Message writing help

Delete message

If you are author of this message, you can send yourself a link to delete this message.

If you are an admin of this guestbook, insert login and password.

Login:
Password:
Guest book
Name
Password (?)
E-mail
Home
Message
[ ? ]
 
  Write these letters:
Page 1 / 3, 16 messages  Next →
21.8.2017 (09:59) Reply # X
Jaroslav Loufek E-mail

Julda, OK1NE replies E-mail:

24.8.2017 (01:46)X

NZ Jardo,

děkuji za názor. Samozřejmě vím, že jiné závody používají jiné způsoby vyhodnocování. Z toho však neplyne, že by se jednalo o jediné správné způsoby vyhodnocování.

Kdysi, když byl Franta, OK1WC ještě naživu jsme si vymýšleli, jakby měly vypadat podmínky tréningového contestu. Bohužel, nemoc byla silnější, takže realizace zbyla na mne.

Vyhodnocení v MWC vychází z toho, že QSO čili SPOJENÍ je výsledkem kooperace dvou stanic A a B, které mají dopravit a správně zapsat značku, report a kód ze stanice A do stanice B a značku, report a kód ze stanice B do stanice A. Jenom splněním tohoto zadání vznikne platné spojení. Jakákoli chyba v dopravovaných údajích způsobí, že spojení není platné.

Co se týče unikátních násobičů. Je fakt, že jsem o použití podobného pravidla uvažoval, ale neshledal jsem u něho žádný přínos. Pokud nějaká stanice představuje jediný dostupný násobič, kompenzuje se jí tento handicap tím, že je o ní zvýšený zájem. Se zvyšujícím se počtem účastníků také klesá pravděpodobnost výskytu unikátních násobičů.

Takže Tebou navrhované změny v MWC zavádět nebudu.

73 Julda, OK1NE

You are answering X

15.8.2017 (17:34) Reply # X
Standa

You are answering X

24.7.2017 (21:31) Reply # X
op. Rostˇa E-mail

You are answering X

24.7.2017 (19:51) Reply # X
Stanislav Šídlo E-mail

You are answering X

30.6.2017 (09:04) Reply # X
Petr E-mail

Julda, OK1NE replies E-mail:

30.6.2017 (12:35)X

NZ Petře,

máš nějaký konkrétní návrh, jak to změnit?

73 Julda, OK1NE

Petr replies E-mail:

3.7.2017 (18:11)X

NZ Juldo,

možná po letech kdy vše klape, někomu připadne zbytečbé něco měnit, ale možná by nějaké přehodnocení systému násobičů za to stálo. Nevím, jestli jen mně připadá, že současný systém připomíná spíše ruskou ruletu - tím nechci kritizovat, závod je jinak moc príma. Bez násobičů se dá obejít úplně (jen se základem, tzn. QSO = 1 bod), případně bodovat jinak QSO s QRP stn (bohužel také trochu o náhodě) nebo se zahraničními stanicemi, případně obojí. Jakákoliv změna by byla samozřejmě nejlepší po širší diskusi mezi účastníky, přes návštěvní knihu se to moc řešit nedá :-)

Víc hlav víc ví - je tu dost zkušenějších závodníků, kteří by do toho mohli mluvit víc než já a přijít na nějaký propracovanější a spravedlivější systém...

Ať se daří, 73 Petr OK3EQ

You are answering X

3.6.2017 (09:55) Reply # X
Leszek

You are answering X

1.6.2017 (09:53) Reply # X
Leszek E-mail

Julda, OK1NE replies E-mail:

1.6.2017 (13:06)X

Dear Leszek:

I am doing all my radio amateur activities according to Czech laws and rules issued by the Czech Telecommunication Office (https://www.ctu.eu/). To date, there is no law or rule assigning the status of a "pirate" or "illegal" to D1 stations. Therefore I deduce that these stations can participate in the MWC and I can accept their logs.

I think Alexander, D1M is not responsible for the current state of the territory in which he lives. I'm afraid he is not allowed to use the standard Ukrainian call sign and the D1M is the only possibility for him how to remain a radio amateur.

I would like to remind that our country, the former Czechoslovakia, was occupied by the Soviet Union (with the help of four other countries) from 1968 to 1989, and then no one in the world took OK stations as "pirates" or "illegal".

After all, if I'd took a discriminatory view of D1 stations, what should I do with stations operating from the occupied Crimea? I really do not want to pull politics into the amateur radio.

73 Julda, OK1NE

You are answering X

Page 1 / 3, 16 messages  Next →
Powered by BlueBoard.cz