ashx?folder=5e4212a3&path=Zvukov%C3%A9+z%C3%A1znamy+z+jedn%C3%A1n%C3%AD+ZM+2017

Od 2:31:45 bylo téma Kajícníka.... Od 2:59:54 se dozvíme v gradujícím projevu o inkvizici, upalování, středověku a jakési hrstce a apelu k hlasování...

Jsem rád, že jsme se společně dokázali ozvat a s odpovědností i k těm všem ostatním, kteří doufali také v řešení a nebylo jich rozhodně málo. Děkujeme i za podporu a modlitby.

Nesdílím páteční vyjádření v MF Dnes ohledně rozhodnutí zastupitelstva, že lidé s radikálními názory bývají neúnavní a tedy možná, že podniknou další kroky. Nevím co tím myslí dotyčný, protože nechápu co bylo na této věci radikálního, ale musím se za sebe poctivě přiznat, že jeden radikální :) krok jsem podnikl. Například jsem korigoval panu redaktorovi z MF Dnes nepřesné údaje v nedávném článku - a už opravil některé... Současně panu redaktorovi děkuji za dnešní komunikaci a ohromně inspirující mail, ve kterém mne potěšil svými postřehy a osobními vhledy. Takového přístupu si velmi vážím. Málokdy se s ním setkávám.

A Bohu děkuji, že má smysl pro humor a nepadlo na zastupitelstvu jednoznačné rozhodnutí, chyběl jeden hlas, byť mimo mikrofon jedna zastupitelka vyzývala, zda si to někdo ještě nerozmyslí :) O setrvání Kajícníka se tak postaralo pouze anulování rozhodnutí zastupitelstva z prosince. Jsou okolnosti, které neovlivníme a které můžeme jen svěřit Tomu nahoře.

Elektronická anketa zastánců před křížem, aktivovaná den před zastupitelstvem a určená ke sdílení v prostoru sociálních sítí, tedy sítí, které zasahují daleko za hranice Lanškrouna, jež měla "konkurovat" fyzicky nasbíraným podpisům, to je asi zbytečné komentovat... Nám šlo o živé lidi, kterých se to osobně týkalo a ne o nějaké klik, klik od Aše k Dunaju :)

Kajícník nám tedy zůstane před křížem a budeme si na něj zvykat, někteří déle a někteří si už rychle zvykli. Bude určitým mementem i výzvou a třeba někoho časem k té skutečné kajícnosti i přinutí. Byť se celá situace anulovala a prosincové rozhodnutí zastupitelstva bylo zrušeno, tak tento čas nebyl určitě ztracený. Posbírali se různé zkušenosti a podněty a mnoho věcí se stalo i výzvou a nakonec i obrazem o nás samotných.

Kéž by právě tento Kajícník byl inspirací a jeho klečení velkou výzvou k pokoře a pokání ne pouze jakousi atrakcí. Socha kajícníka bude očišťována deštěm, my křesťané bychom měli být očišťováni Božím slovem a svátostmi...

Odpovídáte X

26.5.2017 (13:20) Odpovědět # X
miro

miro odpovídá:

2.6.2017 (21:27)X

Dnes v podvečer jsme se byli projít s na žichlínských poldrech a mohu říci, že tento kamenný kříž je úžasný a díky všem, kteří se zasloužili o záchranu tohoto "živého kamene". http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/zachraneny-kriz-se-vratil-domu-20170519.html

Odpovídáte X

Strana 1 / 20, celkem 300 příspěvků  Další →
Kniha od BlueBoard.cz