Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
Diskuze obce Šebrov-Kateřina

 

Pravidla: Správce diskuze si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které jsou vulgární a vymykají se slušnému chování. Na ANONYMNÍ příspěvky nebude reagováno a budou MAZÁNY.
Jméno
Heslo (?)
E-mail
Vzkaz
[ ? ]
  Opište:
← Předchozí Strana 2 / 20, celkem 100 příspěvků  Další →
9.1.2017 (18:54) Odpovědět # X
Michal Mrhač E-mail

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

9.1.2017 (21:51)X

Ahoj Michale,

ledová plocha na umělém povrchu sice principiálně udělat lze, je to ale o dost náročnější než na asfaltu. Je potřeba vytvořit vrstvu ledu 5 -7 cm silnou, aby nedošlo k poškození trávníku. Během napouštění (a následně i během tání) je samozřejmě hřiště mimo provoz a nemůžou ho užívat ani bruslaři, ani fotbalisti. Vzhledem ke kolísavému průběhu zim posledních let proto hrozí, že vrstva rozbředlého ledu na trávníku bude střídavě celou zimu. Pokud si také vzpomínám, dvakrát na hřišti už led byl a povrch nebyl nikdy nic moc. Proto se nakonec od kluziště na umělém trávníku upustilo.

Hasiči ve Svaté Kateřině pravidelně dělají kluziště na asfaltu i pro šebrovské bruslaře, jak jsem ostatně avizoval hlášením v rozhlase i na webu. Ze šebrovských občanů dosud nikdo kromě Tebe zájem o kluziště neprojevil, natož aby se nabídl , že s kluzištěm pomůže. Tak to bylo dříve zvykem. Kluziště dělali nadšenci, nikoli obec. Fotbalisté chodí hrát pravidelně, o hřiště se starají a odhrnují sníh –i teď ho mají odhrnutý.

Ledové ploše na hřišti před školou se ale nebráním, pouze nese výše uvedená rizika. Musí se také napouštět velice pozvolna, aby nedošlo k problémům v dodávkách pitné vody, jak se tomu stalo minulý čtvrtek při napouštění hřiště ve Sv. Kateřině. Pitná voda je na prvním místě, proto žádný prudký odběr nedovolím.

Pokud se najde kromě Tebe více nadšenců, kteří budou ochotni pozvolna napouštět hřiště po večerní špičce (cca 22:30 a potom dále v noci), mohou naši zaměstnanci pomoci v dopoledních a odpoledních hodinách, pokud samozřejmě nebudou muset udržovat sjízdnost v obci, což až dosud museli.

Otázka do diskuze – chceme tedy kluziště, nebo zimní fotbal? A pomůže případně někdo?

David Skoupý reaguje E-mail:

10.1.2017 (10:24)X

Dobrý den, připojuji se k diskuzi o ledové ploše před školou.

Chtěl bych jednoznačně sdělit, že všichni, co chodíme na fotbálek 2x týdně nijak nebráníme vytvoření ledové plochy na hřišti v klimaticky příznivých podmínkách, jako jsou například v této době. A naopak někteří z nás by určitě přiložili i ruku k dílu pro vytvoření ledu, aby se pod umělým osvětlením mohli sklouznout.

Hlavní problém vidím v domluvě lidí. Chybí tady aktivní přístup tatínků z dřívějších let, kteří byli ochotni svým ratolestem zajistit podmínky na bruslení před školou. Toto odhodlání něco udělat pro ostatní lidi a především svoje děti v naší obci zdá se vyprchalo s odrostlými potomky. A bohužel to platí i pro jiné akce organizované pro děti. Ono trávit několik nocí při odklízení, odmetání a pozvolném nalévání hřiště a jeho následné údržbě není žádný med.

