O systému

BlueBoard.cz je systém, díky kterému si můžete do stránek vložit různé miniaplikace, jako je anketa, ShoutBoard, počasí, počítadlo, návštěvní kniha a další.

Poděkování:

  • Ares (člen týmu v oblasti HW)
  • SinisteR (poskytl místo na svém serveru a pomohl systému přežít, v nejhorším období)
  • Quip (bez jeho rad bych se velmi často neobešel)
  • MileStorm (nějaké vychytávky, smajlíci, rady)
  • Peter Kavecký (překlad služeb do Slovenského jazyka)
  • Yuhů
  • Marek Vavrečan (spolupráce na službě Chatboard)
  • Miki
  • Adam Hořcica
  • Martin Malý

.. a spousta dalších skvělých lidí.

Spolupracujeme s:

Mobilem.cz, Mikroplatby.cz, Webnode

Historie systému BlueBoard.cz

Poprvé byl BlueBoard nauploadován začátkem května roku 2001, a to na freehostingový server CROLINK. Adresa, na které jste mohli BlueBoard nalézt, zněla blueboard.d2.cz a po pár dnech jeho běhu se mohl chlubit asi 90 zobrazeními denně při 3 unikátních hostech :)

Na freeserveru se BlueBoard ale dlouho nezdržel a 10. května 2001 se stěhoval na server k Sinisterovi, který mi nabídl hosting zdarma, databáze a tolik potřebnou funkci Mail, která byla pro běh systému opravdu nezbytná. V této fázi měl systém internetovou adresu blueboard.timer.cz. Díky Sinisterovi se vlastně BlueBoard pořádně postavil na nohy a začal poskytovat služby prvním svým uživatelům.

Úplně historicky prvním uživatelem jsem byl 11. května 2001 já (Medhius :) a nic nebránilo tomu, aby se server začal pomalu rozbíhat. První co fungovalo, byla návštěvní kniha, která přišla přímo s BlueBoardem jako takovým. Další službou, která přišla záhy, byla anketa, ne však taková, jakou ji poskytujeme dnes, ta původní měla pevné 3 možnosti a každý uživatel mohl mít anketu jen jednu, navíc v každé anketě byla malá reklamní ikonka :).

Uživatelé pomalu přibývali a koncem prvního měsíce provozu jich bylo celých 33! Pak začaly přicházet na přání uživatelů další služby. Nejdříve to bylo počítadlo, které bylo spuštěno v červnu. 20. června proběhla další velmi důležitá změna, a to přemístění celého systému na nový server společnosti Internet Service s.r.o., který byl uskutečněn jen díky ARESovi a s tím spojený menší zmatek s adresami (nejdříve andilek.infoweb.cz, poté blueboard.infoweb.cz).

S umístěním na tomto novém severu přišla také větší rychlost a odstranění mnoha bugů.
I když už měla služba Návštěvní kniha spoustu nastavení, hodně uživatelů nebylo pořád dostatečně spokojeno a chtěli si knihu více a více přizpůsobit svým stránkám. Tyto všechny žádosti přišla vyřešit nová služba Superkniha, která dovoluje uživateli vytvořit si celou stránku, kde bude kniha umístěna a do této stránky vložit jen potřebné tagy.

Pak přišla další služba BlueForm a koncem srpna se mohl systém chlubit 1000 zobrazeními návštěvní knihy denně a 350 zobrazeními stránky BlueBoardu. Od října jste se mohli na systém BlueBoard dostat zadáním adresy www.blueboard.cz. Dále se BlueBoard.cz už jen rozrůstal a získával další uživatele, přišla ještě služba, která je nyní velmi oblíbená - ChatBoard.

BlueBoard.cz také za celou dobu své existence mnohokrát vyměnil svůj kabát a svoje loga, avšak logo s nápisem s protaženým béčkem mu zůstalo skoro od samého začítku až dodnes :o) Serveru, kde BlueBoard byl však už přestal zvládat tak náročný systém a proto jsme ho nakonec opět přesunuli k SinisteRovi, který již v tu dobu měl rychlejší server i linku (100 Mb/s).

V červnu 2002, což je přibližně rok po spuštění systému měl BlueBoard.cz 2500 uživatelů (bez mrtvých účtů), až 12 000 zobrazení denně a do jeho anket hlasovalo denně asi 1000 lidí.

Rok poté, v červnu 2003 měl BlueBoard.cz 8200 uživatelů (bez mrtvých účtů), až 40 000 zobrazení denně, do anket hlasovalo více než 3000 lidí denně, vytvořeno bylo přes 12 000 anket a 10 000 knih.

V říjnu 2003 počet AKTVIVNÍCH uživatelů přesáhl 10 000! Systém byl nastěhován na vlastní server Shinzon. Velkou oblibu si ihned získala nová služba, která přišla v prosinci na Vánoce - ShoutBoard. V prvním dni po zprovoznění jich bylo vytvořeno přes 500.

Po třech letech a několika měsících - v červenci 2004 - počet uživatelů činil 22 000. Koncem července přišel po moc dlouhé době nový design.

Na začátku roku 2012 byl Blueboard přejmenován na Miniaplikace Blueboard.cz a přesunut na subdoménu. Blueboard.cz je nyní značka kvalitního hostingu, který po boku tohoto systému vznikl a vyrostl.

Nyní má Blueboard.cz přes 190 000 uživatelů a více než milion služeb.

Budeme rádi, pokud si na web vložíte jednu z našich ikonek

BlueBoard.cz <a href="http://miniaplikace.blueboard.cz"><img src="http://www.blueboard.cz/banners/88x9-blueboard-cz.gif" alt="Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web" border="0" width="88" height="9"></a>
BlueBoard.cz <a href="http://miniaplikace.blueboard.cz"><img src="http://www.blueboard.cz/banners/88x11-blueboard-webtools.gif" alt="Zdarma ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web" border="0" width="88" height="11"></a>
BlueBoard <a href="http://miniaplikace.blueboard.cz"><img src="http://www.blueboard.cz/banners/blueicon1.gif" alt="Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web" border="0" width="88" height="31"></a>

© Blueboard.cz | Kontakty | Podmínky