Nápověda pro psaní příspěvků.

Smazání příspěvku

Jako autor příspěvku si můžete nechat poslat odkaz pro smazání příspěvku na svůj email (pokud jste ho uvedli)

Jako správce knihy můžete smazat příspěvek zadání loginu a hesla do BlueBoard.cz

Login:
Heslo:
9.1.2017 (18:54) Odpovědět # X
Michal Mrhač E-mail

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

9.1.2017 (21:51)X

Ahoj Michale,

ledová plocha na umělém povrchu sice principiálně udělat lze, je to ale o dost náročnější než na asfaltu. Je potřeba vytvořit vrstvu ledu 5 -7 cm silnou, aby nedošlo k poškození trávníku. Během napouštění (a následně i během tání) je samozřejmě hřiště mimo provoz a nemůžou ho užívat ani bruslaři, ani fotbalisti. Vzhledem ke kolísavému průběhu zim posledních let proto hrozí, že vrstva rozbředlého ledu na trávníku bude střídavě celou zimu. Pokud si také vzpomínám, dvakrát na hřišti už led byl a povrch nebyl nikdy nic moc. Proto se nakonec od kluziště na umělém trávníku upustilo.

Hasiči ve Svaté Kateřině pravidelně dělají kluziště na asfaltu i pro šebrovské bruslaře, jak jsem ostatně avizoval hlášením v rozhlase i na webu. Ze šebrovských občanů dosud nikdo kromě Tebe zájem o kluziště neprojevil, natož aby se nabídl , že s kluzištěm pomůže. Tak to bylo dříve zvykem. Kluziště dělali nadšenci, nikoli obec. Fotbalisté chodí hrát pravidelně, o hřiště se starají a odhrnují sníh –i teď ho mají odhrnutý.

Ledové ploše na hřišti před školou se ale nebráním, pouze nese výše uvedená rizika. Musí se také napouštět velice pozvolna, aby nedošlo k problémům v dodávkách pitné vody, jak se tomu stalo minulý čtvrtek při napouštění hřiště ve Sv. Kateřině. Pitná voda je na prvním místě, proto žádný prudký odběr nedovolím.

Pokud se najde kromě Tebe více nadšenců, kteří budou ochotni pozvolna napouštět hřiště po večerní špičce (cca 22:30 a potom dále v noci), mohou naši zaměstnanci pomoci v dopoledních a odpoledních hodinách, pokud samozřejmě nebudou muset udržovat sjízdnost v obci, což až dosud museli.

Otázka do diskuze – chceme tedy kluziště, nebo zimní fotbal? A pomůže případně někdo?

David Skoupý reaguje E-mail:

10.1.2017 (10:24)X

Dobrý den, připojuji se k diskuzi o ledové ploše před školou.

Chtěl bych jednoznačně sdělit, že všichni, co chodíme na fotbálek 2x týdně nijak nebráníme vytvoření ledové plochy na hřišti v klimaticky příznivých podmínkách, jako jsou například v této době. A naopak někteří z nás by určitě přiložili i ruku k dílu pro vytvoření ledu, aby se pod umělým osvětlením mohli sklouznout.

Hlavní problém vidím v domluvě lidí. Chybí tady aktivní přístup tatínků z dřívějších let, kteří byli ochotni svým ratolestem zajistit podmínky na bruslení před školou. Toto odhodlání něco udělat pro ostatní lidi a především svoje děti v naší obci zdá se vyprchalo s odrostlými potomky. A bohužel to platí i pro jiné akce organizované pro děti. Ono trávit několik nocí při odklízení, odmetání a pozvolném nalévání hřiště a jeho následné údržbě není žádný med.

Dodavatel umělého trávníku sice při předání tvrdil, že při dostatečně silné vrstvě ledové plochy je možné na tomto povrchu bruslit. Zkušenost ale máme jinou. Po aplikování ledové plochy docházelo k vytrhávání vlasu umělého trávníku, které pravděpodobně způsobila rozdílná teplotní dilatace ledu a podkladu. Zároveň při zatížení ledem došlo ke zvětšení nerovností samotného povrchu. Osobně se proto domnívám, že tento povrch není vhodný pro napouštění ledu.

Radek Kloz, starosta obce reaguje E-mail:

10.1.2017 (11:32)X

Nikdo se dosud nepřipojil, tak přidám ještě jeden návrh. Pokud by se našlo pár ochotných dobrovolníků, kteří by nám pomohli, bylo by možné udělat kluziště v Luzích. Pokud tedy nebude již tradičně opět obleva. Najdou se ochotní nadšenci?

Odpovídáte X

Zpět do knihy

Kniha od BlueBoard.cz