Dodavatel umělého trávníku sice při předání tvrdil, že při dostatečně silné vrstvě ledové plochy je možné na tomto povrchu bruslit. Zkušenost ale máme jinou. Po aplikování ledové plochy docházelo k vytrhávání vlasu umělého trávníku, které pravděpodobně způsobila rozdílná teplotní dilatace ledu a podkladu. Zároveň při zatížení ledem došlo ke zvětšení nerovností samotného povrchu. Osobně se proto domnívám, že tento povrch není vhodný pro napouštění ledu.

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

10.1.2017 (11:32)X

Nikdo se dosud nepřipojil, tak přidám ještě jeden návrh. Pokud by se našlo pár ochotných dobrovolníků, kteří by nám pomohli, bylo by možné udělat kluziště v Luzích. Pokud tedy nebude již tradičně opět obleva. Najdou se ochotní nadšenci?

Odpovídáte X

8.1.2017 (12:09) Odpovědět # X
Marie Nováková, Šebrov 67 E-mail

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

9.1.2017 (20:19)X

Dobry den paní Nováková,

obchod se smíšeným zbožím patří Spolku zahrádkářů Šebrov, nikoli obci Šebrov - Kateřina, otázka je tedy určená spíše vedení Spolku nežli mě. Zavřený obchod mě rovněž trápí, proto jsem s vedením Spolku ve stálém kontaktu. Samozřejmě požaduji písemné stanovisko vedení Spolku, abych s ním mohl občany seznámit, nemohu psát, že si jsem někde něco slyšel….Toto stanovisko jsem však zatím neobdržel.

Proto zatím jen neoficiálně. Podle mých informací původní nájemci předali obchod 27.12.2016 a vedení Spolku podepsalo nájemní smlouvu s novým nájemcem téhož dne. Předpokládaný termín otevření obchodu byl 10 - 12.1.2017. Bohužel ze smlouvy sešlo z důvodů nečekané vážné nemoci otce nového nájemce, který odletěl zpět domů do Vietnamu. Vedení Spolku muselo urychleně řešit vzniklou situaci. Díky jejich nasazení se podařilo sehnat nového nájemce, se kterým byla dnes podepsaná nová nájemní smlouva. Předpokládaný termín otevření je dle mých informací 24.1.2017. V obchodě se již pracuje, tak snad se to povede. Vedení Spolku bych rád toto cestou poděkoval za velké nasazení při řešení vzniklé situace.

Paní Lukaščíková z vedení Spolku slíbila dodat podrobnější informace. Po jejich obdržení vás budeme samozřejmě ihned informovat.

Příspěvek zbabělého anonyma dědy Mráze, který není ani vtipný, ani nepřináší žádnou informaci, nechám dle pravidel této diskuze smazat.

Přeji pěkný den.

Lada Lukaščíková reaguje E-mail:

9.1.2017 (22:39)X

Vážení spoluobčané,

jak jste byli již dříve informováni, ke konci loňského roku došlo ke změně stávajícího nájemce prostor obchodu se smíšeným zbožím, kdy svou činnosti ke dni 27.12.2016 ukončila paní Brodíková a současně byla podepsána nová nájemní smlouva s panem Hiepem, přičemž ještě téhož dne si prostory obchodu převzal a začal je připravovat na znovuotevření, které bylo v souladu s požadavky Spolku, jakožto pronajímatele, ujednáno na co nejdřívější reálný termín, a to na 10.1.2017. Bohužel v průběhu příprav vyšlo dne 6.1. najevo, že nový nájemce už není schopen z vážných rodinných důvodů dostát svým původním závazkům, a bylo třeba začít neprodleně hledat nového nájemce. To se nám právě i díky součinnosti původního nájemce podařilo velmi rychle. Již dne 8.1. (tedy pouhé dva dni poté, co nám byla ze strany původního nájemce oficiálně sdělena informace, že již nebude schopen pokračovat ve sjednaném nájemním vztahu) došlo k uzavření nové nájemní smlouvy s paní Thi Thu Huyen Kovaríkovou, IČ: 76204367, se sídlem Brno-Černovice, Slámova 835/45, PSČ: 618 00, která byla ochotna nám vyjít vstříc a vynasnaží se zahájit provoz k 24.1.

Rádi bychom Vám tímto zároveň sdělili, že od chvíle, kdy bylo zřejmé, že bude třeba hledat nového nájemce za paní Brodíkovou, se Spolek snažil zajistit takovou náhradu, která by maximálně vyhovovala potřebám občanů. Současný nájemce by s sebou měl přinést pro občany obce řadu výhod, mezi něž patří zejména rozšíření otevírací doby, prodej zboží za příznivé ceny i rozšíření nabízeného sortimentu.

Vzniklá situace nás samozřejmě velmi mrzí, nedošlo k ní naší vinou, ale přesto se snažíme ji řešit s maximálním možným nasazením a věříme, že sjednaný termín znovuzahájení provozu obchodu bude dodržen a budete jeho služeb již brzy moct znovu využívat.

Za vzniklé nepříjemnosti se Vám tímto omlouváme a věříme, že i přes tyto problémy budete s novým provozem obchodu spokojeni.

Za Spolek zahrádkářů Šebrov,

Lada Lukaščíková, předseda

Odpovídáte X

4.1.2017 (19:08) Odpovědět # X
Vladimír Závodník E-mail

Marek Nechvíle reaguje E-mail:

6.1.2017 (07:37)X

Dobrý den, chodníky jsou udržovány jak nám naše technika a počasí dovolí. Myslím si, že každý z nás co máme údržbu na starost se snaží dělat maximum, aby byla naše obec upravená.Bohužel jsou některé úseky, kam se nám nepodaří technikou vjet a musí se proto udržovat ručně. Chodník o kterém je řeč, je na konci svého úseku příliš úzký a proto se musí dodělávat ručně. Nyní se na něho trochu zapomnělo, ale do příští údržby vše napravíme. Chtěl bych zároveň poprosit všechny,aby svoje plechové miláčky v tomto počasí parkovali pokud možno mimo chodníky. Je dost nebezpečné se jim vyhýbat do krajské komunikace, nehledě na riziko jejich poškození. Děkuji všem za pochopení a přeji krásný den. Nechvíle Marek

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

6.1.2017 (12:35)X

Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď, právě mě propustili z nemocnice. Úklid sněhové „kalamity“ jsem proto ovlivňoval pouze telefonem, nemám tedy žádnou přímou zásluhu na jejím kladném průběhu. Chodníky i silnice jsme udrželi ve sjízdném a schůdném stavu pouze našimi silami, bez cizích dodavatelů. V porovnání s ostatními obcemi se domnívám, že nejsou udržovány vůbec špatně. Je samozřejmě chybou, pokud nějaký chodník opomeneme, stačí ale zavolat (starosta mob. 702 058 878, Marek Nechvíle mob. 774 278 299) a rádi chybu dle našich časových, technických i ekonomických možností napravíme. Aby se do budoucna podobné opomenutí pokud možno neopakovalo, schválíme na lednovém jednání OZ aktualizovaný Plán zimní údržby místních a účelových komunikací v Obci Šebrov – Kateřina.

Je ale zkrátka ZIMA, a v zimním období není možné závady ve sjízdnosti a schůdnosti na komunikacích zcela odstranit, nýbrž pouze zmírnit. Závady ve sjízdnosti a schůdnosti nelze samozřejmě zmírnit také ihned na všech komunikacích.

Přeji krásnou, mrazivou, zasněženou zimu – k tomuto ročnímu období zkrátka patří .

Odpovídáte X

2.10.2016 (09:30) Odpovědět # X
senioři obce Šebrov - Kateřina

Odpovídáte X

1.7.2016 (15:38) Odpovědět # X
Lada Lukaščíková E-mail

Odpovídáte X

← Předchozí Strana 2 / 20, celkem 100 příspěvků  Další →
Kniha od BlueBoard.cz